Aktuālā situācija (nedēļa līdz 4.9.11.)

Aktuālā situācija (nedēļa līdz 4.9.11.)

Nedēļa: No pirmdienas visu nedēļu līdz pat sestdienai - BERT ciklons ar regulāriem nokrišņiem pāri Latvijai. Svētdiena: atelpa augsta spiediena atzarā.
Attēlu (c)sat24.com un cdn.fmi.fi
Turpinājums nākamajā nedēļā.
==================

Svētdiena, 4.septembrisNedaudz apnikušais BERT ciklons arī šajā dienā - gan vairāk Vidzemē un Latgalē/citviet ar jūtami mazāku intensitāti/ ražoja cb mākoņus ar nokrišņiem. Dienai ritot uz priekšu - mākoņi samazinājās, un pats ciklons aizgāja prom no Latvijas. Dodot vietu augsta spiediena atzaram, kas ir sastāvdaļa anticiklonan NINA ar centru virs Centrāleiropas.

Sestdiena, 3.septembrisNedaudz apnikušais BERT ciklons arī šajā dienā - gan vairāk Vidzemē un Latgalē/citviet ar jūtami mazāku intensitāti/ ražoja cb mākoņus ar nokrišņiem. Dienai ritot uz priekšu - mākoņi samazinājās, un pats ciklons aizgāja prom no Latvijas. Dodot vietu augsta spiediena atzaram, kas ir sastāvdaļa anticiklonan NINA ar centru virs Centrāleiropas.

Piektdiena, 2.septembrisBERT ciklons - palēnam virzoties uz A pusi - joprojām pāri Latvijai sūta lietusgāzes, reizēm ar dažiem pērkoniem dažās vietās. V… [Lasīt vairāk]
Rudenīgi vasarīgā nedēļa

Rudenīgi vasarīgā nedēļa

Nupat aizvadītas šīs vasaras, iespējams, siltākās dienas. Gaisa temperatūra pēc kāda pārtraukuma jau atkal bija pietuvojusies +30 C atzīmei. Līdz ar auksto fronti, šodien gaiss atgriezies mērenības robežās (skatīt zemāk pievienoto attēlu vai "aktuālo sinoptisko situāciju"). Šāda pat tendence ar mērenu siltumu, ja ne pat vēl vēsāku gaisu, saglabājas nākamajai nedēļai.

Pirmdien un otrdien mainīgs mākoņu daudzums, daudzviet uzlīs. Vairāk nokrišņu abās dienās prognozēts Kurzemē un Zemgalē, naktī uz otrdienu līs arī Vidzemē. Ja vēl pirmdien gaisa temperatūra var pārsniegt +20 C robežu, izskatās ka otrdien zem apmākušām debesīm nebūs siltāks, kā +18 C. Abas dienas dominēs mēreni stipri D, DR vēji, kas uz nakti pierims.

Trešdien izmaiņas prognozēs neredz - joprojām pūtīs R, DR vēji, kas gan, iespējams, nebūs brāzmaini, ceturtdien - piektdien tos varētu nomainīt ZR vējš. Nedēļas vidū būs daļēji mākoņains, pa laikam vietām līs un atkal skaidrosies.

Īsāk sakot - saule un lietus, naktīs gaiss atdzisīs pārsvarā līdz +9 ... +… [Lasīt vairāk]
Vasaras izskaņa - prognoze brīvdienām

Vasaras izskaņa - prognoze brīvdienām

Sestdien būs skaidrs laiks, vien dažviet pie debesīm var parādīties nelieli mākoņi, nokrišņi nav gaidāmi. Pakāpeniski pastiprināsies dienvidu, dienvidaustrumu vējš, līdz pēcpusdienā tā ātrums brāzmās sasniegs 10-15 metru sekundē.

Minimālā gaisa temperatūra agrā sestdienas rītā gaidāma no +10..+12 grādiem valsts austrumu daļā līdz +16..+17 grādiem Kurzemes piekrastē. Pēcpusdienā saule gaisu sakarsēs līdz +24..+27 grādiem, Kurzemes rietumu piekrastē - Liepājā, Pāvilostā un Ventspilī - gaisa temperatūra var pakāpties līdz pat +29 grādiem.

Svētdien Latvijai no rietumiem tuvosies aukstā atmosfēras fronte. Saskaņā ar pašreizējām prognozēm valsts rietumos debesis apmāksies jau svētdienas rītā, vēlāk mākoņu zona turpinās lēnām virzīties tālāk uz austrumiem, daudzviet atnesot lietu, iespējams arī pērkona negaiss.

Pūtīs mēreni stiprs dienvidu vējš, kas dienas gaitā, sākot no rietumiem, pāries rietumu, dienvidrietumu vējā. Gaidāmas vēja brāzmas līdz 9-13 metriem sekundē, zem negaisa mākoņiem iespējams krietni spēcīgāks vējš. G… [Lasīt vairāk]
Aktuālā situācija (nedēļa līdz 28.8.11.)

