1. 15.06.2022 06:36 Skatīt

  Kā jau Aglims rakstīja, ielijuši 40 mm. Tagad vajadzētu vienu sausu periodu, lai viss šis trakums izžūtu, bet katru dienu sola, ka kaut kur un kaut kas nopilinās. Piedodiet apllīgotāji, bet nezāles aug ātrāk, nekā ir iespējams tikt uz lauka, lai izravētu.

  Ielādē...
 2. 14.06.2022 09:14 Skatīt

  Skats uz pasauli slapjš. No kalna ūdens lejup tek strautiņos, vagas pilnas, kartupeļu laksti vietām jau izgāzušies uz visām pusēm. Bail, ka sāksies lakstu puve, jo zaļās masas daudz, mitrums liels, un ja uzspiedīs karstumu, tad ...kaut kā ar to optimismu šogad man pašvaki. Ielejas pļavā zāle brīžiem manu plecu augstumā, neatceros, kad vēl pirms Jāņiem bijis tik traki saaudzies. Jā, dīvains laiks.

  Ielādē...
 3. 12.06.2022 18:06 Skatīt

  Šodien visi lielākie mākoņi, ko rāda radars, šķiet, mani ir apciemojuši. Starp otro un trešo gāzienu aizcilpoju līdz mežam paskatīt, vai kāda gailene jau nelien laukā, jo dārzs pilns suņu sēņu. Kā jau katru gadu, kārtējā vilšanās- iecienītā sēņu vieta izcirsta, ceļmalītē lielas zaru kaudzes, neko darīt, devos vien mājās, mierinot sevi ar domu, ka varbūt šie koki palīdzēs risināt enerģētikas deficītu. Ielejas pļavā griež grieze, man šķiet, ka pat divas. Kaimiņmāju dīķītī koncertu rīko vardes, vismaz tas nomierina, ka kāda dzīvas dabas daļiņa vēl saglabājusies neskarta.

  Ielādē...
 4. 10.06.2022 12:01 Skatīt

  Vakar atsāku "baso pēdu" sezonu, tik patīkami pa mitru, siltu zemi kailām kājām staigāt. Arī diena bija dievīga, līdz vēlam vakara virs +20°C. Pašlaik +22°C, var atsākt kaplēt, jo šodien jau tiek uz tīruma, man tie lieti galīgi vairs nav vajadzīgi, labprāt atdotu tiem, kas cieš sausumu. Vakar parādījās pirmie dunduri, tā kā siena laiks ir klāt.

  Ielādē...
 5. 09.06.2022 07:09 Skatīt

  Vakardienas 20 mm nokrišņu atkal piegāzuši pilnas vagas ar ūdeni. Visu nakti bija liela migla, kas nav pazudusi arī vēl tagad. +14 C, bez vēja. Pilnas malas gliemežu, kas izmantojot mitrumu, šļūc no vienas dārza malas uz otru.

  Ielādē...
 6. 08.06.2022 11:09 Skatīt

  Mierīgs, rāms rīts. Apmācies, bez vēja, pietiekoši silts ap 18-19°C.Pēc radara datiem esmu nokrišņu zonā, bet pagaidām tikai pa retai pilītei nopil. Siltajās dienās zāle pamatīgi pastiepusies, pļavā sāk ziedēt margrietiņas. Pavisam klusiņām šogad ieradās melnais mušķērājs, izvēlējās citu būrīti, tur tagad rosība. Siltumnīcā nogatavojušies pirmie gurķīši, laukā gan vēl pat nav kārtīgi izlīduši no zemes.

  Ielādē...
 7. 07.06.2022 09:00 Skatīt

  Labrīt vasarā! Šonakt t nenoslīdēja zem +13°C, uzreiz to jūt dārzā - degumus no zemes pabāzuši ķirbji, arī saulespuķes izspraukušās, ziedu atvērusi lielā magone. Uz steidzinātajiem 16 kartupeļu stādiem, kuri tūdaļ sāks ziedēt, atradu 13 kolorado vaboles, arī tām beidzot ir gana silti, lai sāktu savus posta darbus. Tik jauks rīts, ka nenopriecāties, gar tīruma malu aizcilpoja zaķis, mežmalā rosās stirniņa, vēju nejūt, debesīs mazi mākonīši. +17,5°C! Super!

  Ielādē...
 8. 06.06.2022 07:30 Skatīt

  Beidzot dienas t jau vasarai pieklājīgā formāta. Naktis gan varētu būt siltākas, 8-9 grādi tāds minimums vien ir. Bet nu jāpriecājas par to pašu. Beidzot tiku uz tīruma un varēju pakaplēt kartupeļus, vagu apakšā vēl pamitrs, bet virsās jau saule uzcepinājusi māla garozu. Otro nakti ielejā migla, bet uz saullēkta laiku tā jau ir izkliedējusies. Šorīt debesīs augstie mākoņi, līdz ar to saule nav stipra un diena iesilst lēnām. +12,5°C.

  Ielādē...