Aktuālā situācija (nedēļa līdz 7.8.11.)

Aktuālā situācija (nedēļa līdz 7.8.11.)

Nedēļa kopumā: piecas dienas ar anticiklonu, pēc tam RENE un SVEN ar pakāpeniski pastiprinošiem nokrišņiem. Pirmajās piecās darbadienās KARIN anticiklons veidoja stabilus laika apstākļus ar "laba laika" mākoņis. Vispirms gan caur ZA vējiem un pavēsu gaisu naktīs. Taču ceturtdien un piektdien vējš jau no D puses. Tamdēļ gan tumšajās stundās, gan dienās siltāks. Sestdien gāja pāri RENE ciklona siltā fronte ar nelieliem lietiem daudzviet Latvijā, svētdienas pirmajā pusē pie mums daudz siltāks gaiss līdz pat +26+27 grādiem vietām. Bet no nedēļas pēdējās dienas otrās puses - Kurzemē un centrā lietusgāzes, vietām ar negaisiem. .

=> Turpinājums nākamajā nedēļā.

Attēlu (c)sat24.com un cdn.fmi.fi

Turpinājums no nedēļām: līdz 24.7.11.; līdz 31.7.11.
==========

Svētdiena, 7. augusts Ciklons SVEN ar auksto fronti pagaidām virs Kurzemes.
Sestdiena, 6. augusts Ciklons RENE-SVEN (abi virpuļi saplūst kopā vienā...) ar silto fronti un nelieliem nokrišņiem Latvijā.
Piektdiena, 5. augusts
(copy-paste, hehe) KARIN anticiklons aizvien mazkustīgs ar centru Latvijas tuvumā. <…

[Lasīt vairāk]
Nākamnedēļ saulains, naktīs dzestrs

Nākamnedēļ saulains, naktīs dzestrs

Šī nedēļa, kā jau iepriekš ziņots, kopumā būs saulaina un vasaras temperatūrās runājot - mēreni silta. Atsevišķās vietās nelieli nokrišņi ir iespējami vēl nedēļas sākumā, pēc tam sākot ar piektdienu. Neuzņemos gan galvot, ka pārējās dienas pilnībā būs bez lietus. Atliek sekot radara rādījumiem un nemitīgi mainīgajām prognozēm. Jebkurā gadījumā, ievērojamas lietusgāzes nebūs.

Visu nedēļu varētu dominēt Z puses vējš, pa laikam pūšot nedaudz no ZA vai ZR. Pirmdien, otrdien tas būs neliels līdz nedaudz mērens, trešdien un ceturtdien prognozējams, ka tas varētu pierimt vēl vairāk. Apskatot temperatūras, dienās tās svārstīsies ap 20 grādiem (+17 ... +23 C), atkarībā no mākoņainības un vēja. Tendence laikam uz nedēļas otru pusi kļūt par kādu grādu siltākam, vietām sasniedzot arī +26 C, bet līdz tam prognozes jau būs neskaitāmas reizes mainījušās. Naktīs gaiss atdzisīs līdz +12 C, vietām pat +8 C.

Nedēļas nogalē paredzama vēja virziena maiņa, iespējams, uz DR, atnesot nokrišņus un vēl par dažiem grādiem vēsāku gaisu. T… [Lasīt vairāk]
Caur negaisiem uz vēsāku gaisu

Caur negaisiem uz vēsāku gaisu

Šajā pēcpusdienā lielā valsts daļā, īpaši austrumu pusē, plosās negaisi, nesdami spēcīgas lietusgāzes, vietām krusu un vētru. Gaisa temperatūra pietuvojosies +28 C, +30 C atzīmei.
Rīt saglabāsies sutīgs un karsts laiks, no +22 C piekrastē līdz +30 C Vidzemē un Latgalē. Dienā pūtīs A, ZA vējš, negaisa laikā brāzmains. Runājot par lietusgāzēm, pēcpusdienā tās gaidāmas daudzviet, īpaši valsts dienvidu daļā.

Ceturtdien pamazām iegriezīsies D, DR vējš, valsts austrumos iespējamas pērkona lietusgāzes. Valsts dienvidu daļā gaiss iesils līdz +22 C, ZA pēc LHMT modeļa joprojām iespējami +32 C (šī paša modeļa prognozes trešdienā nu ir krasi mainījušās, visā valstī gaiss būs silts, +24 ... +29 C). Jāsaka gan, ka ceturtdien karstums pamazām atkāpsies, tāpēc uz iespējamiem karstuma rekordiem vēl nav ko cerēt.

Provizoriski uzlūkojot nedēļas otru pusi, Kurzemē gaiss iesils līdz +20 C, valsts A pusē līdz +24 C. Nedēļas nogalē prognozējams Z, ZR vējš.
Aktuālā situācija (nedēļa līdz 31.7.11.)

