1. 08.05.2023 08:04 Skatīt

  8. maijā sešos no rīta -1,7°C, uz zemes salna, tiesa gan, samērā neliela, ja salīdzina ar iepriekšējām. Ceru, ka pēdējā šopavasar, gaidu siltumu!

  Ielādē...
 2. 06.05.2023 17:10 Skatīt

  Aizvadītā nakts bija tikpat auksta, ja vēl ne aukstāka par iepriekšējo. Dārzā visvairāk cietušas rudens avenes, lupstājs, kazbārdis un ziedošais ķirsis, tam ziediņi kā novārīti. Siguldas stādu parādē arī daudz apsalušu augu, īpaši tie, kas siltumnīcās salapojuši. Zemnieks, kam Siguldas pagastā ir augļu dārzi un maza vietējā meteostacija, stāstīja, ka augļukoku vainagu augstumā bija -4°C, tā kā arī par neizplaukušajiem ziedpumpuriem neko tā droši nevar zināt. Prognozes nākošai nedēlai iepriecinošas, cerams, ka beidzot varēs tā pa īstam sākt sēt un stādīt.

  Ielādē...
 3. 05.05.2023 09:57 Skatīt

  Pussešos pie loga -6,3°C, septiņos auto rādīja -5°C. Ūdens trauki ar ledus vākiem un ēnā vēl tagad zāle balta. Polikarbonāta siltumnīcā zem vairākām agrotīkla kārtām un ar elektriskā sildītāja piepalīdzību viss izdzīvojis. Pa nakti ieradies mušķērājs, jau agri no rīta izdzirdu jaunu skaņu, jā, vecajā bumbierē sēž un dzied. Strazdi jau 3. dienu baro mazuļus, pilns dārzs gaiši zilu oliņu čaumalu piemētāts. Zālājā no visām malām spraucas laukā mazas kļaviņas, pagājušais gads nogatavinājis daudz sēklu, kas veiksmīgi pārziemojušas.
  P.s. par ātru sapriecājos, gurķu stādiņiem nakts bijusi par aukstu, lapiņas paliek ļenganas.

  Ielādē...
 4. 04.05.2023 10:12 Skatīt

  Es būšu priecīga, ja realitāte izrādīsies ne tik auksta. Sildītājus izmanto siltumnīcās, jo dūmu sveces drīkst izmantot tikai ārā. Pirms vairākiem gadiem viens kaimiņš ar dūmu sveci siltumnīcā visus tomātus nobendēja. Rīgā droši vien ka būs siltāk, bet pie manis sākas pacēlums uz Vidzemes augstieni, mums parasti ir tie paši grādi, kas Zosēnos. Mana pagalma specifika ir tā, ka tas atrodas ielejā, tās lejasdaļā, viss vēsums saplūst lejā. Tad, kad maniem augšas kaimiņiem ir 0°C, man par pāris grādiem vēsāks.
  P.s. Palasiet FB dārzkopju forumus, kuros tauta dalās ar idejām, kā nosargāt augus no nosalšanas, tie paši varianti vien tiek pieminēti.

  Ielādē...
 5. 03.05.2023 07:24 Skatīt

  Vēl viena salnas nakts pavadīta. Pie loga sešos -1,7°C, bet automašina rādīja -3°C. Ja vakarā vēl apkārt klejoja lietus mākoņi, tad vienos naktī jau bija pilnīgi skaidras debesis un mīnusi. Manā apkārtnē visi spriež, kā pārdzīvot aukstās naktis, jo ja prognozēs sola -3°C, tad mums būs visi seši. Lielākā daļa uz siltumnīcām pārstiepusi silldītājus un agroplēves, citi veido konstrukcijas un sedz ar vilnas segām. Daļai ziedošie ogu krūmi satīti agrotīklos, citi gatavojas kurināt ugunskurus, bet daži atmetuši ar roku, jo tās sala naktis esot par daudz ilgu laiku, kas nu būs, tas būs.

  Ielādē...
 6. 01.05.2023 07:34 Skatīt

  Maijs ieradās ar sala nakti. T uz nulli noslīdēja jau vienpadsmitos vakarā un visu nakti bija mīnusos. Sešos no rīta -3,1°C , zeme balta. Skatoties prognozēs, siltuma atgriešanos tuvākā laikā nemana. Bēdīgi.
  P.s. ūdens spainīšiem ledus vāciņi, bet āra izlietnē no krāna pilošais ūdens izveidojos pamatīgu lāsteku.

  Ielādē...
 7. 24.04.2023 07:11 Skatīt

  Jurģu diena patiesi bija burvīga, vējiņs silts, izmazgātā veļa žuva rekordātrumos. Rekordātrumos arī viss plaukst un zaļo, diemžēl gaidāmais aukstums tāpēc šķitīs vēl jo vairāk nepatīkams un postošs saplaukušajiem ziediem un lapām.

  Ielādē...
 8. 22.04.2023 10:16 Skatīt

  Šorīt sešos atkal grāds mīnusā un neliels baltums uz zāles, bet diena iesilst ātri un nu jau karsti metas, baudām sauli un siltumu!

  Ielādē...