1. 21.04.2023 07:01 Skatīt

  Sešos no rīta termometra stabiņš bija noslīdējis pusgrādu zem nulles, bet uz zemes salnu nemanīju. Un es vakar vakarā noriskēju siltmnīcā atstāt dažas stādiņu kastītes, jo pa dienu saule tik ļoti bija šo būvi iesildījusi, ka neko ļaunu nenojautu. Ceru, ka nekas ļauns maniem stādiņiem tā arī nav noticis (vismaz vizuāli aplūkojot), bet satraukums redzot mīnusus bija ne pa jokam. Lai cik darbietilpigi ar nebūtu staipīt kastītes turp un atpakaļ, sirdsmieram tas jādara, vismaz nākošnedēl vēl obligāti.

  Ielādē...
 2. 17.04.2023 06:45 Skatīt

  Mierīgs rīts, +6,5°C, bez vēja. Naktī nedaudz lijis, zeme mitra. Putni dzied, kaķene stiepj pie durvīm kārtējo noķerto ūdensžurku. Medību sezona pilnā sparā, katru dienu pa kādai žurkai dārzā tiek noķerts, kādu dienu pat vairākas. Mums blakus grāvis un pļavas, to nešķīsteņu pilnas malas, labi, ka medīga kaķene.

  Ielādē...
 3. 12.04.2023 10:48 Skatīt

  Vakar pēc pieciem vakarā gar ZA pamali aizgāja pērkona negaisa mākoņi, dzirdēju vairākus attālus rūcienus, kas bija pirmie dzirdamie rībieni šopavasar manā pusē. Redzēs, vai arī šogad piepildīsies ticējums, par pirmo pērkonu, kas aiziet garām, un tam tā visu vasaru seko pārējie. Vakarā gan nedaudz papilināja, bet no citiem mākoņiem, zāle uzreiz šķietas garāka un zaļāka.

  Ielādē...
 4. 11.04.2023 14:18 Skatīt

  Vienos dienā silta saule un balti mākoņi, ar tendenci veidot pērkongalvas. Laukā pašlaik siltāk kā darba vietas telpās, kurās tiek ievērota energotaupība. Šodien saplaukušas baltās vizbules, zeltsarītes, cīrulīši. Bites, tauriņi, putni - visi priecājas par pavasari!

  Ielādē...
 5. 11.04.2023 06:22 Skatīt

  11. aprīļa rīts, pie loga +8,6°C, pilnīgi neticami, cik silts! Vēl 5. aprīļa rītā zemi klāja sniegs. Visas 4 brīvdienas bija burvīgi siltas un saulainas. Pa dārzu strādājot esmu pat nosauļojusies. Simtās dienas zirrņi iesēti, ķiploki zemē sabakstīti, tīrumiņš uzarts. Izdzirdot traktora rūkoņu, atlidoja stārķis, bet to vairāk interesēja celtniecības materiāls ligzdai, arī cielaviņa aplūkoja arumus un ik pa laikam atrada sev ko vērtīgu. Pie strazdu būriem turpinās mājas dalīšana, 3 pāri noskatījuši vienu būrīti un cenšas to okupēt, bet zvirbuļi izrāda interesi par mušķērāja mājiņu. Pavasaris!

  Ielādē...
 6. 08.04.2023 07:48 Skatīt

  Vakar bija pirmā tik siltā pavasara diena, bites zumēja ap nedaudzajiem ziediem, tauriņi laidelējās un arī pirmā odene paspēja iekost. Šorīt +2°C, dienvidu pamalē mākoņu kalni, ceru, ka neatnāks līdz manīm. Pa vakardienu siltumnīcā "izsprāga" sasētie redīsi un salāti, ceru, ka arī šodiena būs tikpat skaista.

  Ielādē...
 7. 05.04.2023 09:40 Skatīt

  Trešais sniegotais aprīļa rīts pēc kārtas. Ceru, ka pēdējais! Un rīt ielēksim pavasarī, tāpat kā augusta beigās ielēcām rudenī un novembra vidū- ziemā!

  Ielādē...
 8. 04.04.2023 09:04 Skatīt

  Sapriecājos par ātru, jeb kā saka neredzams, aizskrēju zirgiem pa priekšu. Kā vakar sāka snigt, tā vēl šodien no rīta birdinājās baltas pūkas. Sešos -1,6°C, zeme vienlaidus balta, kaut ar kārtiņa neliela. Gaidu zaļo ceturtdienu, kas, cerams, attaisnos savu nosaukumu.

  Ielādē...