1. 14.05.2020 13:15 Skatīt

  Mani arī šādas sajūtas vajāja visu ziemu, jo kaut kad tā gada vidējā t tomēr izlīdzinās, var jau būt kāda grāda desmitdaļa uz silto vai auksto pusi, bet tik nenormāli silta ziema, kā aizvadītā, neko labu nesolīja. Un galvenais, ka malka nemaz diži neietaupījās, vēl tagad ik pa brīdim nākas iekurt krāsniņu.

  Ielādē...
 2. 13.05.2020 16:30 Skatīt

  Pie manis ap diviem naktī t nokrita uz -1,9°C, bet pret rītu saradās mākoņi un grādi atgriezās nedaudz virs 0. Tomātiem plēves mājā sāk čokuroties lapas, gurķi stāv uz vietas, bet izskatās stipri aizdomīgi. Āra dobēs sadīguši zirņi un cūku pupas, kurus apsedzu ar agroplēvi, ziedošos krūmus un augļu kociņus gan glābt vairs nejaudāju, kas nu būs, tas būs. Pētot prognozes, kaut cik pieklājīgu siltumu var gaidīt tikai pēc nedēļas, bet lai nu tas vispār atnāk, jo kā teica Bricis, arī prognozētajiem matemātiskajiem modeļiem vairs ticēt nevar. Patreiz it kā rāda +11°C, bet vējš ir tik nepatīkams, ka jāvelk atkal siltā jaka, lai neapsaldētos. Vēl jau tas kroņa vīruss ar nekur nav pazudis, plus vēl laika apstākļi nekādi...būsim mēs to Pēteri tur augšā ne pa jokam nokaitinājuši...:).

  Ielādē...
 3. 12.05.2020 09:39 Skatīt

  Janvārī un februārī tas tiešām nebija traki, bet maijā, kad sākusies augu veģetācija, tas jau ir traki.
  Šorīt vistām zāli pļāvu ģērbusies siltajā jakā, cimdos un cepurē, bet rītdienas prognozēs vēl joprojām parādās sniegs, būs jāmeklē arī siltie zābaki, ko vilkt kājās.

  Ielādē...
 4. 11.05.2020 19:52 Skatīt

  Pie loga vairs knapi +3°C, līst, pūš...vakardienas saulainā pēcpusdiena, kad varēja pat sauļoties šķiet kā tāds sapnis. Istabā iekūru krāsniņu, par to , kā jūtas augi plēves mājā pat domāt smagi. Ja tiem jāpārlaiž kāda aukstāka nakts, vēl nekas, bet ja priekšā nožēlojami zemas t gandrīz 2 nedēļu garumā, tad nu gan nezinu, kā tur būs ar to izdzīvošanu. Skarbi.

  Ielādē...
 5. 09.05.2020 09:54 Skatīt

  Nakts migla uzkāpusi augšup, veidojot blīvu mākoņu segu. Vēja nav, kas to varētu papūst malā, tāpēc t apstājusies pie +7,5°C, pagaidām augstāk neceļas.

  Ielādē...
 6. 08.05.2020 07:30 Skatīt

  Pēc aukstās nakts, saule pamazām kausē salnas baltumus. Ap diviem naktī, kad gāju ieslēgt sildītāju plēves mājā, pie loga bija -2°C, zāle čaukstēja un mēness lēja sudrabainu gaismu uz zemo miglas slāni, kas bija sastājies ielejā. Izskatījās skaisti, bet bija sasodīti auksti, lai ilgāk stāvētu un aplūkotu šo skatu.

  Ielādē...
 7. 07.05.2020 15:21 Skatīt

  Skatoties pa logu šķiet, ka burvīgs laiks, bet izejot laukā vējš vai dvēseli pūš ārā. Gandrīz vai ziemas jaka jāmeklē...kad tas trakais pūtiens stāsies, būs vēsa naksniņa.

  Ielādē...
 8. 06.05.2020 11:23 Skatīt

  Vakar ap saulrietu pamalē grozījās mākoņi, no kuriem lejup stiepās "resnas" varavīksnes, kas liek domāt par pamatīgu lietu, bet līdz mums tie nenonāca. Šodien, savukārt, saule un aukstais vējš, salīdzinot ar vakardienu- krietni nepatīkamāks laiks, nevar saprast, kā ģērbties - vējā auksti, aizvējā - karsti.

  Ielādē...