1. 09.07.2021 15:15 Skatīt

  Lai arī es esmu siltas vasaras piekritēja, nupat jūtu, ka karstums kļūst grūti panesams. Ne darbā, ne mājās tāda īsta glābiņa no karstuma nav, istabu vēl pa nakti var pavēdināt, bet darba telpās pa nakti logus vaļā atstāt nedrīkst. Pat pagrabs paliek arvien siltāks. Vienīgie, kas priecājas par dzīvi ir gurķi, kabači un ķirbji. Arī arbūziem un melonēm aizmetušies bumbuļi, siltumnīcas meloni jau ieliku tīkliņā un uzsēju ar stiķi, nupat vēl bija mazi bumbulīši, šodien samērīju, ka jau 13 cm gari. Arī arbūziņi ārā smuki briest, tāda vasara tiem patīk. Gurķus jau sāku likt burkās un veidot krājumus ziemai, jo tie gatavojas ātrāk, kā var noēst. Parasti tas notiek kaut kad augustā, nu varbūt jūlija beigās. Agrāka celšanās un vēlāka gulēt iešana āra darbiem neko nepalīdz, jo tie trakie dunduri krīt virsū un piespiež pamest iesāktos darbus, jo nevar vairs izturēt. Nez, ka tur ir valstīs, kur ievēro siestu, neesmu dzirdējusi, ka tur arī žēlotos par dunduriem agrās rīta stundās.

  Ielādē...
 2. 08.07.2021 13:19 Skatīt

  Gar Siguldu (Krimuldas puse) aizgāja negaisiņš, varēja dzirdēt nelielu ducināšanu. Nedaudz nomācies, vēl nekas no cerētiem nokrišņiem nav atnācis. Gaidu.
  P.s. Sagaidīju! Īss, bet svētīgs gāzieniņš, pēc pirmajām 10 min pielija 5mm, nupat bija otras 10 min, jau rāmāks, domāju, kādi 2 mm vēl būs klāt. Cik labi!

  Ielādē...
 3. 08.07.2021 07:33 Skatīt

  Gurķumētru neesmu mēģinājusi, bet man ieteica izmēģināt ar sējas kaņepi, varbūt ka mazā lauciņā ir kāds efekts, tīrumā- nekāda. Uz pašas kaņepes tie mošķi nelien, bet uz blakus esošā kartupeļu laksta pa pilnam.

  Ielādē...
 4. 07.07.2021 07:36 Skatīt

  Vakar tā arī lietu nesagaidīju, pie tam vakarā vēl sagāja grīstē mana ūdens laistīšanas sistēma, tā ka situācija dārzā nav uzlabojusies. Ja vakar rasas tikpat kā nebija, tad šodien zāle slapja, cerība sagaidīt lietu ir tuva nullei. Dunduri kož no paša rīta, Kolorado vaboles tādos daudzumos, kādi nav redzēti pēdējo gadu laikā, sūdzas pilnīgi visi, kuriem kaut pāris kartupeļu lakstu dārzā. Nemaz nebrīnīšos, ja šo dārzeņu cenas celsies vismaz vairākas reizes, jo nekādu labo ražu pēc tik masveidīga kukaiņu uzbrukuma gaidīt nevar.

  Ielādē...
 5. 06.07.2021 13:05 Skatīt

  Ar ilgošanos veros radarā un ceru, ka vismaz kāda mala no tās šaurās, garās mākoņu joslas ķers arī mani. Dārzs ir ļoti sauss, visu apliet nav iespējams. Vakaros var noliet siltumnīcu un gurķus, kabačus, bet nu ne bietes un burkānus, palika viens stūris otrreizējai biešu ravēšanai un retināšanai, bet tādā sausumā labāk neķerties klāt. būs vēl sliktāk Laukā +25°C, istabā +28°C.

  Ielādē...
 6. 03.07.2021 13:02 Skatīt

  Vakar pēcpusdienā nāca virsū melnu mākoņu masa, izskatījās draudīgi, nāca ar savu vēju, kas nolauza divus lielus kokus, līdz ar ko padsmit mājas līdz desmitiem vakarā bija bez elektrības, kamēr tika atjaunota līnija. Bet lietus gan nekāds nopietnais nebija, drusku parasināja, tas arī viss arī šodien ik pa laikam no gandrīz neesošiem mākoņiem kaut kas it kā pil, bet sasniedzot zemi tūdaļ iztvaiko. Saule spīd, sajūta kā mitrajā pirtī, varbūt tikai nedaudz vēsāks, +25.6°C.

  Ielādē...
 7. 30.06.2021 07:54 Skatīt

  Šorīt ap četriem pļavā bieza migla, kas saulei augšup ceļoties veidoja miglas varavīksni. Dabā skaisti, bet foto ne tik izteikti redzamas krāsas. No rīta čakli pastrādājām- es tīrumā ravējot, lapsa - pļavā medījot. Pāris reizes saskatījāmies, bet viena otru netraucējām- katram savi pienākumi. Lapsai ir bērni, jo nomedītās ūdensžurkas neapēd uz vietas, bet nes projām.

  Ielādē...
 8. 28.06.2021 06:59 Skatīt

  Visu nakti ielejā noturējās migla un uz saullēktu tikai +12,7°C, kas patīkami atvēsināja istabas, jo visu nakti turēju atvērtus logus. No rīta svaigs vēsumiņš, bet saule ātri iesilda gaisu. Mājdzīvnieki "atdzīvojušies" pēc karstuma šoka, kaķene jau otro ūdensžurku šorīt noķērusi, vienīgais, kas nepatīk, ka nes man istabā atrādīt. Dārzā viss pašlaik labi aug, jo mitruma un siltuma pietiek. Lai visiem veiksmīga nedēļa!

  Ielādē...