Ideja- aicinājums uz tikšanos

Ideja- aicinājums uz tikšanos

Rakstīts īpaši meteolapa.lv, 6.12.10.; 15:45.

Šai reizē – mazāk pačalošu par notiekošo debesīs (kur arī visumā interesantas lietas notiek, tostarp regulārti 5.-6.12.10. zibeņo), vairāk "par mūsos pašos".

Vienkārši- manuprāt: jāsaorganizē tikšanās. Man būtu prieks paskatīties "pēc dzīvajām sejām". Tā jau mēs te tādus vai šādus rakstus darām, tādus vai šādus komentārus izsperam. Bet pagaidām vien paliekam kā netveramas "virtuālas personas".

Nu tā- neko īpaši nesarežģijot, tiekamies... padzeram alu (vīnu, sulu, kafiju, pienu... atkarībā no samaitātības un fantāzijas pakāpes, gaumes).

Protams, vieta centrālā – galvaspilsēta Rīga. Pilsētā ir "Meteobārs", nezin, kāda "suņa" pēc šie izvēlējušies nosaukumu. Bet... varētu laicīgi ievadīt sarunas, ka "meteo-restorānā" arī "meteo" cilvēki sanāks. Un mums būs padarīts darbiņš: uzorganizēts laika zinātāju saiets.
---
Protams, kamēr neesam apspriedušies – es nekādas sarunas nekur nerisināšu. Atceros, šo ideju savulaik "Maikla blogā" biju izvirzījis, toreiz gan tā tika draudzīgi norakta. <… [Lasīt vairāk]
Meteofrontē garlaicības nav

Meteofrontē garlaicības nav

Rakstīts īpaši meteolapa.lv saitei, 4.12.10.; 15:00

Tā jau dzird pa reizei runājam – nekas nenotiek, un diena velkas vienmuļi. Arī "pie debesīm nekas nenotiek". Šādi vārdi izsprūk pat no laika novērotājiem ar stāžu padusē.

Tomēr šiem vārdiem oponēju. Pavērojam laika apstākļus uzmanīgi. Varam teikt, pat nevienā dienā visa mūža garumā meteodiena nelīdzinās cita citai. Gaisa temperatūra, vēja ātrums, virziens atšķirsies jebkurā gadījumā. Pat pilnīgi skaidras dienas – reti kad sastopamas konkrētā novērojumu vietā (ne vairāk kā 1-3 gadā).

Pat tad, ja uznāk kāds "garlaicīgs" un ilgstošs anti-ciklons, pat tad diena vienmēr ir drusku nelīdzena attiecībā pret aizgājušo iepriekšējo diennakti. Nemas jau nerunājot par ciklonu diennaktīm, kad laika apstākļi lēcienveidīgi mainās (uz frontēm) pat dažu desmitu minūšu intervālā.

Un tā nu šīs atšķirīgās dienas rīmējas jau garākos vēstures rakstos. Un vēl garākos, un vēl garākos. Kas jau atspoguļojas pierakstos burtnīcās, daudz retākā versijā arī internetā (kad nu beidzot sadraudzējamies ar 21. gadsimta tehnoloģijām). <… [Lasīt vairāk]
Vēlreiz – arī negaisu ķeršanu!

Vēlreiz – arī negaisu ķeršanu!

Tagad gan paspriedīšu par gaisīgākām un tālākām lietām. Reizē šī būs nu jau atklāta atbilde Tomam Bricim par privātā kārtā uzdoto jautājumu "par grūtībām negaisu medniecībā". Tā teikt, atklāto formātu tagad ielietoju tamdēļ, ja nu kādas domas varētu būt interesantas arī visiem pārējiem meteofaniem.Pirms dažām dienām jau aizsāku diskusiju par šo tēmu . Privātā kārtā saņēmu atbildi, "tādas lietas nav vienkāršas". Protams, tas nav gluži tas pats, kas vakarā galvaspilsētā aiziet uz vakara kino. Tas ir pavisam kas cits, un Latvijā arī neizmēģināta lieta. Smaga lieta: jo "pirmajiem pionieriem" vai varbūt arī "pēdējiem mohikāņiem" šī lieta būs jāiznes uz muguras.

Jā, tika saņemta sarakstē atbilde "tas nav vienkārši". Tagad gan uzpeld kluss pretjautājums: bet- kuras tad no nopietnajām lietām ir vienkāršas??? Nav. Viss nozīmīgais nāk caur sviedriem, grūtībām un arī lēni. Visiem zināms teiciens: kas lēni nāk, tas labi nāk...

