1. 17.04.2020 12:19 Skatīt

  Paldies, Birutiņ! Uzlabosies laika apstākļi, arī prāts būs priecīgāks :). Pēc kārtējās krusas tūres, kas ik pa laikam mūs šodien apciemo, nolēmu pafotografēt skrienošo mākoņu kalnus un "uzskrēju" virsū dzērvju un zosu bariņiem, kas ganījās jaunajos sējumos, uzreiz labāks garastāvoklis redzot, ka viss notiek un putni turpina migrēt, kaut arī tiem droši vien nav tie labākie laika apstākļi. Turamies!

  Ielādē...
 2. 17.04.2020 09:43 Skatīt

  Naktī vēji piestāja, bet tagad atkal sāk pūst ar jaunu sparu. Vakardienas brāzmas ir vienam otram papostījušas siltumnīcas, paplēsušas jumtus, pagāzušas kokus. Atvaļinājums iet, bet neko neesmu padarījusi pa dārzu - sniegs, auksts vējš, lietus...negribas jau arī tādā laikā sasaldēties, kad apkārt klejo vīrusi un nezini, kā tur ar to nokļūšanu pie ārsta. Daba uzvedas ne tā, kā tas gada laikiem pierasts, ierastais dzīves ritms ir izjaukts, neziņa par turpmāko...viss kā tādā sazvērestības detektīvromānā vai sapnī, tikai no rīta pamostoties nekas nav mainījies - tie paši aukstie vēji un tās pašas uztraucošās ziņas plašsaziņas līdzekļos.

  Ielādē...
 3. 16.04.2020 16:11 Skatīt

  Uz pāris stundām biju "atslēgta no civilizācijas", bet nupat elektrība ir atgriezusies, tikai nez, uz cik ilgu laiku, jo pūš, ka maz neliekas. Brāzmās mājiņa trīc, skurstenis "auro" un jumtam jau sloksne klājuma ir noplēsta. Kamēr nebeigsies trakais pūtiens, ārā neiešu, gan jau vēl paspēšu novērtēt zaudējumus. Skatos pa logu un mēģinu minēt, vai lielie koki izturēs brāzmas, egle tā locās, ka brīnos, ka vēl stāv savā vietā, arī bērzus pamatīgi plucina, zari iet pa gaisu.

  Ielādē...
 4. 15.04.2020 09:23 Skatīt

  Šorīt tas pats sniegotais skats, sniegs gan pamazām pāriet lietū, mitrs un auksts, putniņi nosaluši kaut ko meklē zem kokiem un krūmiem. Grūtāk pašlaik lielajiem putniem, tādiem kā stārķiem, jo visa barības bāze nogājusi pagrīdē. Man šodien pirmā atvaļinājuma diena, nemaz ne tāda, kādu varēja vēlēties, bet šogad daudz kas ir ne tāds, kā citus gadus...

  Ielādē...
 5. 14.04.2020 13:18 Skatīt

  Visu priekšpusdienu sniga, pašlaik uz brīdi ir piestājis, bet tuvojas atkal melni mākoņi, tā ka snigs atkal. Vienu mirkli zeme bija balta, bet tā kā ir nelielos plusos, viss ātri nokūst. Prognozes pavasarim ir totāli sabojājušās, tie, kuriem nav apkurināmas siltumnīcas, ar bailēm domā par tomātu stādiem, kuri uz palodzēm sākuši stīdzēt. Izskatās, ka aprīlis jānoraksta, nez, kā būs ar maiju. Cik ziema silta, tik pavasaris vēss, un kopumā ar nelielām atkāpēm tiks izvilkta gada vidējā t. Ļoti priecāšos, ja man nebūs taisnība.
  P.s. Kamēr rakstu, nākošā sniega tūre ir klāt, pie tam kompektā ar brāzmainu vēju. Nu gan var teikt, ka tas ir kārtīgs cīruļputenis, jo mazie dziedoņi jau labu laiku kā atlidojuši.

  Ielādē...
 6. 12.04.2020 08:43 Skatīt

  Labrīt Lieldienu rītā! Naktī bija zvaigžnota debess un mīnusi, bet rīts atausa nomācies, bet jau ar plusiem. Laika prognoze gan nomainījusies uz nepatīkamo pusi. Manas aizdomas par vēsu pavasari turpina apstiprināties.

  Ielādē...
 7. 07.04.2020 17:01 Skatīt

  Termometrs pie loga rāda +20°C, bet vējš tik stiprs, ka siltumu tā īsti izbaudīt nevar, ja nu vienīgi izdodas kur nolīst aizvējā.

  Ielādē...
 8. 06.04.2020 21:35 Skatīt

  Burvīgs vakars! Skaisti norietēja saule, tagad apaļa mēness ripa kā laterna karājas debesīs. Vēja nav, +8°C, negribas iet istabā, sēžu laukā, klausos kā upītē pīles kliedz un baudu klusos nakti. Kāds miers!

  Ielādē...