1. 17.07.2021 22:31 Skatīt

  Šovakar var just, ka vakars paliek nedaudz vēsāks, t jau 18°C, bet istabās vēl karsts. Nākošnedēļ tādu problēmu vairs nebūs, jo nakšu t būtiski pazemināsies, varēs normāli izgulēties. Šodien iznāca pabraukāt pa Gulbenes un Madonas pusi, var redzēt, ka lietus tur pamatīgi nogāzis, vēl pēcpusdienā ceļmalās stāvēja peļķes, bet jo tuvāk braucu mājai, jo sausāks palika. Arī nākošnedēļ prognozēs lietus netiek paredzēts, skumji skatīties uz dārzu, jo visu saliet nevar.

  Ielādē...
 2. 16.07.2021 17:32 Skatīt

  Karsts nežēlīgi, it kā pūš vējelis, bet arī tas ir silts. Pirms stundas visa ieleja bija dūmos, jo apmēram 10 km attālumā gar dzelzceļu esot izcēlušies meža ugunsgrēki, pat pelnu daļas no gaisa krita. Pašlaik dūmi paklīduši un deguma smaka mazinājusies, vai nu izdevies nodzēst, jeb arī vējš pierimis un dūmus uz mūsu pusi tik ļoti vairs nenes. Ceru, ka pirmais variants.

  Ielādē...
 3. 15.07.2021 14:26 Skatīt

  Dārzu vairs nav iespējams pieliet, lapas ļekst gan gurķiem, gan ķirbjiem, kaut arī tiek liets gan no rīta, gan vakarā. Darbā un mājās vaļā visi logi un durvis, kamēr caurvējš, tikmēr vēl kaut kā dzīvot var. Mājās vēl ir iespēja ik pa laikam ieskriet vēsā dušā, darbā atliek vien nomazgāt muti remdenā ūdenī, jo tas trubās jau uzsilis. Nu būtu kaut uz desmit minūtēm kāds mākonis atpeldējis un uzgāzis svaiga ūdens šalti, vismaz vieglāk paliktu - gan pašam, gan augiem.

  Ielādē...
 4. 14.07.2021 23:36 Skatīt

  Kaut kāda mistika- visapkārt līst, pērkons ducina, tikai mums ne piles!

  Ielādē...
 5. 14.07.2021 07:21 Skatīt

  Es arī ar ilgām gaidīju lietu, jo radars rādīja lielu mākoņu masu, kas tuvojas, bet nekā - pāris piles, ko šodien pat kā rasu vairs nejūt. Tad nu cēlos no rīta, lai nedaudz palaistītu to, ko vakar neaplēju.

  Ielādē...
 6. 11.07.2021 22:46 Skatīt

  Tā kā šī diena bija relatīvi mazāk karsta, nolēmu vakarpusē pārbaudīt mežu. Kā jau bija gaidāms, mežs sauss, sēņu tikpat kā nav, vienīgās atrodamās bija gailenes, un tikai tajās vietās, kur labi zināms, ka tās aug, sūniņās paslēpušās un nedaudz sažuvušas. Bet tā kā es kaltēšu gailenes pulverim, tad šoreiz ņēmu visas, ko atradu. Par kārtīgu sēņošanu patreiz var aizmirst, ja nu vienīgi vietās, kur ilgi un daudz lijis,

  Ielādē...
 7. 11.07.2021 13:15 Skatīt

  Skatos uz prognozēm un domāju par dārzu - ja nesagaidīšu kādu pērkona negaisiņu, tad švaki būs, pat nezāles apkaltušas. Izmazgātā veļa pēc minūtēm 20 jau sausa. Žagatas cierē uz bērnu baseinu dārzā, izliku ūdens trauku, lai var padzerties, citādi ar nagiem saplēsīs malu, bet mazais trauks tām nešķiet kārdinošs.

  Ielādē...
 8. 10.07.2021 11:37 Skatīt

  Šorīt agri devos pie vietējā zemnieka, lai nedaudz salasītu zemenes ievārījumam, jo mazbērniem tas ļoti garšo. Dunduri koda kā traki, bet varonīgi pārcietu. Zemeņu vēl daudz, bet arī gliemežu daudz, daudzas ogas iebojātas, bet saimnieks ķīmiju nelieto, izliek traciņus ar alu. kur tie ierāpo un paliek, bet nu tas ir sīkums ar lielo masu, kas paliek. Lasītāju uz zemenēm nebija daudz, jo nu jau ir gatavas vasaras avenes, daudzi lasa tās. Prombraucot saimniece uzdāvināja baltās baznīcas lillijas, kas vēl no pirmās brīvvalsts laika aug pie mājas. Tad nu es kaifoju, jo man ši smarža ļoti patīk. Zinu, ka citiem par stipru, bet es esmu eiforijā. Diemžēl ne visi to vairs jūt, viena mana paziņa pēc izslimota kovida jau 5 mēnesi gaida, kad atgriezīsies smarža. Traki.

  Ielādē...