GFS prognozes Ziemassvētkiem

GFS prognozes Ziemassvētkiem

Ziemassvētkos Latvijā brīžiem gaidāmi nelieli nokrišņi un migla, 26. un 27.decembrī visā Latvijā varētu krist siltuma rekords.


Sestdien būs apmācies laiks, brīžiem gaidāms neliels lietus, tostarp atkala jeb sasalstošs lietus, vietām snigs un sabiezēs migla. Ziemassvētku vakarā un naktī valsts austrumu daļā gaidāms sniegs, slapjš sniegs iespējams arī valsts centrālajā daļā.

Gaisa temperatūra sestdien paaugstināsies līdz -1..-3 grādiem valsts austrumos un līdz 0..+3 grādiem pārējā valstī, jūras piekrastē iespējami +6 grādi. Pūtīs mēreni stiprs dienvidu vējš, Ziemassvētku naktī - neliels rietumu, zemeļrietumu vējš. Naktī uz svētdienu, sākot no rietumiem, debesis skaidrosies un vietām veidosies migla, valsts lielākajā daļā piesals.

Svētdien dienas otrajā pusē, sākot no valsts rietumiem, daudzviet gaidāms neliels lietus. Iegriezīsies mērens dienvidrietumu vējš, kas jūras piekrastē brāzmās pastiprināsies līdz 17 metriem sekundē. Maksimālā gaisa temperatūra būs no nulles valsts austrumu pierobežā līdz +6 grādiem jūras piekrastē.…

[Lasīt vairāk]
Nākamnedēļ Atlantijas okeāns turpinās ražot orkānus

Nākamnedēļ Atlantijas okeāns turpinās ražot orkānus

PAPILDINĀTS 13. decembrī

Prognozes par spēcīgo ciklonu, kas piektdienas rītā daudzviet Britu salās nestu orkānu, ir ievērojami mainījušās. Pašlaik modeļi vienprātīgāk paredze, ka ciklons virzīsies vairāk uz dienvidiem un būs vājāks. Vētra spēcīgi, vistiacāk, skars Francijas rietumu un centrālo daļu, kur spēcīgi vēji ir retāk nekā Lielbritānijā, tādēļ postījumu, visticamāk, būs visai daudz.

***

Nākamnedēļ Atlantijas okeāns turpinās ražot spēcīgus ciklonus, no kuriem pēc pašreizējām prognozēm divi Britu salās atnesīs orkāna stipruma vēju.

Pirmais no cikloniem izveidosies šovakar (11.dec) uz dienvidiem no Grenlandes un otrdien plosīsies Īrijā un Skotijā. Vēja brāzmas piekrastē un kalnos atkal pārsniegs 40m/s.

Savukārt otrs ciklons spēcīgu triecienu varētu dot ne tikai lielākajai daļai Īrijas, bet arī lielai daļai Apvienotās Karalistes. Šobrīd prognozes arī šajos reģionos pieļauj maksimālās brāzmas 40-50m/s.

Latvijai gan nekas bīstams pagaidām nedraud. Ja cikloni savu maksimēlo spēku piedzīvo Britu salās, tad tie reti līdz mums atnāk ar postošu spēku. P…

[Lasīt vairāk]
Kad ziemai būs briedums?

Kad ziemai būs briedums?

Visus gadalaikus man neviļus gribas salīdzināt ar... cilvēka mūžu. Ar mūža dažādām sastāvdaļām. Arī šai ziemai būs šādā griezumā jāvelta dažas rindas. Šķiet, iestājusies Baltā gadalaika 2011-2012 "vētrainā jaunība".

Rakstīts īpaši meteolapa.lv saitei.

Tagad nopietnāk... tikko aizvadītais rudens izdevās (jo sevišķi tā otrajā pusē) reti mierīgs. Teju vai piecas nedēļas visi Latvijas cilvēki dzīvojas "sliņķu režīmā". Pat visgaudenākie pilsoņi varēja bez pūlēm novākt savus iekavētos mazdārziņus un kārtīgi paspēt ieziemoties. Nupatās daba ņem savu tiesu atpakaļ...

