No sala līdz salam

No sala līdz salam

Janvāra otrās nedēļas rīts Latvijā sāksies ar spēcīgu salu, taču jau pirmdienas pēcpusdienā Kurzemē gaisa temperatūra varētu sasniegt 0 C atzīmi, no ZR valstī ieplūstot siltākam gaisam, kas nedēļas vidū visā valstī varētu nest nelielu atkusni ar gaisa temperatūru 0 ... +4 C. Visdrīzāk, ka piektdien un pēc tam, sākot ar 15.janvāri no jauna gaidāms aukstāka laika periods.

Pirmdien dienas gaitā vējš pakāpeniski iegriezīsies no DR, R, ZR, paverot ceļu siltākam gaisam. Sagaidāms, ka no pirmdienas līdz trešdienai Latvijā būtiski nokrišņi nav gaidāmi, savukārt ceturtdien virs Krievijas rietumiem prognozēts ciklons, kas var nest snigšanu arī pie mums, nosacīti arī noslēdzot īslaicīgo atkusni.

Aiz ciklona ar Z, ZA vēju uz dienvidiem ieplūdīs auksts gaiss un Baltijas valstis, pēc pašreizējām prognozēm, visdrīzāk būs uz robežas starp siltāku laiku Eiropas R, ZR un aukstumu Krievijā. Ticami, ka piektdienas rītā valsts austrumos iespējams padsmit grādu sals, bet dienā vietām snigs.

Sestdien no jauna gaidāms siltāks laiks, bet nedēļas izskaņā līdz ar R, ZR vēju no Eiropas ziemeļiem pie mums varētu ieplūst auksts gaiss ar gaisa temperatūru vairākus grādus zem klimatiskās normas, bet par to visu precīzāk jau zināsim pēc nedēļas.…

[Lasīt vairāk]
Janvāra sākuma aukstums

Janvāra sākuma aukstums

Jauns gads sāksies ar aukstu un vējainu laiku, kas vēl vairāk pastiprinās sala izjūtu. Anticiklons ar aukstu gaisu virs Krievijas ZR gādās par A, DA puses vēju pie mums. Nedēļas vidū gara nokrišņu zona varētu veidoties uz D, DR no mums, taču Latvijā plaši un būtiski nokrišņi pēc pašreizējām prognozēm nav gaidāmi.

Gaisa temperatūra visaugstākā gaidāma valsts DR, R, bet zemākā - valsts ZA. Caurmērā līdz sestdienai dienas laikā nebūs siltāks par -18 ... -8 C, bet naktīs sals Krievijas pierobežā var sasniegt -25 ... -22 C. Prognozes par laiku brīvdienās šobrīd ir pretrunīgas, dienās iespējami kā nelieli plusi un snigšana, tā mērens sals.

  02.01. 03.01. 04.01. 05.01. 06.01.
Nakts -19 ... -8 -22 ... -10 -25 ... -10 -25 ... -8 -25 ... -6
Diena -16 ... -6 -17 ... -10 -20 ... -12 -18 ... -8 -12 ... -5

Gaisa temperatūras tendences Alūksnei (weather.us)

Gaisa temperatūras tendences Saldum (weather.us)

Snigs, līs un atkal snigs

Snigs, līs un atkal snigs

Līdz Jaunajam gadam Latvijā bieži gaidāma ciklonu aktivitāte ar dažāda veida nokrišņiem un brāzmainu vēju, kad siltāku laiku nomainīs vēsāks un atkal otrādi. Naktīs valsts lielākajā daļā gaidāms sals, siltāks vien Kurzemē un it īpaši valsts DR.

Jau svētdienas vakarā Latvijai no rietumiem pietuvosies pirmā plašā nokrišņu zona, kas nakts laikā nesīs sniegu un puteni, bet dienas gaitā jau citi mākoņi nesīs siltāku gaisu un lietu. Otrdien provizoriski varētu snigt mazāk, plašākie nokrišņi, atbilstoši pašreizējām prognozēm, paliks Lietuvā, taču pastāv iespējamība, ka otrdien un it sevišķi trešdien ar ZR vēju varētu darboties līča efekts, nesot nokrišņus galvenokārt Vidzemē, Rīgas apkārtnē un tālāk Sēlijā. Jāpiebilst gan, ka prognozēt, kur un cik daudz snigs, šobrīd būtu pāragri.

