Gaidāms pārsvarā sauss un saulains laiks

Gaidāms pārsvarā sauss un saulains laiks

Pēc pēdējo dienu laikapstākļu dažādības un vietām spēcīgajiem negaisiem, kopumā līdz jūnijam nokrišņu būs visai maz, dominēs saule. Gaiss būs vēsāks, tomēr nevar apgalvot ka būs auksts, saule dienā gaisu iesildīs līdz 20 un daždien vairāk grādiem, attiecīgi aizvējā spēcīgās saules ietekmē liksies vēl daudz siltāks.

Līdz sestdienai nokrišņi nav gaidāmi, brīvdienās vietām varētu uzlīt, bet nebūtu pamata šobrīd apgalvot konkrētas iespējamības, jo tās drīzāk vajadzētu aplūkot vien kādu diennakti pirms plānotajiem notikumiem. Gaisa temperatūra dienās turēsies nedaudz zem vai ap +20 grādiem, nākamās nedēļas vidū, iespējams, īslaicīgi tā par grādiem 5 varētu pazemināties. Naktīs +6 ... +12 C. Lielākoties pūtīs Z, ZA un ZR puses vējš. Par visu daudz precīzāk ikdienas prognozēs "Aktuālajā" sadaļā.

Kopumā paredzami visai vienveidīgi laika apstākļi, tomēr, manuprāt, atbilstoši Latvijas vasarai, un katrs tajos spēs atrast ko pozitīvu.

2005. gada 9. janvāra orkāna "Ervīns" video!

2005. gada 9. janvāra orkāna "Ervīns" video!

Sveiki cienījamie meteo draugi :)

Beidzot esmu YouTube ielējis 40 minūšu garu video, kurā esmu nofilmējis Bolderāju 2005. gada 9. janvāra orkānā un tā sekas.

Video skaties šeit.  

Video pirmās 12 minūtes ir filmētas vēl naktī, ap 3, kurās ir redzamas stipras vēja brāzmas, konstranta vētras plosīto koku šalkoņa, pa ielu vēja dzītie atkritumi un var redzēt arī kā nedaudz raustās spriegums ielu apgaismojumā.

Pārējā video ir safilmēta pastaiga pa Bolderāju, applūdušās teritorijas un vēja postījumi. Ir tādi interesanti skati, kā peldoši soliņi Buļļupē un ir nofilmēts uz Bolderājas vecā tilta kājas izveidotās atzīmes par 1967. un 1969. gada plūdu maksimumu un salīdzinājums ar situāciju 9. janvārī. Šo atzīmi filmēju divas reizes - 10 no rīta un ap 13.30.alkoņa, pa ielu vēja dzītie atkritumi un var redzēt arī kā nedaudz raustās spriegums ielu apgaismojumā.

Pārējā video ir safilmēta pastaiga pa Bolderāju, applūdu

Ceru, ka patiks :)

Raksts latviešu Vikipēdijā.

Raksts angļu Vikipēdijā.

2005. gada 9. janvāra orkāns "Ervīns", jeb "Gudruns" bija viena no spēcīgākajiem un postošākajiem orkāniem Latvijas vēsturē — spēcīgākais pēdējo 40 gadu laikā. V…

[Lasīt vairāk]
Meteo mafijas saiets - 2012

Meteo mafijas saiets - 2012

Jā, gari nerunāšu, taču visus aicinu uz klātienes tikšanos 5. maijā (sestdienā) 17:00 vakarā. Kā pieteikties - lasiet tālāk :)

Tātad: 1) pie sevis izvērtējiet- vai šajā laikā varam būt Rīgas centrā kādā kafejnīcā? 2) Ja doma ir pozitīva - tad par savu vēlmi padodiet ziņu man uz epastu [email protected], dažas dienas pirms šī datuma katram (kurš būs pieteicies) izsūtīšu konkrētāku informāciju.

Šajā reizē - man būs divi pamatjautājumi: a) negaisu ķeršanas ekspedīciajs iespējas gaidāmajā vasarā Latvijā un b) kādu publisku pasākumu varētu mēs sarīkot uz rudeni?

