1. 23.09.2021 11:47 Skatīt

  Šorīt migla, t "staigāja" starp 0°C un+1°C, bet samtenes vēl zied, tā kā nekas neatgriežami nosaldēts dārzā vēl nav. Pa trim dienām, ko pavadīju ārpus mājas, manā dārzā ir strazdi ir pamatīgi patīrījuši plūškoku no ogām, visa augša tukša, tikai lejas pusē vēl ko pavākt var. Es noskatījos, ka arī piejūras dārzos ražai daudz '"noņēmēju" - ābelēs dažāda lieluma putni- sākot ar meža strazdiem, beidzot ar sīkaļām, kuri gan ļoti bailīgi un kurus piefiksēt neizdevās, tad vēl vāverītes, kuras ar lielu apetīti grauza ābolus, lapsenes un citus sīkākus lidoņus nemaz neskaitot.
  Rīta pusē nedaudz iespīdējās saule, bet nu jau atkal mākoņi ir klāt. Labi, ka nelīst, var ko pa dārzu padarīt.*10°C.

  Ielādē...
 2. 22.09.2021 18:49 Skatīt

  Man izdevās aizmukt no lietus - nepilnas trīs dienas Kurzemes pusē pie jūras! Šad, tad kāds mākonis garām nostaigāja, bet pārsvarā saulains un ne piles lietus. Naktis gan vēsas, īpaši šorīt, kāpas augšā pamatīga salna. Priecājos, ka līdzi biju paņēmusi ziemas jaciņu, cimdus un cepurīti, pretējā gadījumā naksnīgā sēdēšana pie jūras un debesu spīdekļu vērošana būtu teju vai neiespējama, vai arī beigtos ļoti ātri un ar nepatīkamām sekām.

  Ielādē...
 3. 17.09.2021 21:52 Skatīt

  Baraviku pulveri lieku pie mērcēm, zupām un kādreiz vienkārši tāpat kādu šķipsniņu piejaucu pie kefīra un izdzeru. Žāvēšana un malšana palielinās mūsu organisma spēju uzņemt vērtīgās vielas no tām! Pētījumos noteikts, ka no baravikām, palielinās uzņemto vielu daudzums līdz pat 80%, klasiski lietojot uzturā, uzņemam tikai <20%. (Avots: AGFonds)

  Ielādē...
 4. 17.09.2021 19:07 Skatīt

  Pēcpusdienā uzspīdēja saulīte, tāpēc nolēmu aizstaigāt līdz mežam. Necerēti uzdūros 4 lielām baravikām, kas pat bija veselas. Tagad ēdu ceptas sēnes un arī žāvētājs strādā uz pilnu jaudu- būs baraviku pulveris.
  P.s. Birutai- dzērves lidoja samērā augstu. tad jau manīs, vai ziema būs barga, vai nē.

  Ielādē...
 5. 17.09.2021 08:31 Skatīt

  Vakar beidzot "padevos" un pirmo reizi šajā rudenī iekūru krāsniņu, jo istaba palīka nemīlīgi drēgna. Kā par brīnumu, divas vēsās naktis manas ziedošās puķes ir pasaudzējušas, jo tie grādi ap nulli bija tikai saullēktā un neilgu laiciņu, īsti baltu zemi neesmu vēl manījusi, kaut arī gaiss bija auksts un mašīnas stikls noledojis. Atšķirībā no pavasara, rudenī zeme vēl ir pietiekami silta un atdod siltumu vismaz zāles augstumā. Arī saulīte pa dienu nedaudz pasilda, siltumnīcā paprika vēl tīri omulīgi jūtas, lai arī gurķi un tomāti jau praktiski ir beiguši savu šīs vasaras darbu. Pašlaik nomācies, +6,5°C, austrumu puses vējš.

  Ielādē...
 6. 15.09.2021 16:37 Skatīt

  Strādāju pa dārzu un priecājos, ka nelīst. Nupat noskatījos, kā dzērvju bars ilgi riņķo debesīs, līdz izveido vairākus lielus kāšus un aizdodas prom uz dienvidu pusi. Šodien vismaz trīs tādi milzu kāši pārlidoja pāri, laikam jau ZR vējš ir labvēlīgs ceļojumam.

  Ielādē...
 7. 15.09.2021 07:36 Skatīt

  Vairāk kā stundu termometrs rādīja t danci ap 0 grādu robežas, no +0,9°C līdz +0,0°C, bet nu mīnusu daļā vēl šorīt neieslīdēja. Uz auto stikla gan pabieza ledus kārtiņa, stikla kasīšanas maratons atsācies. Vakar pārlasot kartupeļus sala rokas, arī micīte bija galvā jāuzliek, jo vējelis bija nejauks. Agri gan rudens ir atsteidzies.

  Ielādē...
 8. 13.09.2021 07:34 Skatīt

  Pa vakardienu mērtraukā salijuši 19 mm nokrišņu, bija pāris pamatīgu gāzienu. Tīrumiņā atkal dubļu lauks, bet tā kā tupeņi novākti, tad par to vairs nav jāuztraucas. Nakts vēl samērā silta, rīts nomācies. Rudens puķes vēl zied, bet cik ilgi tās mūs priecēs?

  Ielādē...