Ticams, ka jau ceturtdien un piektdien gaidāms nākamais ciklons, sākumā ar puteni, Kurzemē arī lietu. Tālākas prognozes gan ir preturīgas, Eiropas vidēja termiņa prognožu centra modelis kopumā paredz siltāku gaisa masu un līdz ar to piektdiena varētu būt lietaina, savukārt GFS - vēsāku laiku un sniegu. T…

[Lasīt vairāk]
Ciklonu nedēļa

Ciklonu nedēļa

Decembra otrās dekādes pēdējās dienās vēl visā Latvijā turpināsies plašs atkusnis, bet, sākot ar trešdienu, ciklonam atnesot vēsāku gaisu no Eiropas ziemeļiem, gaisa temperatūra pakāpeniski pazemināsies. Naktīs piesals, taču dienā visdrīzāk gaisa temperatūra svārstīsies ap nulli, siltāks jūras piekrastē. Bieži pūtīs mērens vējš un gaidāmi nokrišņi - sniegs un lietus.

Pirmdiena būs pelēcīga, vietām iespējami sīki un nelieli nokrišņi, taču pēc plašās nokrišņu zonas, kas Latviju šķērsos naktī uz pirmdienu, būtiski nokrišņi netiek prognozēti. Pūtīs mērens DR, R puses vējš. Galvenokārt naktī uz otrdienu gaidāma nākamā ciklona nestā nokrišņu zona, kas nesīs nelielu līdz mērenu lietu. Lietus sāks šķērsot Kurzemi pirmdienas vakarā, bet valsts austrumu daļu tas atstās otrdien rīta pusē. Aiz ciklona valsts ziemeļu daļā debesis varētu skaidroties.

Trešdien jau jutīsim nākamā ciklona ietekmi, bet, līdz ar vēsāka gaisa ieplūšanu no ziemeļiem, daudzviet iespējama mēreni stipra snigšana. Ceturtdien un piektdien Baltijā un Skandināvijā ieradīsies plašs un aktīvs ciklons, un, lai gan prognozes par tā virzību vēl ir atšķirīgas, sagaidāms, ka no ceturtdienas pēcpusdienas līdz sestdienai Latvijā pūtīs stiprs DR, R, vēlāk ZR puses vējš, biež gaidāmi nokrišņi. A…

[Lasīt vairāk]
Jauns sniegs, putra un atkusnis

Jauns sniegs, putra un atkusnis

Laika apstākļus nedēļas sākumā ietekmēs ciklons, kas no Lielbritānijas sasnigs Baltiju, pa ceļam zaudējot spēku un izjūkot teju tepat virs mums, gādājot par pelēku laiku, nedaudz siltāku laiku ap nulli un ilgstošiem nokrišņiem daļā Latvijas teritorijas. Atbilstoši prognozēm, pirmdien gaidāms sniega segas pieaugums 2 - 7 cm, otrdien vēl 2 - 15 cm, vairums valsts austrumos.

Trešdien un ceturtdien, atmosfēras spiedienam paaugstinoties, gaidāms pelēcīgs, taču mierīgs laiks, vietām iespējams neliels īslaicīgs sniegs.

Prognozes brīvdienām šobrīd ir atšķirīgas, gaidāmā nākamā ciklona, kas nestu siltāku gaisu, un aukstas gaisa masas Krievijā dēļ. Zem skaidrām debesīm vietām valsts ZA sestdienas rītā iespējami -16 ... -12 grādi, bet tikmēr jūras piekrastē +1 ... +4 C. Visdrīzāk sestdien vai naktī uz svētdienu Latviju šķērsos nokrišņu zona, sākotnēji nesot sniegu, vēlāk lietu un atkusni.

 

[Lasīt vairāk]
Vēl viena ziemīga nedēļa

Vēl viena ziemīga nedēļa

Arī nedēļā starp pirmo un otro adventi Latvijā saglabāsies ziemīgi aukstil laika apstākļi ar gaisa temperatūru zem klimatiskās normas. Atšķirībā no aizvadītās nedēļas, snigs būtiski mazāk, un nedēļas gaitā pastiprināsies DA puses vējš, pastiprinot aukstuma sajūtu. Tālākās prognozes paredz siltāka laika atgriešanos sākot ar 12.decembri.

Naktī uz pirmdienu un dienā daudzviet no jūras un līča nākoši mākoņi vēl nesīs sniegu, kārtējam ciklonam izjūkot tepat virs mums. Kurzemes piekrastē būs salīdzinoši silts, gaisa temperatūra var pakāpties līdz +1 grādam. Vietām nedaudz snigt var arī otrdien, taču, atmosfēras spiedienam paaugstinoties, nonāksim anticiklona virs Krievijas rietumu daļā. Šobrīd grūti teikt, vai debesis aizklās mākoņi, vai arī ir cerības uz saules parādīšanos, taču skaidras debesis naktī nozīmē spēcīga sala iespējamību, lokāli arī zem -20 C valsts austrumu pusē.

Nedēļas vidū atradīsimies starp ciklonu virs Lielbritānijas un anticiklonu Krievijā - pūtīs mērens DA puses vējš, ceturtdien iespējams neliels sniegs. S…

[Lasīt vairāk]