Nedaudz lietus, saule un siltums

Nedaudz lietus, saule un siltums

Ar jaunāko informāciju papildināts 04.07.

Pēc vairāk kā divu nedēļu mērenās vasaras, ieskaitot Jāņu laiku, šī nedēļa daudzviet bija vasarīgi svelmaina, gaisa temperatūrai sasniedzot +29 C, piektdien arī +30 C. Laika apstākļu karti Eiropā 1.jūlijā skatīt raksta beigās (temperatūras kontrasti Latvija / Polija un Vācija).

Īsumā par gaidāmo laikapstākļu frontē uz priekšdienām, var teikt, laiks būs daļēji līdzīgs iepriekšējām mērenajām nedēļām, tomēr temperatūras ziņā siltāks - visai ticams, ka pa laikam daudzviet uzlīs, gaiss būs mēreni silts / silts / dažbrīd karsts. Gaisa temperatūra turpmāk gaidāma līdz +25 C (Kurzemes piekrastē attiecīgi dažbrīd vēsāks).

Bet nu plašāk par prognozēm tuvākajam laikam.
Vēl šodien, sestdienā, Kurzemē, Zemgalē un Vidzemē gaisa temperatūra pēcpusdienā sasniegs +28 C, pievakarē Latgalē būs par dažiem grādiem vēsāks. Dienas gaidā daudzviet apmāksies. Nokrišņi pārsvarā skars valsts dienvidu daļu.

Svētdien gan mākoņi, gan saule. Pievakarē valsts DA iespējams lietus, kas naktī uz pirmdienu varētu šķērsot arī pārējo valsts daļu (modeļu prognozes ir atšķirīgas, tāpēc, iespējams, tas skars tikai Latgali). P… [Lasīt vairāk]
Nedēļas vidū būs karsts

Nedēļas vidū būs karsts

Zemāk minētā informācija turpmākajās dienās var krasi mainīties, tāpēc tā ir tikai kā uzskates materiāls par sagaidāmo nākamajā nedēļā. Sen jau zināms, ka prognozes 3 un vairāk dienām uz priekšu var strauji mainīties.

Pirmdiena, 27.06.
Diena būs visai saulaina, vairāk mākoņu valsts austrumos. Pārsvarā bez nokrišņiem. Pūtīs mēreni stiprs ZR vējš. Gaisa temperatūra vēl ap +20 C, proti, +18 ... +23 C.
Naktī uz otrdienu +8 ... +16 C.

Otrdiena, 28.06.
Nokrišņu iespējamība visai neliela, pūtīs mērens Z, ZA vējš. Gaisa temperatūra +18 ... +25 C. Naktī uz trešdienu +10 ... +18 C.

Trešdiena, 29.06.
Vējš joprojām pūtīs no Z, ZA, gaisa temperatūra līdz +26 C. Latgalē, iespējams, varētu būt sagaidāms pērkona negaiss un atsevišķas lietusgāzes. Naktī ap +18 ... +20 C.

Ceturtdiena, 30.06.
Debesis pamazām apmāksies, pēcpusdienā lielā valsts daļā iespējamas pērkona lietusgāzes. Vējš pūtīs no A, ZA puses. Gaiss iekarsīs līdz +25 ... +30 C.

Piektdiena, 1.07.
Gaidāms A, DA vējš, kas, iespējams, pēcpusdienā iegriezīsies no R, ZR, valsts dienvidu daļā iespējams lietus. G… [Lasīt vairāk]
Kosmosa meteoroloģija!

Kosmosa meteoroloģija!

Rakstīts īpaši meteolapa.lv 26.6.11., 13:10

Pareizi – visa dzīve nebeidzas ar Zemes atmosfēras blīvajiem slāņiem. Visas lietas, ja tā drīkst izteikties, "nāk" no Saules. Pavisam tiešā veidā, un šajos starojumu virpuļos varam saskatīt pat zināmu līdzību ar pie-Zemes cikloniem un anticikloniem. Ļoti iespējams – ne visai tālā nākotnē runāsim par jaunu meteoroloģijas novrzienu, un arīdzan kosmosa meteorologi kā profesija būs ikdienā dzirdēts apzīmējums dažiem izredzētiem cilvēkiem. Virsraksta jēdziens gan izlasīts "Citādas pasaules" blogā (mana šausmu saite katru vakaru pirms gaidāmā miedziņa, hehe...).


