1. 23.06.2020 06:38 Skatīt

  Labrīt! Otrā nakts, kad var labi izgulēties, jo vēsums ( sešos bija +14,5°C) ļauj izvēdināt dienā sakarsušās telpas. Vakar pēcpusdienā saule jau bija pamatīgi uzkarsējusi gaisu un kļuva pat spiedīgs, bet nakts visu jauki izlīdzina. Jālej gan tagad visu vakaru, jo kā jau Aglims raksta, mūsu pusē paliek par sausu. Skaisti uzziedējis plūškoks, kā tāda balta kupena, jāvāc ziedi tējai. Vispār tēju vākšanai pats labākais laiks, tik jānogaida, kad nokrīt rasa, groziņš rokā un aidā- uz pļavu vai mežu!Lai visiem jauka līgošana!

  Ielādē...
 2. 21.06.2020 11:53 Skatīt

  Šodien jau vieglāk elpojas, no rīta bija +18°C, pašlaik +24°C, bet saule aiz mākoņiem un nav tā spiedīgā karstuma. Pat vistas jūtas žirgtāk, karstajās dienās tik gulēja ēnā, meta nost spalvas un pieteica boikotu ar olu nedēšanu. Arī vējiņš nedaudz jūtams, bet ir gana silts, kaut arī no austrumu puses. Lai jauka saulgriežu diena!

  Ielādē...
 3. 20.06.2020 13:21 Skatīt

  Vakar visi lietus mākoņi rūkdami nostaigāja garām, bija vien jāķeras pie laistīšanas. Šodien spiedīgs jau no paša rīta, saule caur plāniem mākonīšiem, te parādās, te aizklājas. Laukā sviedri tek pie mazākās kustības, bet jāparavē vismaz puķu dobes, lai neaplīgo. Kartupeļos uzdzīvo kolorado vaboles, tām gan vienalga, vai saule spīd, vai lietus līst. Jau vairākas reizes nolasīju, bet tās uzrodas atkal un atkal, kā svītrainas ordas, jāķeras pie indes, nekādas ekoloģiskās nolasīšanas metodes nepalīdz.

  Ielādē...
 4. 19.06.2020 17:31 Skatīt

  Nu gan karstumiņš! Es pat vairs nezinu, cik īsti karsts, jo visi termometri rāda pāri 30°C ārā un 28°C istabā, atvēsināties jādodas uz pagrabu. Kaut ko ārā darīt var tikai agri no rīta vai vēlu vakarā, bet tad kož odi. Visu laiku gaidīju siltumu, bet nupat jau paliek par grūtu, arī tas trakais lietus, kas mums nogāza pirms dienām 10, jau pazudis bez pēdām, rabarberam pat lapas šodien noļekušas, jo aizmirsu vakar apliet. Gurķi un kabači, kas tiek regulāri lieti, gan priecājas un aug griezdamies. Katru vakaru apkārt redzu veidojamies pērkongalvas jeb laktas, bet visas kaut kur aizslīd garām. Jasmīni trakajā karstumā jau pārziedējuši un sāk birdināt ziedlapiņas, toties margrietiņu pilnas pļavas. Jāsāk gatavoties līgošanai!

  Ielādē...
 5. 17.06.2020 14:42 Skatīt

  Par nezālēm labāk nerunāt - knapi pabeidzu kartupeļus kaplēt, kad jāsāk ravēšana no otra gala, bietes un burkāni jau atkal aug ciet...Divos dienā termometrs rādīja +30, gandrīz vai jāpriecājas, ka darbs telpās, kas vēl nav sakarsušas.

  Ielādē...
 6. 12.06.2020 13:52 Skatīt

  +22,9°C, nomācies, no rīta nedaudz uzpilēja, bet visumā bez nokrišņiem. Šodien jau var ieiet lielajā dārzā, tur valda "bardaks", krustu šķērsu augšup nāk gan otro, gan pirmo (nospriedu, ka pirmās sēklas sapuvušas) reizi sētie kabači, ķirbji un viss pārējais, nezāles stiepjas tādā ātrumā, ka man būtu dārzā jāpavada 7x24 stundas, un tad vēl nevarētu zināt, kurš kuru...pupiņas arī vairs nav vagās, bet starpvagu "brīvajā ekonomiskajā zonā", kā ar šo visu lai pienācīgi tiek galā...Trakākais, ka nākošajā nedēļā atkal sola lietu...

  Ielādē...
 7. 11.06.2020 13:34 Skatīt

  +22°C, nomācies, brīžam nokrīt pa retai pilītei. Klusi var dzirdēt attālu ducināšanu, bet skaņa nav stipra. Kaut nu aizietu garām! Vakar nedaudz jau mazo dārzu paravēju, uz tīruma gan vēl ar kapli nebija ko darīt. Ja vēl šodien neuzlīs, tad varbūt, varbūt...

  Ielādē...
 8. 10.06.2020 13:51 Skatīt

  Caur mākoņiem mēģina izspraukties saule, paliek sutīgs. Mūsu pusē arvien jaunas ziņas par lauztiem kokiem un izskalotām caurtekām, uz laukiem vēl stāv ūdens lāmas. Kaut nu vēl vismaz šodien noturētos bez lietus, varbūt tad vakarā varētu uz tīrumiņa tikt.

  Ielādē...