Aktuālā situācija (nedēļa līdz 28.8.11.)

Nedēļa aizgājusi: līdz otrdienas rītam - YANNICK ciklona nokrišņu zona virs Latvijas. Otrdienā - arī neliels augsta spiediena atzars. No trešdienas tuvojas ciklons ZION: siltāks uz pāris dienām. Svētdien- BERT ciklona aukstā fronte šo siltumu dzen prom uz austrumiem no Latvijas.
Attēlu (c)sat24.com un cdn.fmi.fi
Turpinājums nākamajā nedēļā.. .
=========================

Svētdiena, 28.augusts
Ciklona BERT aukstā fronte virzās pāri Latvijai uz austrumiem, lai kļūst jūtami vēsāks. Ir nokrišņi un vietām pērkona negaisi.
Sestdiena, 27.augusts
Silts vējš no D-DA puses pirms BERT ciklona aukstās frontes...
Piektdiena, 26.augusts
Ciklona ZION "siltais sektors", anticiklons uz DA no Latvijas.
Ceturtdiena, 25.augusts
Neliels augsta spiediena atzars no ZR puses pirms ZION siltās frontes.
Trešdiena, 24.augusts
Neliels augsta spiediena atzars no ZR puses pirms ZION siltās frontes.
Otrdiena, 23.augusts
Ciklona YANNICK oklūzijas fronte ar nokrišņiem aiziet prom no Latvijas austrumiem, dienā pastiprinās neliels augsta spiediena atzars no ZR puses. <…

[Lasīt vairāk]
Nedēļas gaitā gaisa temperatūra paaugstināsies

Nedēļas gaitā gaisa temperatūra paaugstināsies

Pirmdiena iesāksies ar mākoņainu laiku, dienas otrajā pusē daudzviet uzlīs lietus, spēcīgāks tas varētu būt Kurzemes piekrastē. Latvijā nelieli nokrišņi varētu saglabāties arī vēl otrdien. Provizoriski, trešdiena, ceturtdiena un piektdiena, pūšot DA vējam, varētu paiet bez ievērojamiem nokrišņiem.

Nedēļas nogalē, proti, naktī uz sestdienu vai sestdien, prognozēta vēja virziena maiņa no DA uz R. Šajā laikā pastiprināsies vējš, daudzviet līs.

Aplūkojot modeļu temperatūras prognozes, nedēļas pirmajā pusē tā būs +17 ... +22 C. Visai ticams, ka ar katru nākošo dienu kļūs par kādu grādu siltāks, protams, apstākļos bez lietus. Piektdien Kurzemē un Zemgalē tā sasniegs jau +24 ... +26 C. Turpat netālu, Polijā, gaiss uzkarsīs līdz +30 C. Tas gan varētu būt īslaicīgi, jo šobrīd jau sestdien prognozēta mēreno gaisa temperatūru atgriešanās.
Aktuālā situācija (nedēļa līdz 21.8.11.)

Aktuālā situācija (nedēļa līdz 21.8.11.)

Nedēļa bija: pirmdiena karsta, bet no dienas vakara aukstā fronte virs Kurzemes. Divās nākamās dienās līdz trešdienai: fronte pāri Latvijai ar dažāda rakstura nokrišņiem. Ceturtdien - epizodiski nokrišņi anticiklona LIANE Z malā. Bet piektdienas pievakarē - ciklons XAVER jau "uzbrūk" ar silto fronti, kam seko negaisi un masīvs lietus daudzviet. Lietus turpinās arī sestdienas naktī, īslaicīgi nokrišņi sekojošā dienā. Svētdien: MORVEN anticiklona Z malā, un laiks uz brīdi nomierinās.

Turpinājums nākamajā nedēļā.
Attēlu (c)sat24.com un cdn.fmi.fi.
=========================

Svētdiena, 21.augusts
Ciklons XAVER aiziet no Latvijas, tā aizmugurē mākoņainība un nelieli nokrišņi Latvijā...
Sestdiena, 20.augusts
Rītā pusē - ciklona XAVER ietekme. Naktī ilgstoši nokrišņi daudzviet, rītā tie ZA rajonos. Dienas laikā samazinās, lai gan lietus īslaicīgajā formātā saglabājās daudzviet. Vakarā iegriezās ZR vējš, kas R krastos bija brāzmains līdz 19m/s.
Piektdiena, 19.augusts
Dienas garumā ar savu mākoņu segu Latviju noklāja ciklons XAVER, dienā neizteikta siltā fronte ar nelieliem nokrišņiem, kam jau tās pašas dienas izskaņa - sekoja aukstā fronte ar pērkoniem vispirms Kurzemē, tad centrā. U…

[Lasīt vairāk]