Pēc vētraina nedēļas sākuma laiks kļūs mierīgāks un siltāks

Pēc vētraina nedēļas sākuma laiks kļūs mierīgāks un siltāks

Pēc visai vēsa un vētraina nedēļas sākuma laiks kļūs siltāks un mierīgāks, no ceturtdienas līdz sestdienai gaisa temperatūra pēcpusdienās vietām Latvijā var sasniegt +13 grādu, tomēr saglabāsies lieli gaisa temperatūras kontrasti, liecina pašreizējās „Global Forecast System” (GFS) prognozes.

Pirmdien un naktī uz otrdienu rietumu vēja ātrums brāzmās daudzviet valstī sasniegs 20-25 metrus sekundē. Pirmdien dienas laikā stiprākais vējš pūtīs Kurzemē, daudzviet valstī vētra iespējama pirmdienas vakarā un naktī uz otrdienu. Vētra vietām lauzīs kokus un raus elektrolīnijas, gaidāms arī sniegputenis un apledojums uz ceļiem.

Otrdien Latviju no rietumiem sasniegs lietus mākoņi, līs galvenokārt Kurzemē un Zemgalē, savukārt valsts austrumu daļā, saulei mijoties ar mākoņiem, vēl gaidāmas rietumu, ziemeļrietumu vēja brāzmas līdz 16-21 metram sekundē. Minimālā gaisa temperatūra naktī būs +2..-3 grādi, dienā gaiss iesils līdz +2..+7 grādiem.

Turpmākajās diennaktīs stiprs vējš nav gaidāms - dominēs mērens rietumu vējš. T…

[Lasīt vairāk]
Marta vidus

Marta vidus

Laikapstākļus Latvijā šonedēļ noteiks anticiklona ziemeļaustrumu, nedēļas nogalē - ziemeļrietumu perifērija, tādēļ nokrišņu būs maz un bieži spīdēs saule, otrdien un trešdien pūtīs brāzmains vējš.

Pēc siltas pirmdienas un otrdienas Latvijā no ziemeļiem ieplūdīs aukstākas gaisa masas, bet nedēļas otrajā pusē no rietumiem atsāks ieplūst siltums, ar to kopā arī mitrums, un sestdien gaisa temperatūra var sasniegt +11 grādu, liecina pašreizējās GFS prognozes. (Poļu UM modelis arī otrdien Zemgalē prognozē līdz +11 grādiem.)

Otrdien būs mainīgs mākoņu daudzums, vietām gaidāms neliels īslaicīgs lietus un krusa. Dienā iegriezīsies stiprs rietumu, ziemeļrietumu vējš ar brāzmām līdz 14-19 metriem sekundē. Gaisa temperatūra naktī nav gaidāma zemāka par -2..+3 grādiem, dienā saule gaisu sasildīs līdz +3..+9, vietām Zemgalē - līdz +10 grādiem.

Trešdien gaidāms skaidrs un saulains laiks, pūtīs dzestrs ziemeļrietumu vējš. Gaisa temperatūra naktī noslīdēs nedaudz zem nulles un dienā pakāpsies tikai līdz 0..+5 grādiem.…

[Lasīt vairāk]
Japānas mācības – arī pēc viena gada

Japānas mācības – arī pēc viena gada

Diemžēl šā diena (11.3.12.) ir melnām sērām pilna. Visa pasaule atceras dramatiskos notikumus Klusā okeāna piekrastes valstī, kad pirms gada tās dienas pusdienas laikā ļoti daudziem iedzīvotājiem acumirklī krasi izmainījās mūža gājiens. Daba "parūpējās" par zemestrīci un vēl jo vairāk par postošiem cunami. Un par dažu labu mācību "stundu" ne tikai Uzlēcošās Saules zemes cilvēkiem.

Rakstīts īpaši meteolapa.lv saitei.

Dažas domas atkal šai saistībā ir šo rindu autoram, iespējams – pa reizei atkārtojos. Bet tomēr...

* Visu Cieņu varenās valsts iedzīvotājiem. Kuri veica attīrīšanas darbus plašās piekrastes teritorijās. Ja šodien sanāk tur būt, tad vairs ne miņas neredzēsim no tiem posta darbiem, ko satrakojusies Dabas Māte uzrīkoja tādā pašā aukstā marta dienā. Redzēsim gan stipri plašākus laukus agrāko māju kvartālu vietā. Redzēsim daudzas piemiņas zīmes pie ceļiem un uz laukumiem. Redzēsim masīvu celtniecību agrāk nopostītajās ostmalās. Protams, neviens vairs neatgriezīs atpakaļ šajā saulē tās 30 000 dzīvības, kas gāja postā tajā ārprātīgajā kataklizmā. A…

[Lasīt vairāk]
Par meteolapa.lv attīstību un pašreizējo situāciju

Par meteolapa.lv attīstību un pašreizējo situāciju

Pēdējo nedēļu notikumi un aktivitātes šeit ir rosinājušas mūs uz pārdomām par šo lapu, tās saturu, lietotājiem, pieejamo informācijas klāstu un aktivitātēm.