AICINĀTI visi patiesie meteo fani, bet visvairāk ceru sagaidīt klātienē aktīvākos meteolapas dalībniekus :) Tātad- epastus gaidu jau šodien!!! Priekā!!

Ja kas mainīsies- tad ziņošu tepatās rakstā vai komentāros :)

Mākoņu pastaigas Siguldā kopā ar Tomu Brici

Mākoņu pastaigas Siguldā kopā ar Tomu Brici

Laika prognozes sola, ka sestdien, 21. aprīlī, gaidāmi sevišķi labvēlīgi laika apstākļi, lai, pirmkārt, piedalītos Lielajā Talkā un, otrkārt, pēc kārtīgas pastrādāšanas dotos Mākoņu pastaigā – vērotu dabas mošanos pēc ziemas, ieklausītos atlidojušo putnu balsīs un uzzinātu ko jaunu par vienmēr aktuālo tematu – laikapstākļi.

Pārgājiena īpašais viesis un vadītājs – meteorologs un sinoptiķis Toms Bricis stāstīs un rādīs, kur rodas vējš, kā atšķirt mākoņu veidus, kāda vasara gaidāma pēc ieilgušās ziemas un vai tiešām ir iespējams paredzēt laiku pēc bezdelīgas lidojuma augstuma.

Pārgājiena laikā meteorologs Toms stāstīs par to, kā prognozē laiku, kādi faktori ietekmē klimatu Latvijā, piedāvās pētīt, kā atšķiras laikapstākļi pilsētas centrā un Gaujas upes senielejā, ielūkosies Siguldu skārušo dabas stihiju vēsturē.

Mākoņu pastaigas maršruts: Siguldas TIC – Siguldas viduslaiku pils – Krusta kalns – tilts pār Gauju – Krimuldas muiža – Velnalas klintis – Ķeizarskats – Siguldas centrs. Maršruta garums ~ 10 km.…

[Lasīt vairāk]
Gaidāms pārsvarā saulains un siltāks laiks

Gaidāms pārsvarā saulains un siltāks laiks

Tuvākajās diennaktīs mākoņu virs Latvijas būs maz, no rietumiem un austrumiem brīžiem var ieklejot plašākas mākoņu zonas, bet GFS patlaban prognozē sausu un pārsvarā saulainu laiku, lai gan laikapstākļus nenoteiks anticiklons.

Otrdienas naktī pārsvarā skaidrs laiks, bez nokrišņiem. Pūtīs D, DA vējš 1-6 m/s, no rīta Kurzemē brāzmās līdz 11 m/s. Minimālā gaisa temperatūra 0..-5 grādi, Latvijas austrumu daļā vietām -8 grādi.

Otrdien saulains laiks, vakarā Kurzemes rietumos gaidāmas apmākušās debesis, bez nokrišņiem. Pūtīs D, DA vējš 4-9 m/s, valsts rietumu un centrālajā daļā brāzmās līdz 12-17 m/s. Maksimālā gaisa temperatūra +6..+10 grādu. 

Trešdienas naktī pārsvarā skaidrs, Kurzemē - mākoņains laiks, bez būtiskiem nokrišņiem. Pūtīs DA vējš 2-7 m/s, piekrastē brāzmās līdz 11 m/s. Minimālā gaisa temperatūra +1..-4 grādi, jūras piekrastē +3 grādi.

Trešdien gaidāms sauss un lielākoties saulains laiks. Pūtīs D, DA vējš 4-8 m/s, brāzmās līdz 12 m/s. Maksimālā gaisa temperatūra +8..+13, jūras piekrastē +14 grādu.…

[Lasīt vairāk]
Laika prognozes Lieldienām

Laika prognozes Lieldienām

(Piebilde sestdienas rītā: jaunākās prognozes lielāko stipra un ilgstoša sniega, kā arī puteņa varbūtību uzrāda Kurzemē un Zemgalē, īpaši Talsu, Tukuma, Saldus, Dobeles apkaimē. Svētdien vietām Latgalē, uzspīdot saulei, iespējami +7 grādi, tur lielāka gubu mākoņu veidošanās varbūtība ar lokāliem stipriem nokrišņiem, tostarp krusu.)

