Siltāks, nākamnedēļ vēsāks, brīžiem lietus

Siltāks, nākamnedēļ vēsāks, brīžiem lietus

Patlaban virs mums atrodas neliels anticiklons, kas gādā par mierīgu laiku. Zem skaidrām debesīm un bezvējā gaiss naktīs strauji atdziest, naktī uz ceturtdienu Daugavpils novērojumu stacijā (ārpus pilsētas) reģistrēti +5 grādi - tik zema gaisa temperatūra iepriekšējo reizi bija jūnija beigās.

Savukārt dienas laikā saule gaisu strauji sasilda. Nedēļas nogalē gaisa temperatūra paaugstināsies līdz +26 grādiem, GFS modelis svētdien vietām prognozē līdz pat +27..+28 grādiem, jo gar aizejošā anticiklona un no rietumiem nākošā ciklona malu Latvijā ieplūdīs nedaudz siltākas gaisa masas. Arī naktis kļūs siltākas - vēl nakts uz piektdienu būs dzestra, bet naktī uz svētdienu gaidāmi +12..+17 grādi.

Sestdien, sākot no valsts rietumiem, mākoņu daudzums palielināsies un vietām var uzlīt, iegriezīsies mērens dienvidu vējš. Svētdien vismaz dažviet gaidāms īslaicīgs lietus un pērkona negaiss, ar lielāku varbūtību valsts dienvidaustrumu pusē. Daži modeļi svētdien gan naktī, gan dienā prognozē vairāk mākoņu un nokrišņu nekā GFS un attiecīgi vēsāku gaisu dienas laikā. <… [Lasīt vairāk]
Aktuālā situācija (nedēļa līdz 7.8.11.)

Aktuālā situācija (nedēļa līdz 7.8.11.)

Nedēļa kopumā: piecas dienas ar anticiklonu, pēc tam RENE un SVEN ar pakāpeniski pastiprinošiem nokrišņiem. Pirmajās piecās darbadienās KARIN anticiklons veidoja stabilus laika apstākļus ar "laba laika" mākoņis. Vispirms gan caur ZA vējiem un pavēsu gaisu naktīs. Taču ceturtdien un piektdien vējš jau no D puses. Tamdēļ gan tumšajās stundās, gan dienās siltāks. Sestdien gāja pāri RENE ciklona siltā fronte ar nelieliem lietiem daudzviet Latvijā, svētdienas pirmajā pusē pie mums daudz siltāks gaiss līdz pat +26+27 grādiem vietām. Bet no nedēļas pēdējās dienas otrās puses - Kurzemē un centrā lietusgāzes, vietām ar negaisiem. .

=> Turpinājums nākamajā nedēļā.

Attēlu (c)sat24.com un cdn.fmi.fi

Turpinājums no nedēļām: līdz 24.7.11.; līdz 31.7.11.
==========

Svētdiena, 7. augusts Ciklons SVEN ar auksto fronti pagaidām virs Kurzemes.
Sestdiena, 6. augusts Ciklons RENE-SVEN (abi virpuļi saplūst kopā vienā...) ar silto fronti un nelieliem nokrišņiem Latvijā.
Piektdiena, 5. augusts
(copy-paste, hehe) KARIN anticiklons aizvien mazkustīgs ar centru Latvijas tuvumā. <…

[Lasīt vairāk]
Nākamnedēļ saulains, naktīs dzestrs

Nākamnedēļ saulains, naktīs dzestrs

Šī nedēļa, kā jau iepriekš ziņots, kopumā būs saulaina un vasaras temperatūrās runājot - mēreni silta. Atsevišķās vietās nelieli nokrišņi ir iespējami vēl nedēļas sākumā, pēc tam sākot ar piektdienu. Neuzņemos gan galvot, ka pārējās dienas pilnībā būs bez lietus. Atliek sekot radara rādījumiem un nemitīgi mainīgajām prognozēm. Jebkurā gadījumā, ievērojamas lietusgāzes nebūs.

Visu nedēļu varētu dominēt Z puses vējš, pa laikam pūšot nedaudz no ZA vai ZR. Pirmdien, otrdien tas būs neliels līdz nedaudz mērens, trešdien un ceturtdien prognozējams, ka tas varētu pierimt vēl vairāk. Apskatot temperatūras, dienās tās svārstīsies ap 20 grādiem (+17 ... +23 C), atkarībā no mākoņainības un vēja. Tendence laikam uz nedēļas otru pusi kļūt par kādu grādu siltākam, vietām sasniedzot arī +26 C, bet līdz tam prognozes jau būs neskaitāmas reizes mainījušās. Naktīs gaiss atdzisīs līdz +12 C, vietām pat +8 C.