Aktuālā situācija (nedēļa līdz 31.7.11.)

Nedēļa līdz 31. jūlijam.

Nedēļa aizgājusi. Vērojām vasaras pilnbriedu un maksimālās izpausmes. Masīvus negaisus Latvijas lielākā daļā, bet ceturtdien-piektdien arī masīvas lietusgāzes Kurzemē, vietām lokāli plūdi un postījumi: Saldū, Brocēnos un citviet Kurzemes novados. Apludinātas mājas, izskaloti ceļi, daudzviet lauki zem ūdens.


Turpinājums no nedēļas līdz 24.7.11.. Turpinājums nedēļā līdz 7.8.11.
===============

* Svētdiena, 31.7.11.
Anticiklons KARIN pastiprinās, lai gan ievērojama mākoņainība un atsevišķas lietus brāzmas vērojamas dažādās vietās Latvijā.

* Sestdiena, 30.7.11.
Ciklons QUENTIN turpina aizpildīties, lai gan vietām nokrišņi virs Latvijas vēl vērojami.
---------------------------

* Ceturtdiena, 28.7.11.
Ciklons QUENTIN joprojām mazkustīgs ar centru nu jau Latvijas vidienē, dienas otrajā pusē ievadot, šķiet, šā gada lielākās diennakts lietavas Latvijas R daļā, citviet negaisus.

* Trešdiena, 27.7.11.
Ciklons QUENTIN mazkustīgs ar centru uz DR no Latvijas, masīvi negaisi daudzviet valstī. <…

[Lasīt vairāk]
Laiks kļūs nedaudz vēsāks

Laiks kļūs nedaudz vēsāks

Piektdien Latvijai no dienvidiem tuvojas aukstā atmosfēras fronte, mūsu valsti tā galvenokārt šķērsos naktī uz sestdienu, tādēļ no sestdienas laiks būs vēsāks.

Piektdien un sestdien daudzviet vēl gaidāms pērkona negaiss un lietusgāzes, vietām plosīsies spēcīgs negaiss, kas tradicionāli nozīmē īpaši stipru lietusgāžu, lielas krusas, vētras un tornado (viesuļu jeb virpuļu) risku. Lielākais tas būs piektdienas vakarā (vairāk nokrišņu modeļi prognozē valsts dienvidu un rietumu daļā) un sestdien dienas laikā valsts austrumu pusē, īpaši valsts ziemeļaustrumu daļā, kur vēja ātruma pieaugums augstākos atmosfēras slāņos teorētiski var veicināt vēl stiprāku negaisu veidošanos nekā iepriekš, lai gan vēsāka gaisa un mākoņu dēļ nestabilitāte gaidāma mazāka.

Aiz frontes vējš iegriezīsies vairāk no dienvidiem. Minimālā gaisa temperatūra naktī uz sestdienu +15..+21 grāds, siltākais laiks būs valsts ziemeļos. Sestdienai modeļi prognozē atšķirīgu mākoņu un nokrišņu daudzumu un tādēļ maksimālās gaisa temperatūras prognozes ir robežās no +18 līdz +27 grādiem. <… [Lasīt vairāk]
Īss 20. un 21. jūlija apkopojums.

Īss 20. un 21. jūlija apkopojums.

20. jūlijs — pēcpusdienā un vakarā vietām Latvijas rietumu un centrālajā daļā, tostarp Rīgā plosījās ļoti spēcīgi un intensīvi negaisi. Lielākie negaisa elektrotīklu postījumi bija Baldones, Bauskas, Iecavas, Jaunjelgavas un Rundāles novadā, kur bez elektrības palika vairāk nekā pieci tūkstoši "Latvenergo" klientu. Pērkona negaiss vietām Rīgā lauzis kokus, atnesis lielu krusu un applūdinājis ielas. Krusa bijusi tik liela, ka kopā ar vēju tā vietām Pārdaugavā izsitusi logus. Dažas ielas bija zem ūdens. Lūstošu koku rezultātā daudzviet tika traucēta sabiedriskā transporta kustība.[86] Spēcīgā negaisa laikā sabrukusi neapdzīvota piecstāvu nama siena Rīgā, Ģertrūdes ielā 125.
Vislielākais nokrišņu daudzums tika reģistrēts Ventspilī (50 mm), Kolkā (31,9 mm) un Rīgā. Rīgas centra novērojumu stacijā nokrišņu summa sasniedza 36,9 mm, bet Rīgas lidostas novērojumu stacijā tikai 11 mm.

21. jūlijs:
Pēcpusdienā spēcīgi negais virzījās pāri Latvijas DA daļai, pievakarē negaisi skāra plašas teritorijas Zemgalē un Kurzemē, atnesot vētru, krusu un lietusgāzes. L… [Lasīt vairāk]