Agri vai vēlu bija jānotiek šai tagadējam ciklonu aktivizēšanās periodam. Gluži loģiski, Saules tekošajau enerģijai samazinoties (kad spīdeklis zemu nolaižas pie horizonta), tad arī arktiskās gaisa masas cenšas doties uz zemākiem platuma grādiem, uz dienvidu pusi. Kur sastopas ar vasarā iesildītajiem Atlantijas okeāna ūdeņiem un citām, siltākām gaisa masām. Uz šās robežlīnijas – jeb uz arktiskās frontes- rodas megacikloni, kas nes brāzmainus nokrišņus, vētas, orkānus.…

[Lasīt vairāk]
Šonedēļ izveidosies pirmā noturīgā sniega sega

Šonedēļ izveidosies pirmā noturīgā sniega sega

Šonedēļ Latvijā gaisa temperatūra nemanāmi (tiešām ļoti nedaudz) pazemināsies, taču tas būs pietiekami, lai nokrišņu veids no lietus arvien biežāk būtu slapjš sniegs. Būtiskākais nokrišņu veidam, protams, ir gaisa temperatūra augstākos atmosfēras slāņos un prognozes uzrāda, ka arī tur šonedēļ temperatūra būs gandrīz uz robežas, kas nepieciešama snigšanai. Tas nozīmē, ka nelielas nobīdes temperatūra var atnest ievērojamas izmaiņas.

Iepriekš jau bieži esmu pieminējis, ka aptuveni pusotra kilometra augstumā, kur atmosfēras spiediens ir 850hPa, ir nepieciešams aptuvenin -5 grādu sals, lai nokrišņi, kas sasniedz zemi, būtu sniegs. Tā nu visu šo nedēļ temperatūra tur augšā visbiežāk svārstīsies no -4 līdz -6 grādiem.

Uz zemes gaisa temperatūra visu nedēļu dienās būs ap 0..+3 grādiem, naktīs -3..+1 grāds, izņemot jūras piekrasti, kur krietni siltāks - gan naktīs, gan dienās ap +4..+6 grādiem, pašreizējās prognozes rāda, ka piektdien jūras krastā var būt pat +7..+8 grādi.

Iepriekš GFS prognozēja, ka nedeļas nogalē sniega biezums Vidzemē var pārsniegt 35 centimetrus, taču nu GFS ir kļuvis reālistiskāks - svētdien sola 15-20 centimetru, taču arī tas pagaidām izskatās nedaudz pārspīlēti.…

[Lasīt vairāk]
Apmeklētāju aptaujas rezultāti

Apmeklētāju aptaujas rezultāti

Vēlreiz liels paldies par Jūsu viedokli! Šeit īsumā par rezultātiem un atbildes uz atsevišķiem komentāriem. Kopējais respondentu skaits: 143, no kuriem 58% nav reģistrējušies meteolapa.lv.

Meteolapa.lv izskatu kā labu vērtē 67,8%, pašreizējais logo patīk 89,5% aptaujas respondentu. Piekrītu, ka saule nav tik izteikta, kā "o" burts, šeit domas dalās arī administrācijai. Varbūt, ka jāpiedāvā vairāki varianti, sauli iekrāsojot kaut nedaudz "o" formā. Ir arī izteikts viedoklis šo sauli novietot aiz vārda meteolapa. Noteikti padomāsim!

Plānots, ka augšējais lapas attēls paliks pašreizējā variantā, nejauši mainoties vairākiem attēliem, tos cenšoties pieskaņot sezonai. Atbildot uz ieteikumu par attēla paslēpšanu, tādu iespēju akceptējam un ieviesīsim. Par attēla augstumu padomāsim, aplūkojot statistikas datus par ekrāna izšķirtspēju, bet visai maz ticams, ja tiks ieviesta iespēja to paslēpt. Šobrīd nav plānots šos attēlus atsevišķi ievietot galerijā, jo bieži vien pats attēls nav tik labi izdevies, katru reizi tiek piemeklēts labākais veids, kā to atspoguļot šeit.…

[Lasīt vairāk]
Arī turpmāk aktīvi cikloni un bieži vējains

Arī turpmāk aktīvi cikloni un bieži vējains

No trešdienas, 30. novembra, laika apstākļus Latvijā atkal noteiks aktīvi Atlantijas cikloni. Nedaudz pastiprināsies vējš, iekšzemē nedēļas otrajā pusē dažbrīd brāzmās sasniedzot 10-14m/s, bet jūras piekrastē Kurzemē nedaudz stiprāks - līdz 15-17m/s.

