Kādu brīdi būs vēsāks

Kādu brīdi būs vēsāks

Šodien tiek aizvadīta pēdējā svelmainā diena šajā karstuma vilnī. Lai arī jau dažas dienas piekrastē bieži vien gaisa temperatūra dienā nepārsniedza +24 C, valsts centrālajos un austrumu rajonos bija sutīgs, gaisam iesilstot arī līdz +30 C.

Arī šodien gaisa temperatūra būs amplitūdā no +22 C piekrastē līdz +30 C vietām Vidzemē. Vakarpusē līs daudzviet, vietām spēcīgi.

Par laiku Latvijā nedēļas nogalē īstas skaidrības vēl nav - ticams, ka ceturtdien, piektdien kļūs siltāks, pēc tam atkal vēsāks. Visai daudz nokrišņu būs šodien un rīt, pēc tam kaut ko var gaidīt vienīgi uz nedēļas otru pusi.

Naktī uz otrdienu vēl saglabāsies silts laiks, gaisam neatdziestot vairāk kā +16 C. Nokrišņi galvanokārt prognozēti Kurzemē, daudzviet tie var būt spēcīgi. Kurzemes piekrastē iespējama vēja pastiprināšanās līdz 17 m/s.

Otrdien pūtīs brāzmains R, ZR vējš. Dienā karstums iespējams vairs tikai pašos valsts austrumos, tur attiecīgi līdz +27 C, citviet +18 ... +23 C. Nokrišņu mākoņi pamazām virzīsies prom no Latvijas teritorijas, saliedējot valsts centrālos un austrumu rajonus. [Lasīt vairāk]
"7 gulētāju laiks" – ir arī 2011. gadā

"7 gulētāju laiks" – ir arī 2011. gadā

Atkal dienu strēķis uz priekšu aizviļņojis. Zaļais gadalaiks ir viducī un, varētu teikt, nogatavojas... Jāsaka, 10. jūlijs, ko mūsu cilvēki nosaukuši par "7 gulētāju dienu" (pēc ticējumiem – ja tad ielīst, tad līst septiņas nedēļas...) ir nobriedušās vasaras sākums. Nav (vēl) zināms, kāpēc, bet šajās dienās iestādās tas galvenais šā gadalaika virziens, kas dod daudz un dažādus efektus. Kaut vai iespējas novākt sienu, nogatavināt ražu... no kā mums tā tālākā paēdināšanās (arī gaidāmajā pārtikas produktu cenu atspoguļojumā) lieta kārtojas. Ir neliels šo dienu laika apstākļu uzlūkojums.

Tātad – 9. jūlija vakars....


Attēlā 1, (c) sat24.com, 9.7.11., 20:10: redzams – vēl joprojām mazkustīgais Jorg ciklons arī šai diennaktī gādāja par dažādas intensitātes mākoņainību. Un negaisiem Latvijas austrumu daļā.Rietumdaļā arī šai rītā bija zemā mākoņainība ar miglu – kas savukārt ir "pirmais rudens akmentiņš" pirms nākamā rudens drēgnuma, saprotams – gaiss kādā piejūrā jau vairāku nakšu otrās pusēs sāk atdzist un dod šī drebelīgās gaisa mitruma sajūtas. B… [Lasīt vairāk]
Tuvākajās dienās vēl bez izmaiņām

Tuvākajās dienās vēl bez izmaiņām

Turpmākajās dienās būtiskas izmaiņas laika apstākļos vēl nav gaidāmas. Pa laikam līs, būs visai karsts un sutīgs. Atsevišķos rajonos gaisa temperatūra, sākot ar sestdienu, turēsies ap +22 C.
Piektdien visai saulains, vietām lokālas lietusgāzes. Pūtīs pavisam neliels vējš, vietām bezvējš. Gaisa temperatūra Latgalē un piekrastē +22 ... +24 C, citviet +25 ... +28 C.

Sestdien iegriezīsies R puses vējš, nedaudz pastiprinoties. Sākotnēji Kurzemē, vēlāk citviet iespējams lietus. Kurzemē +19 ... +23 C, citviet +24 ... +26 C.

Svētdien mainīgs mākoņu daudzums, vietām uzlīs. Pēc NMM modeļa, rīta pusē Kurzemē gaidāms DA vējš, valsts A pusē ZR vējš. Tendence vējam pamazām iegriezties no R puses. Gaisa temperatūra +21 ... +27 C.

