Vēsts no arktikas

Vēsts no arktikas

Janvāra otrā dekāde sāksies ar dienvidu, dienvidrietumu vējiem, kas pie mums nedēļas pirmajā pusē atnesīs daudz nokrišņu, galvenokārt sniegu un puteni, kā arī nedaudz siltāku gaisu, taču nedēļas otrā puse visdrīzāk paies ar lēnu līdz mērenu Z, ZA puses vēju, kā arī spēcīgāku salu ceturtdien un piektdien. Par brīvdienām prognozes vēl ir pretrunīgas, taču visdrīzāk aukstums īslaicīgi atkāpsies, lai gan sals un ziemīgi laika apstākļi joprojām saglabāsies.

Svētdienas vakarā Kurzemi sākot no rietumiem šķērsos nokrišņu zona, kā arī pastiprināsies DR puses vējš. Naktī galvenokārt Kurzemē snigs, piekrastē vietām iespējams arī lietus, savukārt dienā aizejošā nokrišņu zona šķērsos valsts austrumu daļu. Pirmdien vakarpusē gan no rietumiem pietuvosies aktīvs ciklons, nesot spēcīgas vēja brāzmas piekrastē 17 - 22 m/s, kā arī mērenu snigšanu, puteni. Otrdien snigs valsts lielākajā daļā, aktīvāk Kurzemē un Zemgalē, tikmēr valsts austrumu pierobežā visdrīzāk bez būtiskiem nokrišņiem.

Trešdien vējš iegriezīsies no austrumiem un pierims, taču daudzviet vēl iespējams neliels sniegs aizejoša ciklona ietekmē. Ceturtdien un piektdien no austrumiem pie mums ieplūdīs arktiskā gaisa masa, un, valsts austrumos, kur lielāka iespēja, ka debesis skaidrosies, nakts laikā sals var pārsniegt -25 grādus.

Divas gaisa temperatūras prognozes par salu nākamajā piektdienā (weather.us)

Brīvdienās laiks visdrīzāk nedaudz mainīsies un no Skandināvijas mūs var sasniegt jauns ciklons ar sniega mākoņiem. Aukstums turpretī atkāpsies uz DA no mums, kļūs par vairākiem grādiem siltāks, taču sals saglabāsies.

  11.01. 12.01. 13.01. 14.01. 15.01. 16.01.
Nakts 0 ... -12 +1 ... -6 -1 ... -6 -4 ... -15 -8 ... -25 -8 ... -24
Diena +2 ... -4 +2 ... -4 0 ... -5 -4 ... -15 -6 ... -19 -4 ... -16

 

Kā Tu vērtē šo rakstu?
 1. Vakar 11:35

  No rīta -15°C, pa ceļam auto vietām rādīja -17°C, bet tas mēra pie pašas zemes. Pašlaik -12°C (pie mājas, uz lauka varētu būt par pāris grādiem aukstāks), spīd spoža saule, kā jau tas tādā aukstumā pienākas. Koki skaisti nosarmojuši.

  Ielādē...
 2. Vakar 11:40

  Ārā -10 grādi, visu laiku snieg, no kuras puses nāk sniega mākoņi nezinu, jo radars neko nerāda.

  Ielādē...
 3. Vakar 11:43

  Mums saules nav, lai gan vietām redz zilus debess gabaliņus, toties no paša rīta intensīvi birst sniegs. Šoreiz jau ar lielākām pārslām. Neliels vējelis. Ap 8- ņiem rīta bija -9*C, tagad -8*C. Kamēr rakstīju, caur sniga mākoni parādījās blāva saule:) .Tas ir labi, tas nozīmē , ka beidzot šo varēs redzēt biežāk, tas nozīmē, ka nāk pavasaris. Par spīti visam.

  Ielādē...
 4. Vakar 12:17

  Naktī un no rīta Rīgā, Pārdaugavā palaikam mazliet sniga, no rīta smuki lielām pārslām, klāt kādi 2-3 cm pavisam viegla pūkaina sniega, bet patreiz zilā debess un saule! Beidzot sals, sniegs un saule, īsta ziemas pasaka. -11 grādi, sniegs un vizuļojoši ledus kristalini gaisā , skaisti!

  Ielādē...
 5. Vakar 16:49

  Dienā termometrs virs -12°C neuzkāpa, tagad pamazām krītas, -15°C.

