Jūrasdzeņu meteo stacijai Jauns dizains

Jūrasdzeņu meteo stacijai Jauns dizains

Jau pagājušā nedēļa varēja novērot, ka kempinga "Jūrasdzeņi" meteo stacijai (www.jurasdzeni.lv/lv/live/) bija problēmas ar stabilu datu atjaunošanu un attēlošanu!

Visa pamatā traucējuma cēlonis bija jaunā meteo stacijas dizaina ieviešana. Jaunais meteo lapas dizains veidots ar nolūku, lai tā būtu ikvienam vasaras atpūtniekam saprotamāka un vieglāk uztverama.

Tāpat arī darbi turpinās pie paplašinātās (detalizētās) lapas papildināšanas un izstrādes. Prognozējams, ka šī detalizētā lapas izskats būtiski nemainīsies un paliks līdzīgs jau iepriekš eksistējošai lapas versijai.

Vēl kā jaunās meteo lapas versijas jaunumu varētu uzskatīt komentēšanas iespēju, kur var izteikt savas domas, ierosinājumus un rekomendācijas.
Dominēs tradicionālā vasara

Dominēs tradicionālā vasara

Kopš aizvadītā karstuma viļņa var teikt, ka prognozes par laiku nav mainījušās pat 10 dienas uz priekšu. Nekas būtisks Latvijas laika apstākļos nav gaidāms.

Otrdien, trešdien un ceturtdien vietām lietus, vairāk varētu līt valsts A pusē. Pēc tam nākamie nokrišņi gaidāmi sestdien. Pārējā laikā mākoņi un saule.

Temperatūras esošajā līmenī, proti, dienās +16 ... +24 C, naktīs +8 ... +14 C. Līdz ar to saulainās dienās aizvējā var likties karsts, bet vējā zem apmākušām debesīm daļai var prasīties kāds siltāks apģērba gabals.

16.06. Šobrīd Kurzemē vietām spēcīgi nokrišņi, dienas laikā tie virzīsies uz Zemgali - Latgali, attiecīgi pēcpusdienā saliedējot valsts A daļu. Līst arī vietām Vidzemē.
Rīt, piektdien, pēc dažu modeļu prognozēm jau no rīta Kurzemē mērens lietus, dienas laikā tas šķērsos visu valsti, virzienā uz A, ZA. Citas prognozes šo mākoņu kustību palēnina, tādējādi prognozējot nokrišņus valsts A tikai naktī uz sestdienu. Lietus būs, un samērā daudz, atliek sekot līdzi radara attēlam.
Nākamā nedēļa - mēreni silta

Nākamā nedēļa - mēreni silta

Šodien gaidāma vēlviena visai sutīga un karsta diena. Labā ziņa mērenas vasaras piekritējiem, ka tā arī būs pēdējā, jo no svētdienas gaiss kļūs vēsāks. Siltummīļiem tajā pašā laikā nav ko bēdāties, jo vasara taču turpinās!

Sestdien pēcpusdienā daudzviet valstī, izteiktāk valsts dienvidu un DR daļā, var veidoties negaisi, tādējādi vietām atnesot vēja brāzmas un spēcīgas lietusgāzes. Izskatās, ka svētdien mākoņi būs mazkustīgi, līt var daudzviet valstī, vairāk gan, iespējams, saņems Kurzeme un valsts centrālā daļa. Pārsvarā pūtīs ZR vējš.

Sestdien dienā +22 ... +28 C, naktī uz svētdienu +12 ... +18 C, svētdien +20 ... +27 C, Kurzemē +16 ... +20 C.

Otrdien nokrišņi gaidāmi Kurzemes piekrastē (pēc NMM modeļa), līdzīgi arī trešdien, kad nokrišņu zona varētu virzīties pāri visai Latvijai, spēcīgāko lietu atnesot Vidzemē. Tajā pašā laikā ECMWF lietu neprognozē. Vējš iegriezīsies no D, DR. Arī ceturtdien vietām gaidāms lietus. Šīs prognozes gan ir visai attālas, to ticamība vēl ir pavisam neliela. [Lasīt vairāk]
Par aizvadīto karstuma vilni

Par aizvadīto karstuma vilni

Kopumā pēdējās divas nedēļas ir bijušas gaisa temperatūras rekordu piepildītas. Maija pēdējā un jūnija pirmā diena bija vasarīgi siltas līdz karstas. Lai gan 2., 3., 4.jūnijā karstums Latvijā bija mitējies, pēc brīža tas pieņēmās spēkā, gaisa temperatūrai pārsniedzot +32 C. Tajā pašā laikā Kolkā dažas dienas no karstuma nebija ne miņas.