Nedēļas nogalē un nākamās nedēļas sākumā vairāki modeļi paredz spēcīgu Atlantijas ciklona izveidošanos, kura dienvidu daļā rastos vēl viens ciklona centrs. Vietām varētu snigt slapjš sniegs, un GFS Vidzemē prognozē īslaicīgu 1-3cm sniega segas izveidošanos.Šis scenārijs ir viens no biežākajiem, kas Latvijā atnes stipras vētras, taču pašlaik analizēt smalkāk nav vērts, jo prognoze vēl ir mainīga un maz ticama.

Uz turpmāku Atlantijas ciklonu aktivitāti norāda arī Ziemeļatlantijas Oscilācijas indekss, kas šajās dienās ir un turpmāk saglabāsies aptuveni 1,5-1,8, kas ir viens no augstākajiem, ja ne pats augstākais šogad. Tas nozīmē, ka arī auksts laiks un stabils sals vēl nav gaidāms.

Ciklons "Yoda"

Ciklons "Yoda"

Šeit ar īsiem ziņojumiem sekosim līdzi ciklona virzībai. Līdz ko būs jaunas ziņas, tās parādīsies šeit

11:34 Var teikt, ka vētru esam pārdzīvojuši. Maksimālās brāzmas visur jau sasniegtas, varbūt vēl valsts austrumos kāds stiprāks pūtiens iespējams. Prognozes, manuprāt, bijušas precīzas, taču mazliet tika pārspīlēts ar šāda vēja bīstamību un gaidāmajiem postījumiem, lai gan no otras puses - labāk sagatavoties vairāk nekā cerēt, ka postījumu nebūs. Šķiet, ka šādās reizēs attaisnojas arī veidot īsu ziņojumu rindu, ko papildina komentētāji ar novērojumiem un citām svaigām vēstīm. Šoreiz gan brīžiem man zuda operativitāte, jo pats atrados dabā un atjauninājumus vajadzēja veikt caur telefona internetu. Paldies par sadarbību. Turpinām ikdienu :)

09:28 Daugavgrīvā brāzmas 28m/s, jūras krastā Kurzemē jau zem 25m/s. Ūdens līmenis Daugavā pie Rīgas sasniedza +122cm, nu jau kādu laiku krītas

06:54 Latvijā spēcīgākais vējš fiksēts Ventspilī - 31m/s, Liepājā - 29m/s. Lietuvā Klaipēdas ostā 35m/s. Jūras krastā vēja ātrums samazinās. K…

[Lasīt vairāk]
Papildināts - Pirmdien iespējama vētra, jūrā pat orkāna stipruma brāzmas

Papildināts - Pirmdien iespējama vētra, jūrā pat orkāna stipruma brāzmas

Ieilgušais miera periods tuvojas beigām. Ja novembra pirmajā pusē ilgtermiņa prognozes par aukstuma tuvošanos izgāzās, tad pēc 15. novembra parādījušās prognozes par lielu Atlantijas ciklonu aktivitāti mēneša beigās pagaidām gūst tikai ar vien lielāku ticamību.

Jau no rītdienas, 24. novembra, vējš būs pamanāmāks. Jūras piekrastē 15-18m/s, citviet 9-14m/s. Ar pauzēm tāds brāzmains vējš gaidāms līdz svētdienas rītam, kad tas sāks pastiprināties vēl vairāk.

Pašreizējās prognozes par vētru

GFS prognoze 28.nov, pl.03:00 (izstrādāta 23.nov. pl.03:00)

GFS prognoze 28.nov, pl.03:00; izstrādāta 23.nov., pl.03:00 (vidējais vēja ātrums)

Ja balstās uz pāris pēdējiem GFS izlaidumiem, tad svētdien DR vēja brāzmas iekšzemē sasniegs 14-18m/s, jūras piekrastē 20-24m/s, vakarā līdz 28m/s.

