1. 13.06.2023 07:40 Skatīt

  Ja padalīšanās par bažām laika apstākļu prognozēs tiek uztverta kā čīkstēšana, tad jau komentāru daļa jāslēdz ciet. Tā jau mūs te maz palicis to, kas kaut ko ieraksta.

  Ielādē...
 2. 12.06.2023 11:13 Skatīt

  Vēl vismaz 4 vakarus dārzā veicamo darbu saraksts skaidrs- laistīšana. Ir cerība, ka uz nedēlas beigām kaut kas mainīsies, bet prognozes ir tikai prognozes, vakar vakarā tās solīja puslīdz nopietnu lietu, šorīt jau stipri mazāku. Ābelē par spīti aukstumam aizmetušies ābolēni, kaut nu sausuma dēļ nesāktu nost birt .

  Ielādē...
 3. 07.06.2023 14:34 Skatīt

  Uzminiet nu, ko es daru katru vakaru vismaz divas stundas? Droši vien to pašu, ko vairums dārziņu īpašnieku - laistu, apleju, apsmidzinu utt. Pagalmā zāle jau praktiski ir izdegusi, savām vistiņām ko svaigu sapļaut paliek arvien problemātiskāk. Nevarēju saprast, vai maz ko rakstīt, jo tas atkal izkalausās pēc žēlošanās, bet tāda ir realitāte. Un kad dzirdi, kādas katastrofas ar ūdeņiem ir izraisītas karadarbības zonā, tīri vai baisi paliek. Izskatās, ka ukrainas arbūzu šogad nebūs.

  Ielādē...
 4. 05.06.2023 06:13 Skatīt

  Pussešos +0,5°C, uz auto stikla lediņš, uz zemes atseviškās vietās salnas. Ielejā sen neredzēta parādība - migla, laikam vakardienas mitrumiņš palīdzēja izveidoties.

  Ielādē...
 5. 04.06.2023 20:49 Skatīt

  No ilgi gaidītā lietus tik vien kā rasa uz zāles un lapām, ar pirkstu zemi parušinot, pat centimetru mitrums nesniedz. Pļavās sāk ziedēt margrietas, bet nu tik ļoti sīkas, kā reti kuru gadu - augiem pietrūkst mitruma. Pļautais mauriņš arī bēdīgs, varbūt šodienas pilināšana būs ko nedaudz līdzējusi, lai galīgi neizdeg. Gaidu siltumu, lai beidzot var noņemt agrotīklus. Savāds pavasaris.

  Ielādē...
 6. 02.06.2023 06:39 Skatīt

  2. jūnijs. Pussešos no rīta termometrs pie loga rāda +0,7°C. Paskatos pa logu- baltumu uz zāles neredz, tātad smidzinošais lietutiņš vakar vakarā savu labo darbu padarījis. Pirmā doma - jāpaskatās, kā jūtas ar argotīklu pārsegtie kabači, bet kas tev deva, mitrais agrotīkls sasalis ledū. Tā arī atstāju nekustinot un cerot, ka zem tā mani augi būs izdzīvojuši.

  Ielādē...
 7. 28.05.2023 06:36 Skatīt

  Paldies Saksijai par laba vēlējumiem, jo šo pavasari izturība tik tiešām nepieciešama. Šonakt atkal pamatīga salna, nakts lielāko daļu t bija mīnusos, ap pieciem -1,7°C. Dārzā, kur vakar vakarā lēju, baltumu neredz, bet nesalietā dārza daļa salna skarta ne pa jokam. Cūku pupas lakstus noliekušas, ceru, ka izturēs un spēs piecelties. Redzēs, kā mazās bietītes un burkāniņi uz salu reaģēs. Ķirbjiem un kabačiem agrotīkla pārsegums, bet izskatās, ka visa nākošā nedēļa naktīs būs tikpat auksta, ja ne vēl aukstāka, tā kā "deķus" nost vēl nevarēs ņemt. Brīžiem rokas nolaižas, pārāk ilgi šogad cīņa ar nakts saliem ieilgst.

  Ielādē...
 8. 27.05.2023 09:45 Skatīt

  No rīta dažās vietās uz zāles neliela salniņa, bet kopumā šo nakti par kritiski aukstu nosaukt nevar. Lai gan Latvijā karstuma rekordi krīt viens pēc otra, augi nejūtas komfortabli, jo bijušas vien pāris siltas naktis. Mitruma nav, līdz ar to dienas un nakts t neizlīdzinās. Vakardienas aukstas ziemeļu vējš virs laukiem grieza putekļu mākoņus, lietus no prognozēm pazudis. +12 C.

  Ielādē...