Ceturtdien stiprs lietus un vējš, brīvdienās - sniegs un sals

Ceturtdien stiprs lietus un vējš, brīvdienās - sniegs un sals

Arī ceturtdien Latvijā būs daudz nokrišņu, gaidāms stiprs vējš, kas Kurzemē pāraugs vētrā, savukārt nedēļas nogalē visā valstī sāksies ziema.

Lai gan Latgali un Vidzemi, izņemot piekrasti, klāj sniega sega, kas daudzviet ir kopš gadumijas un Alūksnē tās biezums sasniedz pat 13 centimetru, daudzviet Kurzemē un Zemgalē sniega nav un arī tur, kur zemi vēl klāj sniegs, pēc stiprā trešdienas un ceturtdienas lietus tas pazudīs, bet valsts austrumos sniega krājumi trešdien vēl papildināsies. Savukārt nedēļas nogalē ziema sāksies visā valstī, sniega sega veidosies arī Kurzemē un Rīgā.

Trešdienas vakarā, sākot no valsts rietumiem, nokrišņi mitēsies un debesis palaikam skaidrosies, bet ceturtdien debesis no rietumiem atkal aizklās bieza mākoņu sega, gaidāms ilgstošs lietus, visstiprāk līs Kurzemē, valsts austrumu daļā arī snigs slapjš sniegs. Pastāv iespēja, ka pēc stiprā lietus Kurzemē pārplūdīs grāvji un mazās upes.

Naktī uz ceturtdienu vējš nedaudz pierims, bet ceturtdien visā valstī pastiprināsies dienvidu, dienvidrietumu vējš, Kurzemē iegriezīsies rietumu vējš, vakarā arī ziemeļrietumu vējš. V…

[Lasīt vairāk]
Ne īsti ziema, ne pavasaris

Ne īsti ziema, ne pavasaris

Šodien gaisa temperatūra lielākoties svārstās ap nulli, Kurzemē pašā jūras piekrastē tā sasniedz pat +4 C, kamēr valsts austrumu daļā saglabājas neliels sals un turpina pieaugt sniega segas biezums. Tuvākā nakts būs visai līdzīga - vienīgi pašos ziemeļos, izteiktāk Vidzemē, ir iespējams sals līdz -6 C, tajā gadījumā, ja skaidrosies. Daudzviet turpināsies nelieli nokrišņi, vairāk to būs jūras piekrastē. Rītdien lielākoties slapjdraņķis gaidāms Kurzemē, Vidzemē, pārējā valstī bez būtiskiem nokrišņiem. Pūtīs DA puses vējš, kopumā debesis būs apmākušās, lielākas cerības uz skaidrošanos ir valsts DA daļai.

Nakts uz pirmdienu un otrdienu, iespējams, būs vēsākās pēdējo nedēļu laikā, vismaz valsts A daļā. Kamēr valsts centrālajā daļā un Kurzemē gaisa temperatūra gaidāma no -4 ... +2 C, Latgalē pie skaidrākām debesīm var sagaidīt arī salu līdz -7 C, -9 C. Poļu modelis turpretī šādu salu pieļauj arī tepat uz austrumiem no Rīgas. Tas gan pagaidām vēl ir visai tālu, tāpēc var vienīgi apgalvot, ka austrumos sagaidāms sals, cik spēcīgs, to rādīs laiks. A…

[Lasīt vairāk]
Par ziemu un izmaiņām lapā

Par ziemu un izmaiņām lapā

Ja iesākumā runājam par laiku, tad kļūs nedaudz ziemīgāks. Negribētos plaši klāstīt par iespējamām gaisa temperatūrām, jo jau pēc dažām stundām prognozes var būt pretējas. Var vienīgi teikt, ka dienās dominēs sals vai daži grādi virs nulles (attiecīgi mīnusi austrumos), naktīs, īpaši Latgalē, kur debesis skaidrosies, pēc dažiem modeļiem iespējams sals arī līdz -10 C. Īsāk sakot, austrumos valdīs mīnusi, kamēr rietumos temperatūra grozīsies ap nulli. Vēji pārsvarā dominēs no D un R puses. Kopumā cerības uz saulainu laiku ir visai nelielas, lielāka iespēja sestdien. Pa laikam iespējami nelieli nokrišņi. Plašāk par visu notiekošo varam lasīt iknedēļas "Aktuālajā situācijā".

