1. 27.07.2022 09:03 Skatīt

  Vakar pašā vakarpusē tīri jauki nolija, vismaz dārza laistīšana atkrita un varēja pievērsties gurķu marinēšanai. Nakts vēl samērā silta, bet nākošās sola vēsas, tā kā tie, kam nepatīk karstums, varēsēs justies labi. Mežā pamazām atdzīvojas sēņotnes, bet pagaidām ļoti lēnu, tikai gailenes un sviesta beciņas, un arī nebūt ne lielos daudzumos. Nu ko, vasara "mērenā" ir iestājusies, gaidīsim, ko nesīs augusts.

  Ielādē...
 2. 23.07.2022 13:00 Skatīt

  Vakar laiks patiešām bija tik karsts, ka burtiski "spieda pie zemes", cerēju uz lietu naktī, bet tāda rasiņa tik bija. Šodien jau normāli, silts, bet ne neciešams. Siltumnīcā pa pāris dienām gurķi saauguši resni kā sivēni, lauka gurķi arī drīz būs, ja siltums pieturēsies. Vakar novācu pirmos kabačus, šogad ļoti vēlu sākuši ražot, jo junija sākums bija par vēsu. Visumā grēks žēloties, ar nobīdi, bet dārzs pamazām sāk priecēt.

  Ielādē...
 3. 18.07.2022 15:14 Skatīt

  Melnā zīdkoka oga. Šogad kokam pirmās gardās ogas.

  Ielādē...
 4. 17.07.2022 12:26 Skatīt

  Šodien ik pa laikam ierodas kāds mākonis, kas atnes pa nelielai lietus porcijai. Pret nokrošņiem man nav pretenziju, jo lietu vajadzēja, bet vēsās naktis man galīgi nepatīk. Šonakt kādā mirklī bija tikai +6°C, tas jau ir kritiski siltummīlošiem augiem. Ceru, ka solītais siltuma vilnis nākošnedēl atnāks, jo pretējā gadījumā āra gurķi, kabači un citi siltummīļi "pieteiks streiku".

  Ielādē...
 5. 13.07.2022 12:01 Skatīt

  Pa vakardienu traukā sakrājusies 1 cm nokrišņu, pēc tā lielā sausuma perioda tas nekas nav, bet tomēr vairāk, kā nekas. Ceru, ka nākošās dienas tomēr atnesīs kādu lietus mākoni, mums vēl tā kā derētu.

  Ielādē...
 6. 10.07.2022 07:53 Skatīt

  Šorīt migla, vakar pa dienu nedaudz pilināja, bet par lietu to nosaukt nevar. Tumši mākoņi visapkārt , bet mums kā par spīti, joprojām valda sausums, pēdējais nopietnais lietus bija pirms Jāņiem. Traki, kad par mitru, slikti, kad par sausu. Tas tāpat kā ar to karsto laiku, kad vieni priecājās, bet citi nīka ārā.

  Ielādē...
 7. 02.07.2022 13:10 Skatīt

  Kamēr Liepājā +19°C un lietus, pie mums +29,6°C un saule. No rīta ravēju lauka gurķus, pēdējos dobes metrus, kas tuvāk gravai, jau ar sakostiem zobiem, jo domāju, ka dunduri dzīvu noēdīs. Pa 5-6 vienlaikus virsū, tad vēl raibas mušas, kas kož trakāk par odiem un dunduriem kopā ņemot. Jācer, ka rīt būs vēsāks un tās radības mierīgākas, jo ķirbju dobi ravēt šodien vairs negribu.

  Ielādē...
 8. 30.06.2022 10:43 Skatīt

  " Piecas piles astoņās rindās" - tā pārfrāzējot varētu raksturot vakardienas vārgo mākoņa maliņu, kas mūs aplaimoja. Vienīgais labums no tās pilināšanas- palika vēsāks un nedaudz svaigāka sajūta. Biju cerējusi vienu vakaru nelaistīt, bet nekā, nācās vien vakarā pastrādāt. Runā, ka 10 km tālāk -Inčukalnā, esot kārtīgi nolijis. U-ū, inčukalnieši, vai tā bija?

  Ielādē...