Pirmkārt, ir manāmi sarukusi lietotāju aktivitāte. Ikdienas lapas apmeklētāju skaits gan to īpaši nenorāda, bet tas ir acīmredzami, skatoties no komentāru skaita. To, iespējams, iespaido gan visai vienmuļie laika apstākļi, gan aizņemtība. Ja agrāk dienā šeit izteicās virs 20 lietotājiem, tad šobrīd tādi ir vien kādi 5. Šie skaitļi ir aptuveni, bet regulārie lapas apmeklētāji to noteikti būs pamanījuši. Ir arī nedaudz sarucis jauno rakstu skaits. Jāsaka gan uzreiz liels paldies maiklam par iknedēļas rakstiem un Raitim par "aktuālo situāciju". Tomēr jau iepriekš lielākā daļa unikālo apmeklētāju šeit ieguva sev nepieciešamo informāciju, t.sk. par temperatūru un nokrišņiem, aplūkoja rakstus un komentārus, komentāru ziņā neveidojot šo aktivitāti.

No dažiem lietotājiem bija manāma negatīva attieksme pret mūsu lēmumu aizliegt komentēt atsevišķām personām, kas, lai gan radīja nesaskaņas apmeklētāju vidū, bet tomēr veicināja kādu aktivitāti un domu apmaiņu. K…

[Lasīt vairāk]
Konkurences Padome: "Par LVĢMC rīcību"

Konkurences Padome: "Par LVĢMC rīcību"

Turpinot "maksas meteo radara lietu" - šo rindu autoram ienācies uz rokas dokuments. Konkurences Padome savas kompetences ietvaros godam strādājusi un veikusi atzinumu šajā lietā. Dokumentu atsūtījuši SIA "Horus Laboratory" cilvēki.

Tātad, lai tagad "runā" dokuments -

(klikšķinam uz attēliem)... 

   

===========================

Vēl mani raksti par šo tēmu...

* (13.10.2011.) Bezmaksas radara aizslēgšana

* (15.10.2011.) Ziemas prognoze caur samaksu

* (17.10.2011.) Ir mēģinājums mūs atsviest pagātnē

* (22.02.2012.) Atklāta e-vēstule PAR bezmaksas meteo nokrišņu radara atjaunošanu

 Meteo un mediji (3): mēreno šausmu mārketings

Meteo un mediji (3): mēreno šausmu mārketings

Turpinu rakstu sēriju par meteo ziņu vēstījumu stratēģijas grimasēm mediju telpā. Sliktās ziņas – žurnālistu cunftei ir labas ziņas (teiciens nav šo rindu autora izdomājums, bet gan vairāk kā pirms 10 gadiem dzirdēts attiecīgās šķiras darbinieku aizkulišu sarunās...). Un tātad...

Rakstīts īpaši meteolapa.lv saitei.

...un tātad šai tēmai ir jau trešais turpinājums.

Pirmie raksti no šās sērijas ir ...

* Meteo – mediju telpas grimases

* Meteotrakums – 2. daļa

Bet tagad pie lietas... Nupatās atkal panesusies kārtējā šausmu filmai piederīga ziņa "Tokiju brīdina par nāvējošas zemestrīces tuvošanos" . Uzaust galvā mākslas kinofilma "Japānas bojā eja", kas arī no manas puses tika vairākas reizes vēl pad-laikos skatīta kinoteātros ap 1978. gadu. Tāda sajūta, aiz gara laika reportieriem nav ko darīt, kā tikai "brīdināt". Vai brīdināt?

Iespējams, ka arī brīdināt. Taču pavisam noteikti, lai savam tam vai citam medijam celtu reitingus, tirāžas. Cilvēkus taču neinteresē – ja kāds darbs ir labi paveikts un ar glanci nodarīts. C…

[Lasīt vairāk]
Pavasarīgā ziema

Pavasarīgā ziema

Anticiklons gādā par tradicionāliem vēlas ziemas jeb agra pavasara laikapstākļiem - daudzviet spoži spīd saule, nokrišņu ir maz, tomēr gaisa temperatūra tuvākajās diennaktīs būs nedaudz zemāka kā parasti martā.

Pirmdien, 5.martā, Latvijā - pārsvarā valsts austrumu daļā - būs nedaudz vairāk sniega nokrišņu, par kuriem gādās konvektīvie procesi, jo dienā būs aptuveni desmit grādu atšķirība starp gaisa temperatūru mākoņu augstumā un piezemes slānī. Gaisa temperatūra naktī un no rīta -4..-11 grādu, dienas gaitā gaiss sasils līdz +1..-4 grādiem un pūtīs mērens Z, ZA vējš.