Runājot par jaunajiem temperatūras rekordiem, 31.maijā Ventspilī gaiss iesila līdz +29,4 C (iepriekš, 1961.g. 27,5 C), Pāvilostā +29,1 C (iepriekš 1971.g. 28,4). Kolkā gaiss neiesila vairāk par +17 C, pūšot vējam no Rīgas līča.

Jūnija pirmajā dienā pārsniegti jau 13 maksimālās temperatūras rekordi. Lūk, ievērojamākie no tiem:
  • Zīlāni +30,4 C (1949.g. +29,0 C)
  • Bauska +30,3 C (1949.g. +29,5 C)
  • Skrīveri +30,0 C (1949.g. +29,7 C)
  • Skulte +29,8 C (1980.g. +28,9 C).

Nākamais karstuma vilnis atgriezās jau pēc dažām dienām, un, pirmdien, 6.jūnijā 12 novērojumu stacijās temperatūra jau atkal ir pārsniegusi agrāk, konkrētajā dienā reģistrētos maksimumus. Līdz šim 6.jūnijā maksimālā gaisa temperatūra bija fiksēta Rīgā, 1885. (1985.??… [Lasīt vairāk]
Turpinās valdīt karstums

Turpinās valdīt karstums

Kā jau iepriekš prognozēts, nākamajā nedēļā karstums atkal pieņemsies spēkā. Cits priecāsies par īsti vasarīgo laiku, citam tās būs pamatīgas galvassāpes.

Šodien, sestdienā, gaisa temperatūra Latvijas teritorijā pakāpsies līdz +22 ... +25 C, nakts uz svētdienu vēl vietām var būs dzestra, pārsvarā +9 ... +13 C, vietām ap +7 C.

Siltāks sāks palikt sākot ar svētdienu, katru dienu gaisa temperatūrai paaugstinoties par aptuveni 1 grādu. Svētdien dienā lielākajā valsts daļā +24 ... +26 C. Pūtīs neliels mērena virziena vējš, vietām vējš var norimt pavisam. Ievērojami nokrišņi nav gaidāmi, pārsvarā laiks būs saulains.

No svētdienas naktīs gaiss iesils līdz +13 ... +18 C. Pirmdien varētu iegriezties DA vējš. Otrdien un trešdien vietām iespējami lokāli negaisi, lielāka lietus iespējamība šobrīd ir Kurzemē.

Temperatūrās vēl nav jēga iedziļināties, bet ir visai ticams, ka lielā valsts daļā gaiss nākamnedēļ iesils līdz +28 ... +30 C, vēsāks var būt piekrastē, ja vējš iegriežas no jūras. Tāpat arī nav skaidrības par to, kad karstums mitēsies, pagaidām ir varbūtība, ka nākamās nedēļas otrā pusē kļūs nedaudz vēsāks, bet joprojām turpināsies vasarīgi siltais laiks. [Lasīt vairāk]
Svelme mazināsies vien uz brīdi

Svelme mazināsies vien uz brīdi

Šovakar Kurzemē iegriezīsies R, ZR vējš, līdz ar to var sagaidīt svaigākas gaisa masas. Pārējā teritorijā vēja maiņa prognozējama naktī, ceturtdienas rītā. Vietām iespējams lokāls negaiss.

Kurzemes piekrastē šovakar gaisa temperatūra pazemināsies līdz +16 ... +24 C, Zemgalē tikmēr gaiss vēl var iesilt līdz +32 C.

Naktī uz ceturtdienu no +10 C Kurzemē līdz +18 C Vidzemē un Latgalē. Ceturtdien dienā +18 ... +24 C, DA vēl līdz +27 C.

Nedēļas nogalē pārsvarā saulains laiks ar gaisa temperatūru nedaudz virs 20 grādiem, maksimāli līdz +24, +26 C, pretvēja piekrastē līdz +20 C.

Izskatās, ka ievērojamas izmaiņas nav prognozējamas arī nākamās nedēļas sākumā, bet ir iespēja, ka gaisa temperatūra paaugstināsies līdz +28 C, saglabājoties saulainam laikam.

Papildināts 2.06.
Arī šobrīd prognozes nav mainījušās, un ir visai liela ticamība, ka nākamnedēļ atgriezīsies pamatīgs siltums.