1. 06.05.2022 07:22 Skatīt

  Pa ilgiem laikiem pirmā bezsala nakts. Šorīt tik tiešām laukā smaržo pēc pavasara, nav pat dusmas uz kurmi, kas durvju priekša saracis jaunus rakumus, jo zeme smaržo tik patīkami! Arī "mana" cielava ir atgriezusies un staigā pa arumiem, katru gadu viens cielavu pārītis kaut kur tuvumā izperē bērniņus, bet lai kā esmu centusies, nav izdevies noskaidrot, kur tā ligzdiņa ierīkota. Tūdaļ vērsies vaļā aliču ziediņi, arī agrais saldais ķirsis, ko reti izdodas nobaudīt, jo putni pirmie zina, kad ogas gatavas. Vēl gaidu atgriežamies melno mušķērāju, šogad kaut kā nesteidzas ar atlidošanu.

  Ielādē...
 2. 04.05.2022 09:12 Skatīt

  4. maija rīts jau tradicionāli auksts- balta zāle, balti māju jumti, kas, saulei parādoties, lēnām atkūst un nopil. Vakaros regulāri notiek siltumnīcas augu sasegšana agrotīklos, no rīta bažīga atsegšana, baidoties, ka tik kaut kas nav nosalis. Auksti vēji, auksta zeme. Nevaru sagaidīt, kad tad beidzot iestāsies tas siltais laiks, kad ar drošu sirdi varēs ko ārā sēt vai stādīt. Prognozes ik pa laikam "izmet" pa sala naktij. Atceros gadus, kad maija pirmajās dienās tika stādīti kartupeļi, talcinieki tērpušies šortos un t-kreklos saulē pat "apdega", šogad reti kuru dienu biezo jaku var atļauties novilkt.

  Ielādē...
 3. 30.04.2022 11:23 Skatīt

  Naktī atkal spēcīga salna, bet diena jauka, saule silta. Siguldā stādu gadatirgus, iepirku stādiņus, kurus sen biju noskatījusi. Visa tik daudz un tik skaisti, ka nagi niez vēl ko iegādāt...bet šim gadam pietiks, jau tagad jādomā, kā nopirkto piesegt, lai nosargātu. Ļoti, ļoti gaidu siltumu!

  Ielādē...
 4. 28.04.2022 09:53 Skatīt

  Vakar desmitos vakarā t jau noslīdēja zem nulles, vienpadsmitos jau rādīja -3°C, tad pacēlās uz -1,7°C, bet pret rītu bija -5°C. Kārtīgs sals visas nakts garumā, vistām ūdens trauks, kas stāvēja laukā - sasalis līdz pat lejai. Siltumnīcā stādiņi bija sasegti ar agrotīklu un dega sveces, bet no rīta viena svece bija nodzisusi un šķiet, ka viens no piparu stādiņiem būs jānoraksta zaudējumos, jācer, ka pārējie pārcietuši auksto nakti, bet to varēs pateikt tikai vēlāk. It kā jau ar prātu saprotu, ka pavasarī nevajag steigties, bet tā gribas, lai kaut kas nedaudz agrāk pašam izaug, nemaz tik garas mums tās vasaras nav, arī pārtikas cenas ievērojami cēlušas un kas to zin, kādas būs rudens pusē. Arī maija sākuma prognozes nav nekādas optimistiskās. Bet nu jācer uz to labāko :)!

  Ielādē...
 5. 26.04.2022 07:01 Skatīt

  Pirmā no šīs nedēļas aukstajām naktīm pagājusi. Sešos pie loga -3,7°C, spainītī uz ūdens ledus kārtiņa, zāle balta, ielejā pavisam neliela miglas strīpiņa. Manuprāt, šo nakti tik aukstu nemaz neprognozēja, kādas tad būs tās, ko patiešām sola aukstas.? Labi, ka vakar drošības dēļ siltumnīcā augiem dubultā pārsedzu agrotīklu un iededzu svecīti, jādomā, ko darīt nākošās naktis.

  Ielādē...
 6. 24.04.2022 08:09 Skatīt

  No naktī piesolītā lieta vien simbolisks mitrumiņš uz zāles. +7,5°C, ievai pa nedēļu paaugušās skaistas lapiņas, narcisēm lieli pumpuri, zied hiacintes. Solītais vēsums gan visu atkal apstādinās, bet ceru, ka prognozes pamainīsies.

  Ielādē...
 7. 18.04.2022 12:29 Skatīt

  Dienas jaukas un samērā siltas, bet naktīs vēl sals. Šonakt -4°C, no rīta zeme balta. Arvien vairāk putnu sarodas atpakaļ, birzītē čivina un svilpo dažādās toņkārtās. Agrajai upenei plaukst lapiņas, arī ērkšķoga paliek arvien zaļāka, ja uznāks solītais siltums, drīz viss kļūs maigi zaļš. Beidzot iesēju zirņus, arī pirmos 20 kartupeļus ietupināju dobē zem agrotīkla. Līdz ar silto laiku atgriežas optimistiskāks skats uz dzīvi, gribas sēt, stādīt un vienkārši baudīt sauli un pavasari.

  Ielādē...
 8. 14.04.2022 07:21 Skatīt

  Silts un mierīgs rīts, +3,8°C. Kurmji šonakt cītīgi strādājuši, jauni rakumi visās malās, laikam jau sliekas palikušas aktīvas un garšīgas. Pa šīm dienām arī zālīte palikusi nedaudz zaļāka, gārsa un nātrītes nedaudz pastiepušās. Ielejas pļavas okupējuši zosu bari, kaut ko jau knābā starp vecās zāles ceriem, bet pārsvarā atpūšas pēc pārlidojuma.

  Ielādē...