Līdzīgs laiks būs arī otrdien.  Trešdien virs Latvijas nonāks anticiklona centrālā daļa, kas nozīmē lēnu vēju un dažbrīd bezvēju. Tādēļ tad diennakts tumšajā laikā gaisa temperatūra zem skaidrām debesīm pazemināsies straujāk, vietām varbūt noslīdot zem -15 grādiem. Naktī uz ceturtdienu GFS modelis pie Latvijas un Krievijas robežas dod pat -25 grādus, bet tik auksts diezin vai būs. Gaidāms arī lielāks vai mazāks mākoņu daudzums, kas naktīs gaisam neļaus pārlieku atdzist, bet dienās kavēs tā sasilšanu. <…

[Lasīt vairāk]
Gaidāms gan sals un atkusnis, gan sniegs un brāzmains vējš

Gaidāms gan sals un atkusnis, gan sniegs un brāzmains vējš

(Otrdienas rītā: GFS ir mainījis savu prognozi un tagad prognozē aptuveni to pašu, ko jau iepriekš ECMWF modelis, - pēc sniegputeņa Latvijā ieplūdīs ne tik siltas gaisa masas, piemēram, ceturtdien Kurzemei iepriekš prognozēto +7 grādu vietā GFS tagad dod tikai +3 kopā ar lietu, bet valsts austrumos naktī uz ceturtdienu vietām zem skaidrām debesīm pat zem -10.)

Šonedēļ Latvijā būs mainīgi laikapstākļi - salam un sniegputenim sekos gaisa temperatūras paaugstināšanās līdz +7 grādiem, nedēļas nogalē atgriezīsies vēsāks laiks.

Otrdien gaisa temperatūra naktī vietām noslīdēs zem -10 grādiem, bet dienā no ziemeļrietumiem pāri Latvijai sāks virzīties sniegputenis. Dienvidu, dienvidrietumu vējš brāzmās pastiprināsies līdz 10-15, jūras krastā - līdz 19 metriem sekundē. Dienas otrajā pusē, valsts austrumos vēl arī naktī uz trešdienu iespējama visai stipra snigšana, jūras piekrastē sniegs pāries lietū.

Trešdiena un ceturtdiena paies pārsvarā bez nokrišņiem - nelieli nokrišņi iespējami galvenokārt tikai valsts austrumos. P…

[Lasīt vairāk]
Atklāta e-vēstule PAR bezmaksas meteo nokrišņu radara atjaunošanu

Atklāta e-vēstule PAR bezmaksas meteo nokrišņu radara atjaunošanu

Adresāts: Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas vadība.
Kopija: Latvijas Vides, Ģeoloģijas un Meteoroloģijas centra vadībai.
Publicēta arīdzan: "Meteolapa" portālā - http://www.meteolapa.lv/

Vēstules tēma – atdodiet cilvēkiem bezmaksas meteo radaru!

Tā nu ir "sanācis" – ka pēc garās sociālisma ēras dzīvojam samērā mežonīgā kapitālismā. Šāda "meža kapitālisma" viena no pamatpazīmēm – ir sauklis: VISS MAKSĀ TIK – CIK TAS MAKSĀ!

Šim iepriekšminētajam sauklim ir jau daudzi pierādījumi mūsu Latvijā. Medicīnu esam pārvērtuši par maksas pakalpojumu arī akūtajos gadījumos. Pat tad, kad slimības pie mums nāk "neprasot atļauju". Esam pacēluši ~ 2000 reizes sabiedriskā transporta biļešu cenas (jā pārrēķinām pēc kursien no padomju rubļiem uz tagadējiem latiem). Spīdzinam caur masīviem komunāliem maksājumiem un brīvi interpretējamiem "apsaimniekošanas izdevumiem" iedzīvotājus pat privāto dzīvokļu sienās. Laba izglītība (augstākā) arīdzan maksā tik, kad nebagātajiem vecākiem nākas līst "pelēkajā ekonomikā", lai savām atvasēm nodrošinātu iespēju būt studentu rindās. P…

[Lasīt vairāk]
Šonedēļ daudz snigs un līs

Šonedēļ daudz snigs un līs

Šonedēļ Latvijā bieži snigs un līs, kā arī pūtīs brāzmaini vēji. Pastāv neliela iespēja, ka dažās Kurzemes un mazākajās Zemgales upēs, lietus un kūstošā sniega dēļ strauji paaugstinoties ūdens līmenim, ceturtdien vai piektdien sāksies ledus iešana un pali.

Otrdien Latvijā gaidāms sniegputenis, vietām - sevišķi Vidzemē - tas būs visai ilgstošs un spēcīgs, savukārt valsts rietumu pusē ne tikai snigs, bet arī līs. Dienvidu, dienvidrietumu vējš brāzmās pastiprināsies līdz 12-17 m/s, no rīta Kurzemes rietumu piekrastē gaidāmas brāzmas līdz 19-22 m/s.

Nākamā nokrišņu zona Latviju no rietumiem sasniegs trešdienas pēcpusdienā. Ceturtdiena, visticamāk, būs nokrišņiem visbagātākā diena - visā valstī ilgstoši līs un snigs.  Ja piepildīsies prognozes par spēcīgu lietu, iespējama atsevišķu zemāku vietu applūšana. Pūtīs brāzmaini vēji, jūras piekrastē rietumu vēja ātrums brāzmās var pārsniegt 20 m/s.

Arī nedēļas nogalē brīžiem gaidāmi nokrišņi. Gaisa temperatūra šonedēļ pārsvarā būs -3..+3 grādu robežās. N…

[Lasīt vairāk]