1. 23.05.2020 07:44 Skatīt

  Kārtējā nakts ar salnām pārlaista, sešos no rīta pie loga bija -1,5°C, jumti un zeme balta, īpaši jau tajās vietās, kur nesen pļauts. Nu jau saule būs lielāko sarmas baltumu nokausējusi, ceru, ka šis bija pēdējais salnas uznāciens šajā pavasarī, tā apnicis katru nakti apklāt un atklāt siltum mīlošos augus, cerams, ka tas murgs būs beidzies.

  Ielādē...
 2. 21.05.2020 13:23 Skatīt

  Debesis nomākušās, vējš gaudo ap mājas pakšiem, ābeles joprojām nezied. Ļoti gaidu siltumu!!! Vienīgais prieks par lakstīgalu, kas vakaros, kad norist vēji, pogo krūmājā pie pašas māja, vismaz kaut kas jauks.

  Ielādē...
 3. 19.05.2020 13:29 Skatīt

  Šodien dārzā rosība- lielos baros izlidojuši melnie resnkāju odi, parasti tie pavasaros spieto ap ziedošām ābelēm, jo barojas ar nektāru, bet tā kā šogad man ābeles tā pa īstam ziedēt nav sākušas, tad melno lidoņu bari apsēduši ogulājus. Toties strazdiem tā ir varena maltīte- vairāk kā desmit dārza sanitāru šiverē ap krūmiem un lasa pilnus knābjus šo kukaiņu - mazuļiem labu labā maltīte un arī man labi- kaut nedaudz mazāk kaitēkļu.

  Ielādē...
 4. 19.05.2020 07:28 Skatīt

  Aglim, Tev bija taisnība! Vējš vakarā nostājās un jau ap pusnakti t noslīdēja mīnusos, tāda tā noturējās visu nakti. Tikai uzlecot saulei pamazām sāka pazust sarmas baltums uz zāles. Saule jau nu protams iesilda dienu, bet tās svārstības augiem nepatīk. Siltumnīca pa nakti jāsilda, bet dienā tur tāds karstums, ka bail, ka mazie tomātiņi nenobirst, tad nu dodoties uz darbu jāzīlē- vērt vaļā, vai nē, vai tikai mazā spraudziņā atstāt.. Ja uznāk lieli vēji un vēl ar tumšu mākoni, tad arī nav labi, ja durvis vaļā palikušas.

  Ielādē...
 5. 18.05.2020 13:33 Skatīt

  Nu zāle, šķiet, ir vienīgā, kas labi aug. Riskēju laukā izstādīt kāpostus, zeme mitra un jācer, ka arī kaitēkļiem tas aukstais vējš nepatīk. Plēves mājā tomātiem aizmetušies mazi bumbulīši, bet gurķi gan nīkuļo, izskatās, ka šos nāksies norakstīt. Šogad arī ar sēklām neveicas, vairāk kā puse vispār nedīgst, kaut par bargu naudu pirktas.

  Ielādē...
 6. 17.05.2020 09:56 Skatīt

  Manas tulpes arī aplauztas, es gan visu vainu novēlu uz vēju, bet gan jau abi strādājuši tandēmā. Vakar vakarā tā lijis, ka pa nokalnīti tecējušas lietus straumītes, žēl, ka nokrišņu mērāmajā traukā ir plaisa, nevaru nokonstatēt kopējo lietus daudzumu.

  Ielādē...
 7. 16.05.2020 14:53 Skatīt

  Šodien manus dārza darbus jauc lietus šaltis, kas ik pa laikam uznāk ar vēja brāzmām, nupat arī krusa nobira, labi, ka ne daudz, bet t tūdaļ nokrita uz +7°C. Izskatās, ka visa diena būs tāda, un arī rītdienai nekās labās prognozes nav.

  Ielādē...
 8. 15.05.2020 06:33 Skatīt

  Pie manis pamatīga salna, vēl tagad zeme balta un t nesteidzas paaugstināties, jo uzpeldējuši pašķidri mākoņi. Kā man apnicis šis aukstais laiks!

  Ielādē...