Kopš šodienas reģistrētajiem lietotājiem nāksies pierast pie tā, ka būs veicams viens papildus solis, lai veiktu autorizāciju. Tā kā šo ideju atbalstīja arī lielākā daļa aptaujas dalībnieku, kopš šodienas no lapas labās malas ir noņemta ieejas forma, pie tās var nokļūt, nospiežot uz linka lapas augšējā labajā stūrī "Autentifikācija" (turpat arī "Iziet"). L…

[Lasīt vairāk]
Par pareģojumiem "iz tautas"

Par pareģojumiem "iz tautas"

Vēl viena tēma iepeldēja galvā ātrā tempā. Kamēr (šā raksta tapšanas brīdī) virs galvas plosās ULLI ciklona stipri brāzmainie vēji kombinācijā ar nevājiem lietus gāzieniem, tomēr jāpievēršas kādai līdz šim maz aplūkotai tēmai. Seno laiku seno cilvēku pareģojumi – un domas šajā sakarībā.

Rakstīts īpaši meteolapa.lv saitei.

Daudzkur, tostarp visai bieži arī patreizējā mītnes vietā Zantē, kumunicējoties ar otrā pusmūža gājuma cilvēkiem – ne visai reti izsprāgst domas no sērijas: "ko tie meteorologi zina? Es izeju pats mežā un redzu visu uz priekšu...". Otrajā šo rindu autora uzjautājienā – "nu nosaucam kādas pāris savējās prognozes?" atbildes parasti ir "mana vecmāmiņa būtu zinājusi, ka šī ziema būs silta (pēc tam, kad šis gadalaiks teju pusē – tad jau nav kauns šo apgalvot...). Pēc tam – kad trešajā jautājumā cenšos izzināt "kāda būs vasara 2012..." - ir atbilde "tad jau redzēsim, patreiz neko nevaram zināt". Un pusmūžnieks jau vārdos dod demaršu (ļoti standarta versijā...) "šodien cilvēki dabu ir sajaukuši, kosmosa kuģi (ASV prezidents, lidmašīnas, rūpīcas, mežu izciršana...…

[Lasīt vairāk]
Cilvēks vs daba

Cilvēks vs daba

Te ir jautājums, par ko esmu domājis. Un šodien pārdomas sniedzu jums. Tātad – cilvēku attiecības ar apkārtējo dabu. Vēl precīzāk- vai daba mīl to, kas cilvēkam patīk... ? Rakstu paātrināja arīdzan nesenā diskusija mūsu vidū par mežu izcriršanas priekiem. Šodien gan tiešā veidā par meteo lietām nerunāju, bet...

Rakstīts īpaši meteolapa.lv saitei.

Šo rindu autoram pirms laika bija laime braukt cauri visai Eiropai uz Itāliju un atpakaļ... Kopumā savas pēdas atstājot 9 valstīs. Dažādās valstīs cilvēki dažādi dzīvo. Negribas saukt šajā ziņā "labās" un "sliktās" zemes. Bet braucām (ar autobusu) cauri nolaistiem novadiem ap Silēziju, gan cauri līdz adatiņai sakoptajiem laukiem gan Viduseiropā, gan arī Dienvidos.

Jautājiens – cilvēks caur savu radikālo darbību ...hmm... palīdz dabai vai, taisni otrādi, jauc ārā iepriekš esošo dabīgo kārtību.

Cits piemērs. Apvidos uz Zemes, kur cilvēka cirvis un zāģis vēl nav ticis – viss tīri labi notiek arī bez "homo sapiens" līdzdalības. Piemēram, taigā Sibīrijā (vai arī kādos citos mežainās un mežonīgās kontinentu daļās). T…

[Lasīt vairāk]
Manas meteovēlmes...

