Vēlreiz par "globālo sasilšanu"...

Vēlreiz par "globālo sasilšanu"...

Rakstīts īpaši meteolapa.lv, 22.12.10.; 17:30

Ar apbrīnojamu regularitāti medijos parādās raksti par dažādām globālās temperatūras novirzēm – "vispārējas sasilšanas/atdzišanas" virzienā. Te ir manas domas šai sakarībā.

DOMA1. Jau ne reizi (arī šajā vietnē) rakstu – kad globālas pārmaiņas vienas paaudzes laikā nav iespējams pamanīt. Ja vien mēs dzīvotu bībelē "mūsu senčiem" pierakstītos 900 gadu mūžu, tad varbūt (salīdzinot agrīnas bērnības un pirmspensijas gadu laika pierakstus jau "šajā mūža garumā") kaut kādu pasiltināšanos garajā pavasarī pēc pēdējā ledus laikmeta pamanītu. Varbūt kāda 1-2 grāda robežās. Zinātnieki arī atklājuši (Latvijā atrodot pārakmeņojušos gliemežvākus no īpatņiem, kuriem līdzīgie šodien mitinās ap Vidusjūru), ka citās "vasarās" starp ledus laikmetiem arī tagadējā Latvijas platumā bijis tagadējiem subtropiem līdzīgi laika apstākļi. Zinātnieki izpētījuši – pēdējos 2 miljonos gados uz mūsu paralēles bijuši savi 12 ledus laikmeta. Nav nekāda pamata NEdomāt – ka arī turpmākos 2 miljonus gadus nebūs tāpat (domāt- ka būs līdzīgi). <… [Lasīt vairāk]
Ziemassvētki var būt dikti interesanti

Ziemassvētki var būt dikti interesanti

Prognozes par gaidāmo laiku Ziemassvētku brīvdienās paliek arvien dramatiskākas, tāpēc personīgi es šorīt bišķi nobijos kaut ko konkrētu par to teikt un biju domājis vēl kādu dienu nogaidīt. Uzdrošinājās to visu izklāstīt kolēģis Jānis.

BNS, 21.dec., 9:11

23.-27. decembrī Latvijā iespējami bagātīgi nokrišņi - sniegs, kā arī lietus un atkala, liecina jaunākās sinoptiķu prognozes.
Jau vēstīts, ka uz Ziemassvētkiem Latvijai no dienvidiem pietuvosies siltas gaisa masas, kas būs mērojušas tālo ceļu no Āfrikas, vienlaicīgi virs Skandināvijas un Krievijas ziemeļiem atradīsies aukstās arktiskās gaisa masas.

Šo gaisa masu sadursme var izraisīt bagātīgus nokrišņus vairāku dienu garumā, taču aizvien nav iespējams precīzi prognozēt, kā šādos neierastos apstākļos norisināsies atmosfēras procesu attīstība. Virs Latvijas vai kaimiņvalstīm var izveidoties spēcīgs ciklons, kas nestu daudz nokrišņu, tostarp iespējams sniegputenis un atkala jeb sasalstošs lietus. Lielākā atkalas varbūtība prognozēta Latgalē, jo šeit nonāks siltākās gaisa masas, vienlaicīgi uz zemes temperatūra var nepakāpties virs nulles atzīmes. [Lasīt vairāk]
Meteofrontē – arī brīvdienu nav...

Meteofrontē – arī brīvdienu nav...

Tāda nu reiz dabā iekārtots. Latvijas debesīs (arīdzan pārējā pasaulē) nemitīgi klājas savā nebeidzamajā ritumā gan anticiklonu, gan ciklonu ritējums. Tos, redziet, nevar izslēgt kā gaismu pie griestiem, mums aizejot naktī pie miera.

Tas nozīmē... pieradināt cilvēkus pie konsekvecnes un pašdisciplīnas. Laiks jānovēro ilgāku periodu, vislabāk visa apzinīgā mūža garumā. Mums tās pašdisciplīnas pietrūkst. Tas ir vienkārši vairumam cilvēku vien 10 dienas vai varbūt 2 nedēļas diendienā atzīmēt pašu vienkāršāko: gaisa temperatūru, ir- nav mākoņi, ir-nav vējš, ir-nav lietus ... sniegs no debesīm.

Bet uzspiestu režīmu vidusmēra cilvēks var izturēt brītiņu, izlikties var laiciņu, un ... tad jau viss nostājas savās vietās. Paliek par grūtu, paliek par traku. Finālā – nevaram izturēt, un atgriežamies parastā cilvēka līmenī.

Jo, neesmu dzirdēji, kad par laika vērošanu, vareno dabas parādību apkopošanu/ izvērtēšanu/ un analīzi... kāds būtu maksājis. Es te nerunāju par Latvijas meteodienestu, bet gan par privātiem cilvēkiem – kas “pasisti” šajā virzienā. <… [Lasīt vairāk]
Svētkus sagaidot...

Svētkus sagaidot...

