1. 03.05.2023 07:24 Skatīt

  Vēl viena salnas nakts pavadīta. Pie loga sešos -1,7°C, bet automašina rādīja -3°C. Ja vakarā vēl apkārt klejoja lietus mākoņi, tad vienos naktī jau bija pilnīgi skaidras debesis un mīnusi. Manā apkārtnē visi spriež, kā pārdzīvot aukstās naktis, jo ja prognozēs sola -3°C, tad mums būs visi seši. Lielākā daļa uz siltumnīcām pārstiepusi silldītājus un agroplēves, citi veido konstrukcijas un sedz ar vilnas segām. Daļai ziedošie ogu krūmi satīti agrotīklos, citi gatavojas kurināt ugunskurus, bet daži atmetuši ar roku, jo tās sala naktis esot par daudz ilgu laiku, kas nu būs, tas būs.

  Ielādē...
 2. 01.05.2023 07:34 Skatīt

  Maijs ieradās ar sala nakti. T uz nulli noslīdēja jau vienpadsmitos vakarā un visu nakti bija mīnusos. Sešos no rīta -3,1°C , zeme balta. Skatoties prognozēs, siltuma atgriešanos tuvākā laikā nemana. Bēdīgi.
  P.s. ūdens spainīšiem ledus vāciņi, bet āra izlietnē no krāna pilošais ūdens izveidojos pamatīgu lāsteku.

  Ielādē...
 3. 24.04.2023 07:11 Skatīt

  Jurģu diena patiesi bija burvīga, vējiņs silts, izmazgātā veļa žuva rekordātrumos. Rekordātrumos arī viss plaukst un zaļo, diemžēl gaidāmais aukstums tāpēc šķitīs vēl jo vairāk nepatīkams un postošs saplaukušajiem ziediem un lapām.

  Ielādē...
 4. 22.04.2023 10:16 Skatīt

  Šorīt sešos atkal grāds mīnusā un neliels baltums uz zāles, bet diena iesilst ātri un nu jau karsti metas, baudām sauli un siltumu!

  Ielādē...
 5. 21.04.2023 07:01 Skatīt

  Sešos no rīta termometra stabiņš bija noslīdējis pusgrādu zem nulles, bet uz zemes salnu nemanīju. Un es vakar vakarā noriskēju siltmnīcā atstāt dažas stādiņu kastītes, jo pa dienu saule tik ļoti bija šo būvi iesildījusi, ka neko ļaunu nenojautu. Ceru, ka nekas ļauns maniem stādiņiem tā arī nav noticis (vismaz vizuāli aplūkojot), bet satraukums redzot mīnusus bija ne pa jokam. Lai cik darbietilpigi ar nebūtu staipīt kastītes turp un atpakaļ, sirdsmieram tas jādara, vismaz nākošnedēl vēl obligāti.

  Ielādē...
 6. 17.04.2023 06:45 Skatīt

  Mierīgs rīts, +6,5°C, bez vēja. Naktī nedaudz lijis, zeme mitra. Putni dzied, kaķene stiepj pie durvīm kārtējo noķerto ūdensžurku. Medību sezona pilnā sparā, katru dienu pa kādai žurkai dārzā tiek noķerts, kādu dienu pat vairākas. Mums blakus grāvis un pļavas, to nešķīsteņu pilnas malas, labi, ka medīga kaķene.

  Ielādē...
 7. 12.04.2023 10:48 Skatīt

  Vakar pēc pieciem vakarā gar ZA pamali aizgāja pērkona negaisa mākoņi, dzirdēju vairākus attālus rūcienus, kas bija pirmie dzirdamie rībieni šopavasar manā pusē. Redzēs, vai arī šogad piepildīsies ticējums, par pirmo pērkonu, kas aiziet garām, un tam tā visu vasaru seko pārējie. Vakarā gan nedaudz papilināja, bet no citiem mākoņiem, zāle uzreiz šķietas garāka un zaļāka.

  Ielādē...
 8. 11.04.2023 14:18 Skatīt

  Vienos dienā silta saule un balti mākoņi, ar tendenci veidot pērkongalvas. Laukā pašlaik siltāk kā darba vietas telpās, kurās tiek ievērota energotaupība. Šodien saplaukušas baltās vizbules, zeltsarītes, cīrulīši. Bites, tauriņi, putni - visi priecājas par pavasari!

  Ielādē...