Jā, kad uz mūsu planētu sistēmas centrālā spīdekļa notiek kārtējie gāzu un enerģijas izvirdumi, tad tie elementārdaļinu veidā izplatās visapkārt. Pa reizei trāpa arī mūsu Mātei Zemei – to apstarojot, to enerģētiski uzlādējot. Ar tālākām sekām – papildus vulkānu izvirdumi, drusku vairāk zemestrīces un jo sevišķi uzjautrojas visa planētas atmosfēra. Kur sadzimst papildus ciklonu un taifūnu porcija, ar visām no tā izrietošajām sekām tā vai cita reģiona iedzīvotājiem. <… [Lasīt vairāk]
Līgo naktī, visticamāk, nelīs!

Līgo naktī, visticamāk, nelīs!

Zemāk ieskats prognozēs par laiku svētkos. Lai gan Līgo naktī lietus izpaliks, Kurzemē visai spēcīgi līs agrā Līgo dienas rītā, mazāk arī Jāņu dienā. Pūtīs pārsvarā DR (Latgalē daždien DA) vējš.

Prognoze papildināta 23.06., to ievietojot slīprakstā


Trešdiena, 22.jūnijs:
Kopumā diena varētu paiet bez ievērojamiem nokrišņiem. LHMT dienā prognozē nelielu lietu, galvenokārt iespējamu Kurzemē un Zemgalē. Tajā pašā laikā NMM nelielu lietu prognozē uz austrumiem no Rīgas, pārējā teritorijā diezgan saulains. ECMWF nokrišņus neprognozē, tālab ir visai ticams, ka diena pārsvarā paies bez nokrišņiem.
Gaisa temperatūra +18 ... +22 C.

Nakts uz 23.jūniju:
Prognozēs vēl atšķiras par laiku, kad jauni nokrišņu mākoņi sasniegs Kurzemes piekrasti. LHMT prognozē spēcīgus nokrišņus valsts DR un ZR, attiecīgi ap 8-9 no rīta. Pēc NMM prognozēm, lietus piekrasti sasniegs ap 5 naktī. Ko līdzīgu, proti, ka nokrišņi sāksies jau naktī, paredz arī ECMWF.
Gaisa temperatūra +10 ... +14 C.

Līgo diena, 23.jūnijs:
Kopumā nokrišņi visai ātri virzīsies pāri Latvijas teritorijai, visvairāk saliedējot Kurzemi, Ventspils apkārtni. P… [Lasīt vairāk]
Jūrasdzeņu meteo stacijai Jauns dizains

Jūrasdzeņu meteo stacijai Jauns dizains

Jau pagājušā nedēļa varēja novērot, ka kempinga "Jūrasdzeņi" meteo stacijai (www.jurasdzeni.lv/lv/live/) bija problēmas ar stabilu datu atjaunošanu un attēlošanu!

Visa pamatā traucējuma cēlonis bija jaunā meteo stacijas dizaina ieviešana. Jaunais meteo lapas dizains veidots ar nolūku, lai tā būtu ikvienam vasaras atpūtniekam saprotamāka un vieglāk uztverama.

Tāpat arī darbi turpinās pie paplašinātās (detalizētās) lapas papildināšanas un izstrādes. Prognozējams, ka šī detalizētā lapas izskats būtiski nemainīsies un paliks līdzīgs jau iepriekš eksistējošai lapas versijai.

Vēl kā jaunās meteo lapas versijas jaunumu varētu uzskatīt komentēšanas iespēju, kur var izteikt savas domas, ierosinājumus un rekomendācijas.
Dominēs tradicionālā vasara

Dominēs tradicionālā vasara

Kopš aizvadītā karstuma viļņa var teikt, ka prognozes par laiku nav mainījušās pat 10 dienas uz priekšu. Nekas būtisks Latvijas laika apstākļos nav gaidāms.

Otrdien, trešdien un ceturtdien vietām lietus, vairāk varētu līt valsts A pusē. Pēc tam nākamie nokrišņi gaidāmi sestdien. Pārējā laikā mākoņi un saule.

Temperatūras esošajā līmenī, proti, dienās +16 ... +24 C, naktīs +8 ... +14 C. Līdz ar to saulainās dienās aizvējā var likties karsts, bet vējā zem apmākušām debesīm daļai var prasīties kāds siltāks apģērba gabals.

16.06. Šobrīd Kurzemē vietām spēcīgi nokrišņi, dienas laikā tie virzīsies uz Zemgali - Latgali, attiecīgi pēcpusdienā saliedējot valsts A daļu. Līst arī vietām Vidzemē.
Rīt, piektdien, pēc dažu modeļu prognozēm jau no rīta Kurzemē mērens lietus, dienas laikā tas šķērsos visu valsti, virzienā uz A, ZA. Citas prognozes šo mākoņu kustību palēnina, tādējādi prognozējot nokrišņus valsts A tikai naktī uz sestdienu. Lietus būs, un samērā daudz, atliek sekot līdzi radara attēlam.