Spēcīgākais vējš gaidāms naktī uz pirmdienu un pirmdienas rīta pusē. Iekšzemē 18-23m/s, jūras un līča piekrastē 25-30m/s, bet jūrā pat vidējais vēja ātrums prognozēts 25m/s, kas nozīmē, ka brāzmas var būt 33m/s un vairāk, kas jau ir orkāna spēks. Vētras vidū vējš pāries ZR virzienā un tāpēc pamatīgu pūtienu piedzīvos arī Vidzemes piekraste un Rīga, paaugstināsies ūdens līmenis Daugavā, bet plūdi diezin vai iespējami.…

[Lasīt vairāk]
Ar "mafijas" piesitienu

Ar "mafijas" piesitienu

Pievienojos visiem sveicieniem portāla pirmajā gadadienā! Kaut kāds periods pagājis, un ir apliecinājums – labam darbam jau otrajā gadu laikā. Viss notiek. Un – pēdējais brīdis iedomāties par "mafiju".

Rakstīts īpaši meteolapa.lv saitei :)

Ja palaižam jebkuru, arī interneta projektu, tad līdzās tam- ka pati lapa "karājas" attiecīgā adresē – jāparūpējās arī par apkārtējo "iesaiņojumu". Ar primāro mērķi: ierādīt pareizās lietas un finālā arī komandēt parādi! Citādi (joprojām paliekot "mazo un melno" kategorijā) es neredzu nekādu jēgu ko vispār darīt.

Jāsaka – kāda doma: šis portāls jau ietekmē lietas. Visticamāk: arī nesenā jezga ap bezmaksas meteo-radara aizslēgšanu -> arīdzan varētu tikt izprovocēta no meteolapas.lv veidotāju un satura radītāju puses. Laikam esam pratuši labāk par dažu oficiālo valsts struktūras kantori ierādīt meteo informāciju apkārtējo cilvēku prātos. Iespējams, radara aizslēgšana bijis kā atriebības akts, caur mēģinājumu padarīt dažam konkurentam dzīvi nedaudz grūtāku (lai gan oficiāli tiek minēts merkantīls biznesa mērķis)...…

[Lasīt vairāk]
Mums viena gada jubileja!

Mums viena gada jubileja!

Tā nu bezmaz vai nemanāmi ir pagājuši 12 mēneši, un meteolapa.lv var apsveikt ar viena gada jubileju. Šoreiz atskatīsimies uz statistiskajiem rādītājiem, nobeigumā informējot Jūs par lapas jaunumiem.

Lietotāji: pirmā gada laikā reģistrēto lietotāju skaits ir sasniedzis 231. Kaut vienu reizi komentējuši ir 92, bet pēdējā mēneša laikā apmeklējuši savu profilu - 24. Gada laikā lapā ir pievienoti 5570 komentāri.

Ir pievienoti 157 raksti, visvairāk to ir Raitim - 68, Pierīgai - 51, un Tomam - 24.

Ir pievienotas arī 92 galerijas, aktīvākais fotogrāfs mums ir gubumākonis ar 42 galerijām un 456 fotogrāfijām. Trijniekā iekļuvuši arī lightning - 10 galerijas, 90 fotogrāfijas; muntis - 9 galerijas, 80 fotogrāfijas. Ceram, ka arī citi iesaistīties fotogalerijas papildināšanā. :)

Ja aplūkojam 10 aktīvākos lietotājus komentāru ziņā, tie ir:

  1. Raitis, Sametis - 983
  2. lightning - 786
  3. Maija - 435
  4. Pierīga - 423
  5. gubumākonis - 317
  6. maikls - 259
  7. Digital1 - 210
  8. Emilis - 199
  9. kryos - 161
  10. Biruta - 148

Lapas apmeklētība: gada laikā lapa ir apmeklēta 420 000 reižu, kopumā lapas apskatītas 1,7 miljonu reižu (ieskaitot pašrocīgu lapas refrešu). V…

[Lasīt vairāk]