Saskaņā ar jaunāko "Global Forecast System" (GFS) prognozi nedēļas beigās daudzviet Latvijā pamatīgi snigs un puteņos, svētdien Kurzemē un Zemgalē var izveidoties bieza sniega kārta - vietām pat vairāk nekā 20 centimetru.

Sinoptiķi gan norāda, ka pastāv liela varbūtība, ka šī prognoze piepildīsies tikai daļēji. GFS prognozētā stipro nokrišņu zona var neizveidoties vai arī tā var skart citu teritoriju, piemēram, Lietuvu.

Lielajā piektdienā Latvijā vēl gaidāms pārsvarā saulains laiks, vien Ziemeļkurzemē un Vidzemes ziemeļrietumu daļā debesis klās mākoņu sega, kas vietām, iespējams, atnesīs nelielu īslaicīgu lietu. Dienvidu, dienvidrietumu vējš Kurzemē un Vidzemē brāzmās pastiprināsies līdz 12-17 m/s. M…

[Lasīt vairāk]
Saule dzemdina ne tikai ciklonus...

Saule dzemdina ne tikai ciklonus...

Laikam īstais brīdis uzcept rakstu materiālu par Saules ietekmi uz Zemes dzīvi. Ne tik sen pavērojām dažāda vājuma ziemeļblāzmas, tagad pāri galvām saņemam vēsu ciklonu rindu. Toms Bricis žurnālā "Ir" atgādina: saules uzliesmojumi mums uzražos atmosfēras virpuļus. Un galu galā lasītāji uzdod jautājumu: kā gan mūsu centrālais spīdeklis ietekmē lietas uz mūsu dzimtās planētas. Nu tad nedaudz par visu kopumā...

Rakstīts īpaši meteolapa.lv saitei.

Sākšu no pavisam "lielā" gala. Jāsaka, pat bez īpašiem zinātniskiem pētījumiem ir skaidrs – Zeme vispār neeksistētu, ja kaut kādā ģeoloģiskajā aizvēsturē pro-Saule neizsviestu apkārtējā telpā matērijas pikuci (tā vismaz skan vadošā teorija par mūsu planētas pirmdzimšanu). Tēlaini varētu izsacīties: Zeme ir Saules meita. Zinātnieki jau lauzījuši, lauza un vēl nepārskatāmā nākotnē lauzīs galvu par visām sakarībām starp spīdekli un tai pietuvināto trešo planētu orbitā. Taču zinātnieki jau ir izlauzījuši ziņas – pati Saule ar planētu saimi ap galaktikas centru ir apriņķojusi vien 25 reizes. T…

[Lasīt vairāk]
Aprīlis sāksies ar aukstu laiku

Aprīlis sāksies ar aukstu laiku

Atlantijas okeānā pie Britu salām atrodas anticiklons, kas Lielbritānijā iepriekšējās dienās gādāja par vasarīgi siltu laiku, piemēram, Skotijā ar +23,6 grādiem uzstādīts jauns visa marta rekords. Savukārt plašā Eiropas ziemeļaustrumu daļā, tostarp Latvijā, laikapstākļus nosaka cikloni.

Šis anticiklona un ciklonu izvietojums nosaka, ka pie mums ieplūst vēsas gaisa masas no ziemeļiem, un aukstākais laiks gaidāms aprīļa sākumā. Gaisa temperatūra pazemināsies daudzviet Eiropā, arī Lielbritānijā aprīļa sākumā naktīs iespējams neliels sals.

