Solis tuvāk pavasarim

Solis tuvāk pavasarim

Februāra otrās dekādes noslēgumā Latvijā vietām nedaudz snigs un gaisa temperatūra nakts laikā gandrīz visā valstī būs zem nulles, taču sākot ar nedēļas vidu, kļūs siltāks un brīvdienās provizoriski, lai gan prognozes vēl ir mainīgas, gaiss vietām var iesilt līdz +6 ... +8 grādiem. Praktiski visu nedēļu pūtīs D, DR, DA puses vējš, attālāk uz A, DA no mums atradīsies anticiklons, savukārt mūs ik pa brīdim skars Rietumeiropas cikloni, nesot galvenokārt lietu, nakts laikā - arī slapju sniegu.

Nakts laikā mākoņi visdrīzāk aizklās visu debesjumu un pirmdien pēcpusdienā no rietumiem mūs sasniegs zemāka spiediena ieplaka, sākot no Kurzemes nesot galvenokārt sīku sniegu. Valsts austrumu daļā nelieli sniega nokrišņi visdrīzāk būs naktī uz otrdienu un otrdien priekšpusdienā.

Trešdien pašreizējās prognozes paredz nākamo ciklonu, kas nestu lietu, valsts austrumos arī slapju sniegu. Sagaidāms, ka ceturtdien tikai vietām debesis skaidrosies, bet piektdien gaidāms jauns ciklons ar nelielu līdz mērenu lietu, vietām iespējams slapjš sniegs. A…

[Lasīt vairāk]
Vājš atkusnis ar piesalumu

Vājš atkusnis ar piesalumu

Februāra vidū Latvijā gaidāmi pārsvarā pelēki, mitri un mainīgi laika apstākļi. Kopumā prognozes vairākām dienām, pat nerunājot nedēļu uz priekšu ir diezgan atšķirīgas, ko labi parāda attēla beigās pievienotais attēls ar vidēja termiņa prognozēto gaisa temperatūru Tukumam. Tendences gan uzrāda, ka bieži kaut kur Latvijā gaidāmi nokrišņi, kā lietus, tā slapjš sniegs un sniegs. Pēc nosacītā siltuma un nelieliem plusiem nedēļas sākumā, nedēļas vidū uz austrumiem no mums ieplūdīs auksta gaisa masa, savukārt no rietumiem un dienvidiem pie mums ienāks izbijušu ciklonu nesti nokrišņi.

Pirmdien un otrdien pāri Baltijas jūrai dosies ciklons, kas zaudēs savu spēku. Abas dienas prognozētas pelēkas ar nelieliem un sīkiem nokrišņiem, pirmdien galvenokārt lietu, Vidzemē arī atkalu, bet otrdien pēcpusdienā, kļūstot vēsākam, to nomainīs slapjš sniegs, it sevišķi valsts austrumos. Pūtīs neliels līdz mērens, galvenokārt austrumu puses vējš.

Nedēļas vidū vējš iegriezīsies no dienvidiem, no trešdienas līdz piektdienai pa laikam snigs, tuvāk brīvdienām, provizoriski no jauna paaugstinoties gaisa temperatūrai, arī līs. G…

[Lasīt vairāk]
Auksts nedēļas vidus

Auksts nedēļas vidus

Jaunnedēļ Latvijā tiek prognozēta vairāku ciklonu un augstāka spiediena apgabala mijiedarbība. Ja nedēļas sākumā gaisa temperatūra Kurzemē vēl var nedaudz paaugstināties virs 0 C atzīmes, tad pēc tam tā būs negatīva visā valstī, turklāt, sākot ar nedēļas vidu zem skaidrām debesīm lokāli pazeminoties zem -14 C, atsevišķas prognozes valsts austrumos paredz pat -18 C.

Pirmdien mainīgs mākoņu daudzums ar R, ZR puses vēju un, daudzviet, it īpaši Kurzemē un Zemgalē, gaidāms sniegs. Tālākās prognozes par nākamā ciklona virzību otrdien - trešdien vēl ir atšķirīgas. GFS šobrīd prognozē, ka otrdien un trešdien visā valstī gaidāms sniegs, tad ECMWF ciklonu paredz tālāk uz dienvidiem, kas attiecīgi nozīmētu galvenokārt nelielus nokrišņus.

Ceturtdien, paaugstinoties atmosfēras spiedienam un debesīm skaidrojoties, kļus aukstāks, vietām iespējams neliels sniegs. Visdrīzāk piektdien / sestdien gaidāms nākamais ciklons ar sniegu, kas siltāka gaisa ietekmē varētu pāriet arī lietū, taču arī par šo prognozes vēl ir atšķirīgas.…

[Lasīt vairāk]
Nedēļa ap nulli

Nedēļa ap nulli

Janvāra pēdējās dienās Latvijā gaidāms pārsvarā pelēcīgs, taču salīdzinoši silts laiks, savukārt no ceturtdienas visdrīzāk paliks nedaudz vēsāks un pa laikam snigs. Gaisa temperatūra nakts laikā valsts lielākajā daļā zem nulles, dienā no +2 ... +5 C otrdien līdz -2 ... +2 C darba nedēļas izskaņā.