Pirmdien līdzīgi, līt varētu vietām Vidzemē. Gaiss iesils līdz +19 ... +25 C, siltāks valsts DA daļā. Visai ticams, ka nākamajā nedēļā būs mēreni silts laiks, vietām uzlīs. Lielāka nokrišņu zona varētu skart Kurzemi naktī uz otrdienu.
Stagnatīvais ciklons

Stagnatīvais ciklons

Jau nedēļa, kopš aizritējusi kopš brīža – kad Latvijā sāka uzdarboties Jorg ciklons (tiesa, virpulis pie nosaukuma tika tika kādā 3.7.11.). Jau nesdams varenus negaisus vispirms austrumiem, pēc tam arī Kurzemei 1. jūlijā. 3. jūlijā pabaidīdams visus ar fotogenisku fronti (kas visā Latvijā tika apfotografēta, apfilmēta). Daži pat bija aizrunājušies līdz tornado iespējai, lai šāda lieta nedaudz ticama bija vien uz Latvijas A robežām.

Šodien pabāla fronte ar dažiem smidzinošiem nokrišņiem vietām, nākamā atkal uz Latvijas austrumu novadiem jau šai pašā vakarā, atkal ar pavisam nelielām lietus brīzītēm. Visi GFS-si un līdzīgie "redz", ka situācija nemainīsies vēl kādas 35-48 stundas (lai gan- šīs pašas prognozes var mainīties jau ik pa 3 stundām), ar nelielu iespēju – kad Jorg's varbūt aizies uz ZA pusi, un mūsu apriņķos nomainīsies vējš no ZR virziena. Rodas domas un – vēl vairāk jautājumi – kāpēc dažreiz debesīs iestājas šāda stagnācija. Kas 2011. gadā var aizvilkt pat līdz 10. jūlijam, kas veco ticējumu piekritējos zināms kā "7 gulētāju" datums (ja tad līstot - tad līstot vēl septiņas nedēļas...… [Lasīt vairāk]
 Tā – kā vēlreiz par sevīm...

Tā – kā vēlreiz par sevīm...

Rakstu tikai meteolapa.lv saitei 4.7.11., 21:30

Šis ārpuskārtas raksts tapis – kā precīzāka atbilde uz dažu aizmaskētu jautājumu šajā lapā, kā arī uz dažiem tiešākiem vaicājumiem epastā "vai turpināšu?". Īsais vēstījums: turpināšu. Bet garākā versijā caur "savu prizmu" varbūt pačalošu par lietām, kas kādam varētu būt interesanti...

Vispirms par neseno pagātni. Par ex-"laika vērotāju" blogu. Man jāsaka: bija jāizdara izvēle- vai vēl vairāk attīstīt, vai sākt stagnēt. Tai brīdī bija izsmeltas visas iespējas, kuras varēju atļauties manas ikdienas atvēlētajās pulksteņa stundās. Tālāka attīstība sāka prasīt aizvien vairāk laika, kas neizbēgami jāņem nost no citām lietām (līdzās laika vērošanai man jādarbojas mūzikas karametals.lv saitē, jābīda lielais naudas projekts- kas mani baros vecumdienās, jādara sīkākas naudas haltūras, jādomā par ½ mantota un reizē gandrīz līdz kliņķim nolaista lauku īpašuma tālāku likteni, kā muzikantam jāuzspēlē Zantes pasākumos, kā mūziķim jāattīsta vienpersoniskais Mūžameža projekts, arī lauku mājās jādara ikdienas darbi – šodien, piemēram, jānovāc siens aitām gaidāmajā ziemā, un no kūtiņas jāizmet daļa aitu mēslu...… [Lasīt vairāk]
 Pirmā negaisu ķeršana un domas

Pirmā negaisu ķeršana un domas

Tas nu ir noticis. Beidzot ko līdzīgi noorganizējām kā "pie amerikāņiem". Tiesa, te jāpateicas "Negaisa" iniciatīvai, es kā uzaicinātais dalībnieks kopā ar draugiem (4 cilvēki vienā braucamrīkā) pabraukājos ap Saldu, lai 2. jūlija pievakarē paķertu pērkona mākoņus.

Maršruts sekojošs – plkst. 18:00 satikāmies Saldū, tad pirmais uzbrauciens km 5 uz ZR pa Lutriņu ceļu, pēc tam cauri Saldum atpakaļ uz D, gandrīz līdz Elejai (2km pietrūka), tad vēlreiz atpakaļ caur Saldu (+kur nedaudz pieturējām pilsētas D pievārtē), tad vēlreiz pa Lutriņu ceļu uz Z iepriekšminēto gabalu, tad ārā uz "riņķi" Saldus ZR pusē, kur krustojums ar Liepājas šoseju. Un tad uz mājām, "Negaiss" aizveda līdz Zantei, kur vien tikai nedaudz ar kājām pastaigāt iznāca līdz mājas durvīm.


Kopumā ķēriens sekojošs... Man vēl gaidot satiksmes autobusu pie Zantes pēc 17:00- pāri galvai masīvs gāziens, 2min ar 500m redzamību. Un diviem 5s attāluma zibeņa šāvieniem zemē (2s no mājas uz ZR, "tradicionālā" vietā, kur daudzreiz zibeņi dodas zemē no visiem ievērības cienīgiem negaisiem...… [Lasīt vairāk]