1. 09.10.2021 17:47 Skatīt

  Mums šodien gaisa balonu "uzlidojums", no rīta pirms astoņiem redzēju 4, pēc astoņiem vēl 2 tepat pacēlās, ap pieciem pēcpusdienā - vēl 3. Visi aizlidoja Siguldas virzienā zelta rudeni lūkoties. Izskatās, ka steidz pasākumus rīkot, pirms vēl ārkārtas stāvoklis iestājies. Balonu grozi pilni, vecāki un bērni, pēdējie lielākie ar roku mājēji. Rīta lidojums varētu būt bijis skaistāks, tad bija saule un migliņa, vakarpuse jau pelēkāka, nebūs tik košu krāsu.

  Ielādē...
 2. 09.10.2021 15:45 Skatīt

  Kā vakarā t iekāpa mīnusos, tā līdz rītam noturējās ap -2°C. Dālijas stāv kā apvārītas, varēs rakt nost un nest gumus pagrabā, rudens avenes gan vēl izskatās normāli, laikam" padodas" tikai pie mīnus pieciem grādiem. Rosos pa dārzu, kamēr laika apstākļi atļauj, jo drīz jau" slapinātājs" atkal būs klāt. Rīta puse bija saulaina, bet nu mākoņu vāks virsū, labi, ka nav vēja. Meža strazdu bars okupējis pēdējo ābeli ar augļiem, gandrīz katrs ābols ieknābāts.

  Ielādē...
 3. 08.10.2021 19:06 Skatīt

  Šis patiešām bija ļoti auksts rīts, visa ieleja balta un arī pie mājas salna. Nenokonstatēju gan, kas apsalis, kas vēl turas, jo mājās atbraucu pavēlu un nu jau pusseptiņos paliek tumšs. Cik manīju, bija skaista diena, tieši kā radīta, lai dzīvotos pa lauku, nevis cilvēku pilnām telpām, kur ik pa laikam kādam jāaizrāda, ka jālieto mutes aizsegi. Lielākā daļa cilvēku gan ir apzinīgi, bet nu pa vidu gadās tādi eksemplāri, ka jāpabrīnās, kādā informatīvajā laukā tie atrodas. Tas nu tā...darba nedēļa noslēguma noguruma pazīme...

  Ielādē...
 4. 04.10.2021 13:29 Skatīt

  Vējš nesaudzīgi turpina lapu plēšanu, ieva jau ir kaila, liepa tūlīt būs. Saule caur dūmakainiem mākoņiem, bet nu vismaz ir. Arī siltums oktobra mēnesim piedienīgs, lai tik tāds laiciņš pieturas ilgāk!

  Ielādē...
 5. 03.10.2021 11:58 Skatīt

  Vakar dienas lielāko daļu bija saulains laiks, un ja ne vējelis, būtu tuvu ideālam. Arī šorīt spīd saule, rudens krāsas līksmo acis un sirdis, bet vējš cītīgi rauj nost lapu zeltu un izmētā pa apkārtni. Kaķis ēd "pa trijiem", pat naktī cēla mani augšā un pieprasīja papildporciju, vistas arī graudus noknābā rekord ātrumā, laikam krāj tauku slānīti ziemai. Dārzs pilns ar meža strazdiem un mazajiem putnu pārceļotāju bariņiem. Laiks piemērots sakņu pārvietošanai uz pagrabu. Vēl gan daži augi tikai tagad gatavojas augt, puķu kāposti, kas vasaras karstumā gandrīz nokalta, sadzinuši jaunas lapas un sāk veidot ziedus, ja nenosals, varbūt vēl pie ziedkāpostiem tikšu.

  Ielādē...
 6. 29.09.2021 18:58 Skatīt

  Man saule tā arī neparādījās visas dienas garumā, diena izteikti tumša- gan rīts, gan vakars. Bet ir parādījušies knišļi, jau otro vakaru jūtu, ka kož, kad ko gribu padarīt pa dārzu, cik nu vēl tai vakarā tās gaismas pietiek. +9°C.

  Ielādē...
 7. 25.09.2021 11:19 Skatīt

  Pa nakti 8 mm nokrišņu atkal klāt! Visu rīta pusi smidzināja, tikai nupat piestājis.+14,3°C, silts un vēja arī tikpat kā nav. Tecinu plūškoka sulu, cik nu izdevies atkarot putniem. Ogas šogad ēd ne tikai strazdi, bet visai plašs mazo putniņu arsenāls, pēc lidoņu lielās apetītes jādomā, ka ziema būs barga, neatceros, kad tik agri plūškokam būtu bijis tāds putnu uzbrukums. Vakar pārbaudīju mežu, guvums 3 baravikas, čigānietes, pa kādam podiņam un gailenes. Naktis vēl nav bijušas tik ļoti aukstas, lai pilnībā apturētu sēņu augšanu, bet nu salīdzināt ar to, kā bija pirms mēneša, protams, nevar. Patreiz tas vairāk tāds kā sports - pastaiga pa mežu un prieks, ja kaut ko atrod, pat īpaši necerot uz neko īpašu.
  P.s. Atlika uzrakstīt, ka smidzeklis piestājis, kad atkal atsākās nokrišņi. Ceru, ka vismaz vakarpuse būs jaukāka.

  Ielādē...
 8. 24.09.2021 09:36 Skatīt

  Pa nakti mērtraukā ielijuši 24 mm, šorīt viss slapjš, no kokiem pil, bet ir cerība, ka saulīte uzspīdēs un nedaudz pažāvēs.

  Ielādē...