No pirmdienas līdz trešdienai prognozēts DR, R puses vējš, pirmdien un trešdien tas būs mērens. Līdz ar siltāku gaisu no Eiropas DR, pirmdiena un trešdiena būs salīdzinoši silta, otrdien un trešdien daudzviet iespējami nelieli nokrišņi.

Nedēļas beigās pūtīs R, ZR vējš un mūs biežāk skars tālu ciklonu nestas nokrišņu zonas, nesot slapju sniegu, citviet arī lietu. Šī brīža prognozes par laiku brīvdienās ir pretrunīgas, iespējami kā nelieli plusi, tā īslaicīgi +5 ... +8 C.

  29.01. 30.01. 31.01. 01.02. 02.02. 03.02.
Nakts -1 ... +2 -5 ... +2 -5 ... +2 -2 ... +2 -4 ... +2 -2 ... +3
Diena +2 ... +5 0 ... +3 0 ... +5 0 ... +4 -2 ... +2 +1 ... +5

Gaisa temperatūras tendences Saldum (weather.us)

Neliels atkusnis

Neliels atkusnis

Nedēļas pirmā puse būs vējaina, taču ziemīgi silta, Kurzemē atnesot arī atkusni. Pēc otrā ciklona ceturtdien - piektdien līdz ar ziemeļu vēju kļūs vēsāks, bet brīvdienās Kurzemē - atkal neliels atkusnis. Ticams, ka sniega sega nedēļas gaitā saglabāsies visā valstī.

Pirmdien aktīvs ciklons šķērsos Eiropas ZR, Z daļu, pie mums ar brāzmainu DR vēju atnesot siltāku gaisu. Naktī vietām snigs, bet vairāk nokrišņu ar virzību no rietumiem uz austrumiem gaidāmi pirmdien sākot ar priekšpusdienu. Sākumā slapjš sniegs, piekrastē lietus, vakarā un naktī neliels lietus paredzēts arī Zemgalē un citviet, Vidzemē atkalas iespējamība. Latgalē nokrišņi turpināsies arī vēl naktī uz otrdienu, tikmēr Kurzemes piekrastē pēc saulrieta debesis vietām var skaidroties. 

Arī otrdien visdrīzāk pelēcīgs laiks, vietām Kurzemes piekrastē var uzspīdēt saule, vietām sīki nokrišņi, vairāk vakarpusē valsts austrumu pusē, kur iespējams kā lietus, tā slapjš sniegs. Trešdien no agra rīta Kurzemi varētu sasniegt nākamā ciklona nestā nokrišņu zona, kas sākotnēji nestu vairāku stundu ilgu puteni, bet pēcpusdienā arī lietu.…

[Lasīt vairāk]
Temperatūras karuseļi un sniegi

Temperatūras karuseļi un sniegi

Janvāra vidū Latviju šķērsos vairāki cikloni un līdz brīvdienām katru dienu vismaz kaut kur teritorijā gaidāms sniegs. Gaisa temperatūra būs mainīga starp 0 C un -20 C, pa vidu cikloniem, debesīm skaidrojoties un ieplūstot aukstam gaisam no Eiropas ziemeļiem, tā pazemināsies, bet līdz ar nākamo ciklonu un dienvidu vēju, atkal paaugstināsies.

Nedēļas sākumā gaidāms aktīvs ciklons, kas sākot ar pusnakti nesīs sniegu, dienas laikā snigs visā valstī, bet otrdien, ciklonam aizejot, nokrišņus vairāk var gaidīt Kurzemes piekrastē, vējam iegriežoties no Z, kā arī valsts austrumos.

Ticams, ka nedēļas vidū mūs ietekmēs jau nākamais ciklons, bet tā kā tas virs Zviedrijas varētu zaudēt savu spēku, tā nokrišņu apjoms šobrīd prognozēs ir mainīgs. Ja piepildīsies esošā prognoze, valsts lielākajā daļā snigs maz, bet Kurzemes piekrastē tas var nest pat 10 - 15 cm jauna sniega. Tā kā ar DR vēju gaisa temperatūra atkal paaugstināsies, sniegs saplaks.

Ceturtdien plaša un gara nokrišņu zona varētu šķērsot Eiropas centrālo daļu ar virzību uz Krieviju, bet šobrīd būtu pāragri prognozēt cik ļoti un vai vispār tā skars Latviju. P…

[Lasīt vairāk]