Jautājums ir arīdzan jūtami filozofisks. Sliņķi meklē un vienmēr sameklēs dažādus "fatālus apstākļus", "šķēršļus" un "nepārvarāmus grāvjus", lai tad NEKO NEDARĪTU. B… [Lasīt vairāk]
Kādu laiciņu būs garlaicīgi, bet pēc tam atkal auksti

Kādu laiciņu būs garlaicīgi, bet pēc tam atkal auksti

Ziema, parastā

Bērnībā mani vienmēr kaitināja ziņas par ārprātīgiem sniegputeņiem Eiropā, kas Latviju nesasniedz. Vienmēr cerēju, ka ziņu lasītāji kļūdās un tūliņ sāks putināt. Tagad vilšanās ir mazāka, jo pats laicīgi redzu, ka iet garām. Bet no otras puses, labi vien ir. Kamēr Sjūzena Boila rok sniegu un nevar nekur aizlidot, mums ietaupās nauda :)

Turpmākās dienas izskatās dikti garlaicīgas. Stabila ziema ar dažiem slapjumiem un atkušņiem piekrastē. Tik garlaicīgi, ka pat negribas rakstīt, tāpēc jāspekulē par tālāku nākotni :)

Vēl viens aukstuma vilnis

Lai gan LVĢMC vēl aizvakar publicētajā mēneša prognozē decembrim teikts, ka decembra vidū kļūs siltāks, un ticu un ceru, ka tā balstīta uz ECMWF modeļa prognozes, jau šodien vairums modeļu rāda citu ainiņu. Ceru, ka mediju cilvēki, kas pirms šī aukstuma viļņa sakliedza par -26 grādiem, kas bija redzami te , tagad tur neskatās un nesāks atkal kliegt, jo ECMWF modelis Dagdai atkal sola -26 grādus uz 13. decembri.

Jauno aukstumu, ko paredz modeļi, tie cer sagaidīt no Jet stream jeb augstāko atmosfēras slāņu vēja izmaiņām. N… [Lasīt vairāk]
Meteo – mediju telpas grimases

Meteo – mediju telpas grimases

Rakstīts īpaši meteolapa.lv saitei 2.12.10.; 20:37

Arī mediji piedalās meteo – viedokļa veidošanā mūsu līdzcilvēku vidū. Šķiet, tas zināms visiem. Kur gan citur saņemam ļoti svarīgo informāciju: tekošās laika prognozes. No visiem medijiem biezā slānī. Laika ziņu laiks vienmēr ir goda vietā, un tieši šo "meteo" brīdi visi skanošo un rādošo mediju patērētāji (klausītāji, skatītāji...) gaida neatkarīgi no politiskās, reliģiskās u.c. pārliecības. Nu jā...

... bet, šķiet, mediju telpā ar šīm vienkāršajā laika ziņām nepietiek. Vajadzīga cita meteo piešprice. Arī mediji – kā zināms, cīnās ar saviem konkurentiem. Cīnās par saviem reitingiem, tirāžām. Kā tad necīnīsimies, ja priekšnieki (īpašnieki, pārvaldnieki...) paģērē "līdz pulksten divpadsmitiem – lai būtu viens reitinga punkts klāt". Ja nē, tad "durvis ir tur". Protams, politikas kaislības uzbangojas, ekonomisko oligarhu kārtējie atmaskojumi – caur medijiem ir visu mutēs. Taču – reizēm ir tādi tukši un pelēki brīži, kad pat izstiepjoties ... t… [Lasīt vairāk]
Laika pārmaiņas – tomēr ilglaicīgā versijā

Laika pārmaiņas – tomēr ilglaicīgā versijā

Rakstīts īpaši meteolapa.lv saitei, 1.12.10.; 10:46.

It kā dažiem Latvijā un daudziem visā pasaulē atbildu... Visaugstākais mums iedevis pārāk īsu mūžu, lai mēs ar savu "aci" pamanītu globālās pārmaiņas.

Iespējams, kādu lielpilsētu pievārtēs kaut ko samanām kādas drakoniskas izmaiuņas. Protams, dabas "piegāzēšanas" un "pieputekļošanas" virzienā. Taču ... Zeme pati rūpējas par savu tīrību. Jāzina: mūsu zemeslode ir dzīvs organisms ar savu "ādu", savu iekšējo uzbūvi – ar tektoniskajām kustībām un iekšējo siltumu. Un mēs ... hehe... tās "netīrīgās baktērijas uz ādas", ar saviem spēciņiem esam par vājiem, lai kritiski un radikāli ietekmētu visas dabas lietas.

Neatkarīgi no mums – viss šai pašā Dabā ir mainīgs. Atkārtojas ar dažādu garuma periodiem. Ir mikro pārmaiņas: diennakšu meteo novirzes, ir mini-mini pārmaiņas ar dažu mēnešu periodiem (gadalaiku novirzes, un par kuriem fano "ilglaicīgie novērotāji"), ir mini pārmaiņas – ar frekvencēm līdz dažiem gadiem vai dažiem gadu desmitiem. Nu lūk, te ir tā robeža: ko mēs laika gaitā ar "neapbruņotu aci" varam samanīt un vēl prātos ieviedēt. T… [Lasīt vairāk]