Pašreizējās prognozes rāda, ka cikloni nebūs īpaši spēcīgi un nenesīs stiprus nokrišņus un vējus plašā teritorijā, kā to iepriekš prognozēja daži modeļi.  Stiprākie nokrišņi - pārsvarā sniegs - gaidāmi no gubu mākoņiem, tātad nelielās teritorijās. GFS modelis neprognozē lielu nestabilitāti, bet kāds pērkona negaiss arī iespējams.

Šādā sinoptiskajā situācijā arī īstermiņa prognozēs nebūs iespējams paredzēt katras nokrišņu zonas virzību, vietām var trāpīt vairākkārtēja stipra un pat ļoti stipra snigšana, citviet - vien reti un nelieli nokrišņi.…

[Lasīt vairāk]
Rakstu vērtēšana

Rakstu vērtēšana

Ar šodienu piedāvājam rakstu vērtēšanas iespēju, kuru ar laiku, ja tā izrādīsies nepieciešama, varēs uzlabot, piedāvājot konkrētus kritērijus u.tml. Šī iespēja ir pieejama ikvienam lapas apmeklētājam, arī nereģistrētiem lietotājiem. Rakstu šobrīd ir iespējams novērtēt, izvēloties kādu no variantiem - pozitīvi, vai negatīvi. Lūgums to darīt pēc iespējas godprātīgāk. Iesakām izvērtēt raksta stilu, saturu, tā atbilstību šai lapai.

Vērtēšanas opcijas ir atrodamas zem raksta, blakus raksta publicēšanas datumam. Lai to izdarītu, izvēlieties, vai raksts Jums šķiet labs, atbilstošs un lietderīgs, vai tas neatbilst šīs lapas saturam un, Jūsuprāt, nav nepieciešams. Attiecīgi, ja raksts ir atbilstošs, novērtējiet to, nospiežot ar peli uz ikonas, kas apzīmē pozitīvu attieksmi (kreisajā pusē), simbols iekrāsosies zaļganā krāsā. Bet, ja rakstu vēlaties vērtēt negatīvi, izvēlaties otru simbolu, un, nospiežot uz tā, tas kļūs sarkans. Skatīt zemāk pievienoto attēlu.

Attiecīgi pēc izvēles izdarīšanas, nākamreiz atverot rakstu, būs redzams kopējais vērtējums - cik procenti balso pozitīvi, cik negatīvi. S…

[Lasīt vairāk]
Atkal gaidāms brāzmains vējš

Atkal gaidāms brāzmains vējš

(pirmdienas rītā publicēts jauns raksts)

Šonedēļ bieži pūtīs brāzmains ziemeļrietumu vējš. Trešdien gaisa temperatūra vietām Latvijā var sasniegt +15 grādu, bet brīvdienās visā valstī gaidāmi tikai -2..+3 grādi, tā šobrīd prognozē "Global Forecast System" (GFS).

Naktī uz otrdienu Vidzemē un Latgalē līs un snigs, valsts galējos austrumos var izveidoties vairākus centimetrus bieza sniega kārtiņa, taču tā ātri vien nokusīs. Otrdien Rietumlatvijā gaidāms saulains laiks, valsts austrumu pusē - mākoņainas debesis un vietām neliels lietus. Ziemeļrietumu vējš Kurzemē, Zemgalē un Rīgā brāzmās pastiprināsies līdz 15-19 metriem sekundē, gaisa temperatūra būs līdzīga kā pirmdien.

Trešdien lielu nokrišņu nebūs un pūtīs mērens rietumu vējš. Saulainākās vietās Zemgalē un Kurzemes austrumos gaisa temperatūra paaugstināsies līdz +15 grādiem, bet zem mākoņu segas valsts austrumos, kā arī pretvēja piekrastē gaisa temperatūra nepakāpsies augstāk par +7 grādiem, liecina pašreizējās prognozes.

Naktī uz ceturtdienu gaidāms lietus, bet no rīta un dienā, uzspīdot saulei, ziemeļrietumu vējš brāzmās pastiprināsies līdz 15-20 metriem sekundē, gaisa temperatūra nepārsniegs +4..+9 grādus. N…

[Lasīt vairāk]