Nedēļas nogalē paredzama vēja virziena maiņa, iespējams, uz DR, atnesot nokrišņus un vēl par dažiem grādiem vēsāku gaisu. T… [Lasīt vairāk]
Caur negaisiem uz vēsāku gaisu

Caur negaisiem uz vēsāku gaisu

Šajā pēcpusdienā lielā valsts daļā, īpaši austrumu pusē, plosās negaisi, nesdami spēcīgas lietusgāzes, vietām krusu un vētru. Gaisa temperatūra pietuvojosies +28 C, +30 C atzīmei.
Rīt saglabāsies sutīgs un karsts laiks, no +22 C piekrastē līdz +30 C Vidzemē un Latgalē. Dienā pūtīs A, ZA vējš, negaisa laikā brāzmains. Runājot par lietusgāzēm, pēcpusdienā tās gaidāmas daudzviet, īpaši valsts dienvidu daļā.

Ceturtdien pamazām iegriezīsies D, DR vējš, valsts austrumos iespējamas pērkona lietusgāzes. Valsts dienvidu daļā gaiss iesils līdz +22 C, ZA pēc LHMT modeļa joprojām iespējami +32 C (šī paša modeļa prognozes trešdienā nu ir krasi mainījušās, visā valstī gaiss būs silts, +24 ... +29 C). Jāsaka gan, ka ceturtdien karstums pamazām atkāpsies, tāpēc uz iespējamiem karstuma rekordiem vēl nav ko cerēt.

Provizoriski uzlūkojot nedēļas otru pusi, Kurzemē gaiss iesils līdz +20 C, valsts A pusē līdz +24 C. Nedēļas nogalē prognozējams Z, ZR vējš.
Aktuālā situācija (nedēļa līdz 31.7.11.)

Aktuālā situācija (nedēļa līdz 31.7.11.)

Nedēļa līdz 31. jūlijam.

Nedēļa aizgājusi. Vērojām vasaras pilnbriedu un maksimālās izpausmes. Masīvus negaisus Latvijas lielākā daļā, bet ceturtdien-piektdien arī masīvas lietusgāzes Kurzemē, vietām lokāli plūdi un postījumi: Saldū, Brocēnos un citviet Kurzemes novados. Apludinātas mājas, izskaloti ceļi, daudzviet lauki zem ūdens.


Turpinājums no nedēļas līdz 24.7.11.. Turpinājums nedēļā līdz 7.8.11.
===============

* Svētdiena, 31.7.11.
Anticiklons KARIN pastiprinās, lai gan ievērojama mākoņainība un atsevišķas lietus brāzmas vērojamas dažādās vietās Latvijā.

* Sestdiena, 30.7.11.
Ciklons QUENTIN turpina aizpildīties, lai gan vietām nokrišņi virs Latvijas vēl vērojami.
---------------------------

* Ceturtdiena, 28.7.11.
Ciklons QUENTIN joprojām mazkustīgs ar centru nu jau Latvijas vidienē, dienas otrajā pusē ievadot, šķiet, šā gada lielākās diennakts lietavas Latvijas R daļā, citviet negaisus.

* Trešdiena, 27.7.11.
Ciklons QUENTIN mazkustīgs ar centru uz DR no Latvijas, masīvi negaisi daudzviet valstī. <…

[Lasīt vairāk]
Laiks kļūs nedaudz vēsāks

Laiks kļūs nedaudz vēsāks

Piektdien Latvijai no dienvidiem tuvojas aukstā atmosfēras fronte, mūsu valsti tā galvenokārt šķērsos naktī uz sestdienu, tādēļ no sestdienas laiks būs vēsāks.

Piektdien un sestdien daudzviet vēl gaidāms pērkona negaiss un lietusgāzes, vietām plosīsies spēcīgs negaiss, kas tradicionāli nozīmē īpaši stipru lietusgāžu, lielas krusas, vētras un tornado (viesuļu jeb virpuļu) risku. Lielākais tas būs piektdienas vakarā (vairāk nokrišņu modeļi prognozē valsts dienvidu un rietumu daļā) un sestdien dienas laikā valsts austrumu pusē, īpaši valsts ziemeļaustrumu daļā, kur vēja ātruma pieaugums augstākos atmosfēras slāņos teorētiski var veicināt vēl stiprāku negaisu veidošanos nekā iepriekš, lai gan vēsāka gaisa un mākoņu dēļ nestabilitāte gaidāma mazāka.

Aiz frontes vējš iegriezīsies vairāk no dienvidiem. Minimālā gaisa temperatūra naktī uz sestdienu +15..+21 grāds, siltākais laiks būs valsts ziemeļos. Sestdienai modeļi prognozē atšķirīgu mākoņu un nokrišņu daudzumu un tādēļ maksimālās gaisa temperatūras prognozes ir robežās no +18 līdz +27 grādiem. <… [Lasīt vairāk]