1. 13.05.2011 20:14 Skatīt

  Tak tumšs ir jau kopš pirmā gāziena, tā ka grūti saprast, kad kļūst tumšāks, kad gaišāks - viena nebeidzama pekle. Lai gan tropos mākoņi izaug vēl biezāki, taču tādas tumsas tur nav pat lietus sezonā. Faktiski mums ir nozagtas gaismas stundas. Turklāt ir daudz par aukstu, salīdzinot ar normālu vasaras negaisu.

  Ielādē...
 2. 13.05.2011 20:02 Skatīt

  Man izskatās, ka augšana notiek virs līča, jo viss baltums aiziet prom no Rīgas. Izskatās cerīgi - varbūt drīz beigsies tās lietavas. Šeit, kā par laimi, nekādu negaisu nav. Ja pa pārdesmit minūtēm centra butaforija zem koka samērīja 7,5 mm, tad pa šodienu mierīgi varētu sakasīt 30..40 mm, kas jau ir nepiedienīgi daudz tik komfortablai pilsētai kā Rīga.

  13.05.2011 21:14: Neticu Rīgas centra butaforijai - tikai 23,7 mm savākti. Ja man D-Rīgā gāza tā, ka pats Noass sabītos, tad tuvāk līcim vajadzēja gāzt vēl stiprāk.

  Ielādē...
 3. 13.05.2011 18:17 Skatīt

  Nekas Jums tur nepaies garām. Tieši otrādi - mākoņi tikai sabiezēs un pār Jums izgāzīsies tik daudz, ka līdz rudenim žūsiet, lai gan ar stipriem vējiem varbūt jau pēc nedēļas prasīsies pēc jauna gāziena. Arī jūras piekrastē pastāvīgs sausums, lai gan lietus līst ne sliktāk kā iekšzemē. Manuprāt, Jūs tiešām mīlat gausties, turklāt nevietā, jo šobrīd NAV racionāla pamata, kāpēc lai Jaunpiebalga paliktu sausā. Bet ja paliksiet bešā, tad meklējiet kaimiņu, kas šodien griež danci ap slotas kātu!

  13.05.2011 20:18: Gaidu atskaiti par lietu. Ja nedabūjāt, tad vainīgo kaimiņu meklējiet uz D no Jūsu sētas! Patiesībā par lietus neesamību varēs spriest tikai rītdien, kad visa šī masa jau būs projām.

  Ielādē...
 4. 13.05.2011 18:12 Skatīt

  Jums tur pelni bija, kad turpat blakus V. centrālajā augstienē mašīnas stiga uz lauku ceļiem, kuri veidoti ar grants uzbērumu. Pat ja Jūsu aukstajai Piebalgai ar vasaras vidējo zem +15 vajag 1000 mm gadā, tas nenozīmē, ka dabai tādas lietavas nāk par labu. Problēma ir reljefā, varbūt zemes struktūrā, taču noteikti ne nokrišņos, kuriem nevajadzētu būt vairāk par 500 mm. Nez kāpēc vissiltākais reģions - Zemgale mierīgi iztiek ar tiem 500 mm un nežēlojas par tuksnesi.

  Ielādē...
 5. 13.05.2011 17:39 Skatīt

  Atzīstās burvji! Kurš Rīgai piesauca tik apokaliptisku lietu? Kaut kāds vājprāts darās... Un ja tāds ies pāri kailai zemei, tad smilts vien paliks.

  Ielādē...
 6. 13.05.2011 15:11 Skatīt

  Varētu sarunāt, ka vismaz šajā maijā Jūs ne reizi nežēlosieties par slapjumu? Es jau gara acīm redzu to postažu, kas drīzumā sāksies. Cik saprotu, Latvijas iedzīvotāji nav mācījušies Latvijas ģeogrāfiju vai arī palaiduši gar ausīm faktu, ka Latvijā labi ja 50% nokrišņu iztvaiko. Viss pārējais veicina pārpurvošanos, augšņu eroziju, noplicināšanos. Ņemot vērā mūsu klimata īpatnību, arī no maija līdz septembrim nokrišņu ir par daudz. Es jau cerēju, ka vismaz šogad būs glābiņš no rekord lietiem, bet nekā... Ir divu veidu sausums: atmosfēras un augsnes. Par pēdējo šopavasar nevarēja runāt. Putekļus radīja pašas virskārtas izžūšana, taču lāpstas dziļumā zeme vēl nebija izkaltusi.

  Ielādē...
 7. 13.05.2011 11:11 Skatīt

  Cienītais, nekā dīvaina tur nav, jo visu 3 Baltijas valstu radaru bildītes ir bērnu izklaide brīvajā laikā - ar realitāti visai mazs sakars.

  Ielādē...
 8. 13.05.2011 00:04 Skatīt

  D-Rīgā ne pile nenokrita, kas nenoliedzami priecē, jo turpmākajās 7..10 dienās būs vēss laiks, tāpēc labāk jau nu pa sauso. Bez apkures mājokļi kļūst mitri gan cilvēku miesas izdalītā mitruma dēļ, gan sadzīvisku aktivitāšu rezultātā, tāpēc lieks mitrums no āra tikai sarežģī jau tā nelabvēlīgo mājokļu higiēnas situāciju.
  Spriežot pēc Rīgas lidostas informācijas un ņemot vērā prognozes tuvākajai nedēļai, vēršu uzmanību uz visai drūmo situāciju, kad kalendārajā pavasarī līdz pat maija pēdējai dekādei neviena diennakts pat teorētiski nelīdzinās meteo vasarai, jo pat vakardien diennakts vidējā ar titāniskām pūlēm sasniedza pieticīgos +14,8. Nožēlojami un patiesi skumji, ka Rīgas pievārte tā cieš no aukstuma. Protams, Rīgas iekšienē viss kārtībā ar siltumu, lai gan par +25..+26 rīdzinieki var tikai sapņot. Pavasaris kopumā ir ļoti nelabvēlīgs daļai graudzāļu dzimtas sugu, tad jau pērnais bija labāks pat Rīgas pievārtē.

  Ielādē...