Manas meteovēlmes...

...gan 2012. gadam. Gan arī visiem sekojošiem saules riņkiem. Par ko un kamdēļ šis raksts – lasām tālāk. Izskaņā - kāds aicinājums arī lasītājiem.

Rakstīts īpaši meteolapa.lv saitei :)

Laikam 2012. gada pirmā diena ir īstais brīdis, lai pačalotu nevis par notikušo, bet par vēlamo.

Varbūt iesākumā vispārīgi- vienreiz šajā portālā rakstīju: gaume mums katram sava un reizēm pat radikāli atšķirīga no līdzās esošajiem līdzpilsoņu attiecīgajām domām. "Vienam meita, otram kleita". Un arīdzan vēlmes no padebešiem – katram savādākas: "vienam saule, otram salnas, trešajam vētra...". Diezin vai kāds kopējais viedoklis te būs reiz sasniedzams.

Visumā izdomāju- savas vēlmes uzrakstīšu vienā rakstā. Iespējams no Debesu Pētera izlūgdamies šos meteo prieciņus. Kas gan dalās divās kategorijās priekš manis – vizuālajās un praktiskajās. Pie pirmajām piederas tās parādības, kuru dēļ rokas niez pēc smaga fotoaparāta pielietojuma un tikpat masīvi smalka aprakstījuma blogā. Pie otrajām piederas – vēlmes, kas ļauj vai pat palīdz man lauku malā dzīvojošajam: darīt ikdienas darbus ap māju.…

[Lasīt vairāk]
Mans meteo tops - 2011

Mans meteo tops - 2011

Jaunais Gads pie pašām durvīm. Vēl viens Saules riņķis aiz muguras. Izveidots beidzot arī mans laika apstākļu aizvadāmā gada tops. Šis periods bija bālāks pēc ekstremālā 2010tā. Bet tomēr.

Pats tops - 2011 - man ir sekojošs.

1. 1.1.11. Ciklons VALTRAUDE Latvijā nes masīvus sniega nokrišņus, puteņus, brāzmainus vējus (līdz vētrai 21m/s Liepājā), dienā slapja sniega sanesumus, vietām lietus. Masīvi elektrības padeves traucējumi mājsaimniecībām, visvairāk Latvijas A daļā.

2. Masīvs sala periods caur anticikloniem GABRIELE-HEIKE 13.-26.2.11. Dažās naktīs šajā periodā gaiss atdzisa līdz -30 grādiem.

3. YODA ciklona nestā vētra 27.-28.11.11. Naktī uz 28.11.11. DR krastos DR-R vējš līdz 31m/s, Kurzemē 23-25m/s, citviet mazāks. Apmēram 20tk mājsaimniecības bez elektrības, atsevišķi lauzti koki. 3 cietušie, pie Rīgas upes ūdens līmenis cēlās par 122cm.

4. Ex-KATIA taifūna un tāda paša nosaukuma ciklons nes pirmo rudens vētru Latvijā. 13.-15.9.11. vēja ātrums daudzviet aiz >17m/s, bet Kurzemē un R piekrastēs 14.9.11. l…

[Lasīt vairāk]
Gada pēdējā vētra

Gada pēdējā vētra

Šīs nedēļas trešā un pēdējā vētra, kas Latvijā gaidāma ceturtdien un naktī uz piektdienu, galvenokārt skars jūras piekrasti, tādēļ postījumu būs krietni mazāk nekā pēc pirmdienas un otrdienas vētras, kas plosījās teju visā valstī.

Saskaņā ar pašreizējām prognozēm stiprākais vējš pūtīs Kurzemē ceturtdienas vakarā un nākamās nakts sākumā, kad dienvidrietumu vēja ātrums brāzmās sasniegs 18-22 metrus sekundē (m/s), bet Kurzemes rietumu piekrastē pie jūras - 23-28 m/s. Tā kā jūras piekrastē šāds vējš nav retums, lieli postījumi nav gaidāmi.