Es ticu mūžīgai apsnigšanai,
Ticu saulgriežu sniegiem,
Kas zemi tīru un mirdzošu padarīt māk.
Ticu Ziemassvētku brīnumam,
Kuram dvēselē jāienāk.
(S. Kaldupe)

Ticējumi:

  • vējaini Ziemassvētki sola daudz koku augļu;
  • ja ap Ziemassvētkiem daudz sniega, tad ap Jāņiem būs ļoti karsts;
  • ja Ziemassvētkos biezs sniegs, tad nākamgad būs biezi siena vāli;
  • ja Ziemassvētkos ir sniegputenis, nākamgad būs daudz medus;
  • ja ap Ziemassvētkiem logos daudz leduspuķu, būs laba augļu raža;
  • ja pirms Ziemassvētkiem daudz sniega, pirms Jāņiem būs daudz daudz lietus;
  • ja līdz Ziemassvētkiem neaizsalst upes un ezeri, tad nākamā vasarā būs bagāts zivju loms;
  • zaļi Ziemassvētki dara baltas Lieldienas;
  • ja Ziemassvētki ir bez sniega, būs vāja siena raža;
  • kādas ir 12 naktis pēc Ziemassvētkiem, tādi esot nākošie 12 mēneši;

Šai ziemassvētku naktī,
kad svecītes mirdz
Sakiet visu, kas sakāms,
sakiet visu no sirds
Tas palīdzēs ielīksmot,
piedot un lūgt,
Tas palīdzēs pašiem
labākiem kļūt.meteolapa.lv administrācija sveic ikvienu gada gaišākajos svētkos! [Lasīt vairāk]
Es prognozēju- varbūtības, ne notikumus

Es prognozēju- varbūtības, ne notikumus

Rakstīts īpaši meteolapa.lv 18.12.10., 23:00

Visa pasaule, un meteolietas, ir tikai pavisam neliela redzamās “saules” apakškopa- tā teikt, ir iekārtota tā: ka 100% nākotni parastam cilvēkam paredzēt nav lemts. Tas ir “ieprogrammēts” no Visaugstākā (patiesībā viņam vārda nav, tādas gaisā parautās kaprīzes pēc es viņu saucu par Likteņtēvu, pazīstams arī Viņa dēvējums par Dievu – kas arī ir tikai kristiešu izgudrojums tepatās zemes virsū) puses. Pārmaiņas pēc – šai reizē ir tikai daļēji meteoroloģiskas pārdomas.

Lielā (Neredzamā) Pasaule ir iekārtota tādi – ka tā veidojas, virzās un darbojas pēc konkrētas progrmmas, ko gan mums “homo sapiens” indivīdiem nav lemts izzināt, mēs norises redzam “ārēji” tikai kā daudzu notikumu it kā haotisku virknējumu. Bet dzīvības un tostarp arī cilvēku parādīšanās ir ieprogrammēta jau no Neredzamās Pasaules (kas ir vismaz 10 000 reizes lielāka salīdzinājumā ar Mazo jeb mums ar 5ciem maņu orgnāniem sajūtamā apkārtējā telpa) puses.

Tikko minētās programmas iesākums ir tāds, ka viss redzamais Kosmoss pulsē, caur Lielo Sprādzienu sākas tā kārtējā diena (zinātnieki domā- kopš tā brīža ir pagājis kādi 40 miljardi gadi), un mēs esam šīs dienas “priekšpusdienā”, nu tā pēc Zemes pulksteņa apmēram “10:00” rītā. T… [Lasīt vairāk]
Tā absolūtā un viepatnīgā taisnība...

Tā absolūtā un viepatnīgā taisnība...

Rakstīts īpaši meteolapa.lv 17.12.10., 15:00

... jeb par meteo taisnību.

Kā zināms, tad laika apstākļi noklāj visu pasauli (un Latviju tostarp) kā milzīgs vāks, ieskaitot pašu pēdējo grāvju malu vai pļavas stūri. Dažādās makro un mikro teritorijās veidojas unikāli meteo (īslaicīgo) un klimata (ilglaicīgo) laika apstākļu kopums. Kuru ir pavisam dvēselīgi apvērot, bet ne tuvu ne viegli izskaitļot un noradīt pasaulei. Šķiet, nebūs pārskatā nākotnē (līdz brīdim, kad mūsu nākamās paaudzes izveidos zemes mākslīgos pavadoņus ar infrastaru mega-augstās izšķirtspējas rādījumu ņemšanas varējumiem) tādas iespējas, kad varēsim pilnā mērā regulāri sadabūt patiesos rādījumus.

Pagaidām mēs t.s. mīlam runāt par vienu oficiālo taisnību, kas gan ir zem Valsts budžeta uzturētās Latvijas meteodienesta paspārnē. Kā liecina turienes web-lapa, tad kādās 7ņās vietās tiek ņemti temperatūras mērījumi, kas visai pasaulei tiek pasniegti kā Latvijas rādījumi. Saprotams, līdzekļi mūsu valstij un tostarp attiecīgajai aģentūrai ir tik, cik ir. U… [Lasīt vairāk]