Atgriežamies Latvijas rudenī

Atgriežamies Latvijas rudenī

Pēc dažām saulainām un siltām dienām atkal esam atgriezušies rudenī. Īsumā runājot par gaidāmajiem laika apstākļiem, trešdien dienas otrajā pusē atkal līs, daudzviet arī ceturtdien. No lietus pilnībā neizsprukt arī piektdien un sestdien. Gaisa temperatūra nedēļas lielāko daļu dienās turēsies zem +19 C, naktīs atkarībā no mākoņu segas +7 ... +15 C.

Naktī debesis Zemgalē un Kurzemē skaidrosies, kamēr vēl nakts sākumā autrumu rajonos iespējams neliels lietus. Uz rīta pusi skaidrosies austrumu rajonos, bet Kurzemei turpretī pietuvosies nākamā mākoņu zona. Nakts otrajā pusē UM modelis valsts austrumos paredz biezu miglu. Attiecīgi gaisa temperatūra rīta pusē Kurzemē un pašos austrumu rajonos gaidāma ap +10 ...+15 C, kamēr vietām centrālajos rajonos un Vidzemes augstienē +7 ... +10 C. Tā šobrīd prognozē LHMT un Poļu UM modeļi.

Diena būs galvenokārt apmākusies, priekšpusdienā sākot no Kurzemes gaidāms lietus, iegriezīsies mērens DR vējš. Pievakarē Kurzemē skaidrosies. Kurzemes piekrastē iespējamas arī brāzmas līdz 17 m/s (ECMWF priekšpusdienā pieļauj līdz 22 m/s). R… [Lasīt vairāk]
Aktuālā situācija (nedēļa līdz 11.9.11.)

Aktuālā situācija (nedēļa līdz 11.9.11.)

Nedēla: pirmdienā - NINA anticiklona Z mala. Latvijā pārsvarā saulains, silts. R daļā arī spirgts DA vējš. Otrdien DIETER ciklons gādā par laika maiņu uz lietaino pusi. Trešdiena- sestdiena: ERICH ciklons (-ni) ar nākošo nokrišņu zonu. Svētdiena atpūta caur augsta spiediena atzaru.
Attēlu (c)sat24.com un cdn.fmi.fi
Turpinājums nākamajā nedēļā.
=================

Svētdiena, 11.septembrisAugsta spiediena atzars reizē ar FRANK ciklons pavisam nepamanāmo silto fronti - deva vēl vienu atvasaras dienu visā Latvijā. Samērā maz mākoņi, drusku vairāk apmākušies padebeši - no tuvojošā FRENK ciklona aukstās frontes Latvijas R daļā.

Sestdiena, 10.septembrisERICH (2) ciklona DR mala ar nelieliem īslaicīgiem nokrišņiem dažviet. Līdz dienas izskaņai ciklona ietekme pavājinājās. Un no ZR puses pastiprinās augsta spiediena atzars.

Piektdiena, 9.septembrisERICH (2) ciklona DR mala ar īslaicīgiem nokrišņiem daudzviet Latvijā. Gaisa plūsma šai dienā vienmērīga - no ZR uz DA pusi. Mēreni silts, kā jau parasti šajā laikā. … [Lasīt vairāk]
Uz īsu brīdi anticiklona ietekmē

Uz īsu brīdi anticiklona ietekmē

Šodiena būs pēdējā diena aizejošā ciklona ietekmē, kad valsts autrumu daļā saglabāsies lietusgāzes. Valsts teritoriju tās atstās, kā arī izzudīs, naktī uz svētdienu. Aizvadītajās dienās nokrišņu sadalījums ir bijis visai nevienmērīgs - ja atceramies ilgstošās un spēcīgās lietusgāzes Ventspilī 1.septembrī. Vakar nokrišņi pārstaigāja plašāku valsts daļu, bet citviet, tuvāk Rīgas jūras līcim, nokrišņu nebija nemaz.

Šī nakts Kurzemē bija visai dzestra, piekrastē gaisa temperatūra pēc "Latvijas valsts ceļu" datiem nokritās līdz +8 C. Pa dienu Kurzemē lielākoties būs skaidrs, gaiss iesils līdz +19 C. Apskatot modeļu prognozes uz priekšdienām, gaisa temperatūra dienā par dažiem grādiem paaugstināsies. Vietās, kur iepriekšējās dienās lija un nebija siltāks par +14 C, nākamās dienas liksies ļoti vasarīgas. Jāsaka gan, ka prieki nebūs ilgi...

Īsumā: svētdiena visai saulaina, naktī uz pirmdienu gaiss atdzisīs zem +9 C. Pirmdiena salīdzinājumā ar svētdienu par kādu grādu siltāka, līdz +23 C, pārsvarā skaidrs laiks. O… [Lasīt vairāk]
Aktuālā situācija (nedēļa līdz 4.9.11.)