Citviet valstī ceturtdienas vakarā un naktī uz piektdienu prognozētas dienvidu, dienvidrietumu vēja brāzmas līdz 14-19 m/s, Ziemeļvidzemes piekrastē - līdz 23 m/s. Pakāpeniska vēja pastiprināšanās sāksies jau krietni agrāk - jūras piekrastē brāzmains vējš gaidāms no trešdienas vakara.

Vējš pierims piektdien. Brīžiem gaidāmi nelieli nokrišņi, ceturtdien pārsvarā līs, bet nedēļas nogalē daudzviet uzsnigs neliela sniega kārta. Gaisa temperatūra ceturtdien paaugstināsies līdz +2..+6 grādiem, turpmāk kļūs nedaudz vēsāks un Jaungada naktī visā valstī, izņemot piekrasti, gaidāms neliels sals.…

[Lasīt vairāk]
Ziemassvētku vētra

Ziemassvētku vētra

Kopsavilkums par otrdienas, 27.decembra, neparastajiem laikapstākļiem:

Skandināvijas ziemeļus virzienā no rietumiem uz austrumiem šķērsoja kārtējais spēcīgais Atlantijas ciklons, gar tā dienvidu malu vējš līdz vētras spēkam pastiprinājās arī Latvijā, to veicināja arī spēcīgais anticiklons uz dienvidrietumiem no mums, kas palielināja atmosfēras spiediena teritoriālās atšķirības.

Stiprākās vēja brāzmas Latvijas lielākajā daļā bija otrdienas pēcpusdienā, kad valsti no ziemeļiem šķērsoja aukstā atmosfēras fronte ar pamatīgiem gubu mākoņiem, kas nesa ne tikai vētru, bet arī lietusgāzes, krusu, pērkona negaisu un gaisa temperatūras pazemināšanos Vidzemē par pieciem grādiem stundas laikā.

Gandrīz visā Vidzemē un Latgalē rietumu vēja ātrums brāzmās pēcpusdienā īslaicīgi pastiprinājās līdz 21-23 m/s, arī Rīgā, Mērsragā un Stendē tika reģistrētas brāzmas līdz 23 m/s (līča krastā Daugavgrīvā un vietām Rīgas apkaimē līdz nepilniem 25 m/s), savukārt Kolkā stiprākais vējš bija rīta pusē - līdz 26 m/s. K…

[Lasīt vairāk]
Sveiciens svētkos!

Sveiciens svētkos!

Kā nu kurā vietā, bet vismaz vietām Ziemassvētki ir atnākuši balti (vismaz uz īsu brīdi). Pirms ejam ārā gan uzmanamies, daudzviet ir apledojums. Lai nu kādi katram ir tie patīkamākie laika apstākļi - ar sauli un siltumu, vētrām, sniegputeni vai pamatīgu salu - būsim iecietīgi!

Gribas, lai baltā pasaulē
balti sniegi snieg,
Un pa baltiem lielceļiem
balti cilvēki iet.
Un, lai baltos cilvēkos
baltas domas dzimst.
Un, lai baltās darbdienās
balti svētki ir.
/I.Ziedonis/

Gaišus un priecīgus Ziemassvētkus, un lai nākamajā gadā izdodās viss iecerētais! Īpaši sveicieni mūsu pastāvīgajiem 500 apmeklētājiem!

Dabas parādību foto

Foto: Dabas parādību foto

Paveikt nepaveicamo,
Saglabāt nesaglabājamo.
Par spīti ikdienišķībai
Izplaucēt brīnumu dzīvē,
Par spīti grūtumam
laimīgiem būt!
/L.Brīdaka/

Meteolapa.administrācija

P.S. Ir visai ticams, ka no nākamā gada profils un ielogošanās forma no labās malas tiks pārcelta, būs iespēja slēpt augšējo attēlu.