1. 12.09.2021 12:01 Skatīt

  Ik pa laikam nopilina, vienu brīdi pat tīri jūtami palija. Tāda pelēcīga diena, "velk uz miegošanos" un nekā nedarīšanu, varbūt tāpēc, ka vakar cītīgi pastrādāts. Turpinās ābolu un bumbieru krišana, lapsenes pa visu lietu šiverē pa kritušajiem augļiem, priecājas par katru uzplēsumu mizā un cītīgi barojas. Siltajās dienās sagatavojušās rudens avenes, ja neuznāks stipra salna, tad vēl daudz ogu būs. Dobē zied pēdējās gladiolas, asteres pašā pilnziedā. Mežā sēņu neesot daudz, vismaz tā man kaimiņiene noziņoja, palielas apšu bekas un nedaudz jaunās gailenītes. Jālasa aronijas, putni rāda, ka jau gatavas.

  Ielādē...
 2. 11.09.2021 20:54 Skatīt

  Diena noturējās silta un bez lietus, optimāli laika apstākļi, kas ļāva norakt kartupeļus. Bet raža uz pusi mazāka, salīdzinot ar pagājušo gadu. Labāk padevušies tie, kas bija diedzēti (ar asniem), tie trāpījās vieglākā zemē un agrāk uzdīga. Tie, kas sadīga vēlāk, ar ziedēšanu uztrāpīja tieši karstuma un kolorado vaboļu uzlidojuma pīķī, un tajās vagās tādi sīciņi cūku tupenīši vien sanākuši. Mani gan mierināja, ka Islandē tādi vien tik esot, vārot un ēdot ar visu mizu un visi apmierināti. Nu nekas, šoziem "spiedīsim" uz ķirbjiem, to ir nemērs, pilni kakti ar dažāda izmēra un krāsu "ogām".

  Ielādē...
 3. 10.09.2021 16:32 Skatīt

  +24,3°C, saulīte pa zemes virsu staigā, tauriņi lido uz nebēdu, bites apskata rudens ziedus. Atvasara! Rīt tuvākā apkaimē paredzētas kartupeļu talkas, jo nu jau zeme pietiekami pažuvusi, lai traktortehnika tiktu uz lauka. Tie, kam mazāki gabali, jau ar dakšu lielāko daļu norakuši. Lielie labības lauki jau novākti un uzarti ziemāju sējai. Cik ātri paskrējusi vasariņa...

  Ielādē...
 4. 10.09.2021 09:01 Skatīt

  Vakar līdz ar saulrietu zem skaidrām debesīm parādījās migla, kas kļuva arvien biezāka un noturējās līdz pat saules lēktam, tikai tagad pamazām izklīstot. Cik patīkami redzēt zilas debesis un baudīt siltumiņu! Arī taureņi, lapsenes un pat odi vakar rosījās dārzā augļu kokiem - kritušie āboli un bumbieri ar savām saldajām sulām aicināt aicināja degustētājus. Ak, atvasara, pakavējies nedaudz!

  Ielādē...
 5. 08.09.2021 15:30 Skatīt

  Ak, cik gan viegli saķert kādu vīrusu, īpaši, ja "tev jau ļoti sen vairs nav sešpadsmit", un ja lietū un krusā sanāk "skraidīt pa pasākumiem". Pēc 3 dienu piespiedu mierīga dzīvesveida, šodien jūtos jau pieņemami, lai izietu laukā un saprastu, ka laikam atvasara ir klāt. Nedaudz palocījos zem ābeles un nu esmu nosvīdusi, tikai nesaprotu, vai tas siltuma, jeb vīrusa dēļ. Saule caur mākoņiem un termometrā +20°C. Lai nu kā, par siltumu tikai priecājos.

  Ielādē...
 6. 04.09.2021 14:41 Skatīt

  Mums šodien pagasta svētki, muzikants braukā pa lielākām apdzīvotām vietām ar nelieliem koncertiņiem. Ir pa laikam nogāž lietus, krusa, pāris pērkona spērienu, bet viss notiek. Kad stipri gāž, visi pamūk zem jumtiem vai lietussargiem, kad uzspīd saulīte - ballē tālāk :).

  Ielādē...
 7. 04.09.2021 07:20 Skatīt

  Saullēktā pie loga +0,8°C, uz zāles salnu nemanīju, bet mašīnai stikls ar plānu ledus garoziņu. Ielejā un pie dīķiem migla, gar pamalēm zemas mākoņu strēmeles. To, ka būs auksta nakts, varēja jau vakar vakarā manīt, līdz ar saules rietu t zem skaidrajām debesīm strauji krita lejup un nakts liekāko daļu noturējās ar +4°C. Izskatās, ka šo nakti dālijas izturējušas, bet nākošās divas tiek solītas vēl aukstākas.

  Ielādē...
 8. 02.09.2021 06:46 Skatīt

  Auksts rīts ar miglu. Pie loga tikai +2,9°C, labi, ka siltumnīcai vakar aizvēru durvis un lūku. Laikam arī pēdējiem ķirbjiem un kabačiem būs jāpārceļas un siltākām novietnēm, mazākos biju atstājusi vēl pie mātes augiem piebriešanai. Jānovāc vismaz tas, kas šogad labi padevies, jo āboli un kartupeļi tādi pasīku, ilgstošais sausums un trakais karstums tiem nav bijis pa prātam.

  Ielādē...