Aktuālā situācija (nedēļa līdz 4.9.11.)

Nedēļa: No pirmdienas visu nedēļu līdz pat sestdienai - BERT ciklons ar regulāriem nokrišņiem pāri Latvijai. Svētdiena: atelpa augsta spiediena atzarā.
Attēlu (c)sat24.com un cdn.fmi.fi
Turpinājums nākamajā nedēļā.
==================

Svētdiena, 4.septembrisNedaudz apnikušais BERT ciklons arī šajā dienā - gan vairāk Vidzemē un Latgalē/citviet ar jūtami mazāku intensitāti/ ražoja cb mākoņus ar nokrišņiem. Dienai ritot uz priekšu - mākoņi samazinājās, un pats ciklons aizgāja prom no Latvijas. Dodot vietu augsta spiediena atzaram, kas ir sastāvdaļa anticiklonan NINA ar centru virs Centrāleiropas.

Sestdiena, 3.septembrisNedaudz apnikušais BERT ciklons arī šajā dienā - gan vairāk Vidzemē un Latgalē/citviet ar jūtami mazāku intensitāti/ ražoja cb mākoņus ar nokrišņiem. Dienai ritot uz priekšu - mākoņi samazinājās, un pats ciklons aizgāja prom no Latvijas. Dodot vietu augsta spiediena atzaram, kas ir sastāvdaļa anticiklonan NINA ar centru virs Centrāleiropas.

Piektdiena, 2.septembrisBERT ciklons - palēnam virzoties uz A pusi - joprojām pāri Latvijai sūta lietusgāzes, reizēm ar dažiem pērkoniem dažās vietās. V… [Lasīt vairāk]
Rudenīgi vasarīgā nedēļa

Rudenīgi vasarīgā nedēļa

Nupat aizvadītas šīs vasaras, iespējams, siltākās dienas. Gaisa temperatūra pēc kāda pārtraukuma jau atkal bija pietuvojusies +30 C atzīmei. Līdz ar auksto fronti, šodien gaiss atgriezies mērenības robežās (skatīt zemāk pievienoto attēlu vai "aktuālo sinoptisko situāciju"). Šāda pat tendence ar mērenu siltumu, ja ne pat vēl vēsāku gaisu, saglabājas nākamajai nedēļai.

Pirmdien un otrdien mainīgs mākoņu daudzums, daudzviet uzlīs. Vairāk nokrišņu abās dienās prognozēts Kurzemē un Zemgalē, naktī uz otrdienu līs arī Vidzemē. Ja vēl pirmdien gaisa temperatūra var pārsniegt +20 C robežu, izskatās ka otrdien zem apmākušām debesīm nebūs siltāks, kā +18 C. Abas dienas dominēs mēreni stipri D, DR vēji, kas uz nakti pierims.

Trešdien izmaiņas prognozēs neredz - joprojām pūtīs R, DR vēji, kas gan, iespējams, nebūs brāzmaini, ceturtdien - piektdien tos varētu nomainīt ZR vējš. Nedēļas vidū būs daļēji mākoņains, pa laikam vietām līs un atkal skaidrosies.

Īsāk sakot - saule un lietus, naktīs gaiss atdzisīs pārsvarā līdz +9 ... +… [Lasīt vairāk]
Vasaras izskaņa - prognoze brīvdienām

Vasaras izskaņa - prognoze brīvdienām

Sestdien būs skaidrs laiks, vien dažviet pie debesīm var parādīties nelieli mākoņi, nokrišņi nav gaidāmi. Pakāpeniski pastiprināsies dienvidu, dienvidaustrumu vējš, līdz pēcpusdienā tā ātrums brāzmās sasniegs 10-15 metru sekundē.

Minimālā gaisa temperatūra agrā sestdienas rītā gaidāma no +10..+12 grādiem valsts austrumu daļā līdz +16..+17 grādiem Kurzemes piekrastē. Pēcpusdienā saule gaisu sakarsēs līdz +24..+27 grādiem, Kurzemes rietumu piekrastē - Liepājā, Pāvilostā un Ventspilī - gaisa temperatūra var pakāpties līdz pat +29 grādiem.

Svētdien Latvijai no rietumiem tuvosies aukstā atmosfēras fronte. Saskaņā ar pašreizējām prognozēm valsts rietumos debesis apmāksies jau svētdienas rītā, vēlāk mākoņu zona turpinās lēnām virzīties tālāk uz austrumiem, daudzviet atnesot lietu, iespējams arī pērkona negaiss.

Pūtīs mēreni stiprs dienvidu vējš, kas dienas gaitā, sākot no rietumiem, pāries rietumu, dienvidrietumu vējā. Gaidāmas vēja brāzmas līdz 9-13 metriem sekundē, zem negaisa mākoņiem iespējams krietni spēcīgāks vējš. G… [Lasīt vairāk]