1. 03.06.2022 08:16 Skatīt

  Šorīt pagalmā strazdu bērnu dārza filiāle, vismaz 4 ģimenes baro savu jauno paaudzi, kuri ir izlidojuši no būriem, bet vēl gaida vecāku barības pienesumus, troksnis pamatīgs, visi skaļi klaigā. Var tikai pabrīnīties, kā vecāki var tos piebarot, laikam jau apkārt daudz kukainīšu, jo knābis visu laiku pilns. +11.9°C, nomācies, vējš knapi jūtams.

  Ielādē...
 2. 02.06.2022 07:52 Skatīt

  Pētu prognozes un gribu pateikt kādu biezāku vārdu- jo dienas, jo solītais siltums attālinās. Nokrišņus sola ik pārdienu, siltums pavisam vārgs. Nav brīnums, ka meloņu stādiņi siltumnīcā viens pēc otra iznīkst. Laikam vienīgais, uz ko šogad būs jāspiež- tās būs sēnes, kaut gan arī tām kāds karstuma periods būtu vajadzīgs. Vakar jau internetā klejoja pirmo šī gada bērza beku foto. Šonakt atkal bijuši nelieli nokrišņi, vēja dzīti zemi mākoņi rada rudenīgu sajūtu.

  Ielādē...
 3. 31.05.2022 08:02 Skatīt

  Pie mums kā parasti- no viena grāvja -otrā. Līst un līst, vismaz 30 mm jau nolijuši. Tīrumā kartupeļu vagas kļūst aizvien zaļākas, jo nezālēm tāds laiks patīk. Par vagošanu vai kaplēšanu uz ilgāku laiku jāaizmirst. Jau nedēļa no atvaļinājumam atvēlētā laika pagājusi, bet ne puse no ieplānotajiem darbiem nav paveikti. Šovakar sola skaidroties, naktī tikai +4°C, nu kas tas par siltumu? Kabači un ķirbji laukā stāv sarāvušies. Joprojām gaidu siltumu! Ļoti!

  Ielādē...
 4. 28.05.2022 10:13 Skatīt

  Kad šorīt sāka birt krusa, dēls solīja ar slēpēm sadot tiem, kas žēlosies par karstumu maija mēnesī :).

  Ielādē...
 5. 27.05.2022 20:04 Skatīt

  Šodien vajadzēja būt Valmieras pusē, rīta pirmajā daļā tur līņāja. Atbraucot atpakaļ lietus pēdu savā pusē nemanīju, kaut ar apkārt staigāja tumši mākoņi. Man pašlaik lietu nevajag, pa pagājušo diennakti atkal 25 mm nokrišņu klāt.

  Ielādē...
 6. 26.05.2022 13:33 Skatīt

  Pirmais īstais šī pavasara negaiss manā pusē ir klāt! Strādājot pa siltumnīcu pat nemanīju, kā tas pielavījās! Tikai tad, kad apmācās un pamalē sāka skanēt pērkons dārdi, sapratu, ka tūdaļ būs klāt, paspēju tik no veļas auklas noraut pussausās drēbes. Pagaidām nekas ekstrēms, dūšīgi līst.

  Ielādē...
 7. 26.05.2022 08:42 Skatīt

  +10°C, mierīgs rīts pēc lietainas nakts, apmācies, bez vēja. Attālu pogo lakstīgala, šogad pamainījusi dislokācijas vietu, droši vien nepatika, ka kaimiņi paretinājuši krūmāju. Sāk ziedēt ceriņi, gaiss smaržīgs un spirgts. Ārā pēc lietus pārāk mitrs, tāpēc beidzot ir laiks sakopt siltumnīcas, tomāti jau sen prasās pēc uzsiešanas.

  Ielādē...
 8. 24.05.2022 09:53 Skatīt

  Pirmā atvaļinājums diena un tik burvīgs rīts! Arī pirmdienas vakars bija silts, bet nu tie odi! Nesaprotu, kur viņi visu laiku slēpušies, bet vakar to bija bezjēgā daudz, un visas odu mātes metās man virsū kā satracināts fūrijas, pēc astoņiem dārzā neko odu uzbrukuma dēl vairs padarīt nevarēju. Labi, ka izdevās izstādīt laukā kabaču un ķirbju stādus, lai tad nu aug, ilgāk siltumnīcā turēt vairs nevarēju. Šodien pa dienu, kamēr vēl nekož, jāķeras klāt ravēšanai, Zem agtotīkla augušie 17. aprīlī stādītie nedaudzie kartupeli jau 20 cm gari, bet arī nezāles tikpat garas. Zirņi sanākuši ļoti reti, tā jau otro gadu, kad uzdīgst labi ja katrs trešais. Aglim, Jūs sējāt 100. dienā, kā Jums ar zirņu dīdzību?

  Ielādē...