  Ielādē...
 6. Vakar 20:56

  Debesis šķiet mākoņiem klātas, arī t. jau vairākas stundas stāv uz vietas, grozoties ap -16,5°C. Arī spiediens īpaši nemainās, svārstās 761-762 mm robežās.

  Ielādē...
 7. Vakar 22:40

  Temperatūra vairs nekrīt, apstājusies pie -17°C.

  Ielādē...
 8. Vakar 18:32

  T sākusi pazemināties, pašlaik -15°C. Tāpat kā no rīta, arī tagad vērojami skaisti gaismas pīlāri virs automašīnu lukturiem un apgaismes lampām, jo no it kā bezmākoņu debesīm birdinās gandrīz nemanāmi sniega kristāliņi.

  Ielādē...
  1. Vakar 22:58

   Man arī gadījās redzēt līdzīgu parādību. Toreiz arī bija ļoti auksts un bezvējains laiks. Melnajās ziemas debesīs starp zvaigznēm rēgojās izplūduši apaļi vai ovāli plankumi. No sākuma parādība likās pārdabiska. Bet tad ieraudzīju, ka viens plankums tuvāk apvārsnim slīd prom. Zem šī plankuma ieraudzīju tālas mašīnas uguņus un man viss kļuva skaidrs.

   Ielādē...
 9. Vakar 23:11

  15. janv. no rīta t. bija -12°C. Spiediens 763 mm. Naktī skaisti sniga lielām mirdzošām pārslām. Viss sniegs dzirkstījās. No rīta izrādījās kādi 2 cm piesniguši klāt. Dienā lēns Z-ZA vējš. T. -10°C. Vakarā debess pavisam noskaidrojās. Pašlaik t. -15°C. pirms pāris stundām bija - 18°C. Spiediens 764 mm.

  Ielādē...
 10. Šodien 00:26

  Šorīt bijis -15-17°C, saules mazāk kā vakar, bet bija. Pa nakti uzsniguši 2 cm mežģīņveidīga sniega kas saulē viz. Pa dienu augstāk kā -11°C nebija.
  Man līdzīgas sajūtas kā Lighning, staigāju pa āru bez cepures un bija patīkami (man gan nav bārdas, ūsas ir un matu traki daudz), izbaudīju aukstuma iedarbību, forši. Parasti es ielienu cepurē un vēl kapuce pa virsu, varbūt vēja vai mitruma dēļ.
  Patlaban T -15°C ar tieksmi kristies, bezvējš, neviena mākoņa, saltas zvaigznes, klusums (komandantstundai piemēroti, bļin).

  Ielādē...
 11. Šodien 01:04

  Vakar, skaista, saulaina diena ar atsevišķiem mākoņiem, kas slīdēja no ZA puses. -12°C
  Saulrietā, pēkšņi visādi pārsteigumi, izbraucot no meža atklātā vietā, tika konstatētas, no -14... -17°C temperatūras, tai skaitā uz spirtinieka pie mājas sienas -16°C. Aizbraucu uz Saldu, bet tur tikai -10°C, atgriežoties arī pie manis -11°C, un snieg līča efekta sniegs ar mīkstām vizuļojošām pārslām un gaismas specefektiem virs laternām. Tagad -9.3°C

  Ielādē...
 12. Šodien 09:25

  Saule uzaususi. -23°C. Naktī biku snidzis vai drīzāk gaisa mitrums izsalis, tāpat kā iepriekšējā naktī.

  Ielādē...
 13. Šodien 09:54

  Skaista,skaista,skaista,skaista...un vēlreiz skaista ziema !Mēs jau sen to bijām pelnījußi-sauli.sniegu.mirdzumu .,īpašo ziemas smaržu.Beidzot ir ko bērniem un mazbērniem parādīt ! Patlaban -11.7 grādi un tik skaisti ārā!

  Ielādē...
 14. Vakar 16:04

  Ap 9.00 t. sasniedza šī rīta minimumu, apstājoties vienu mikroiedaļu pirms -19°C. Diena pēc ilgiem laikiem saulaina, lai arī debesīs pārsvarā saglabājas neliels mākoņu daudzums, brīžiem arī dūmaka. Vējš no Z, bet jau pavisam lēns, tāpēc arī ievērojamais dienas aukstums (augstāk par -14°C nepakāpās, šobrīd -15,3°C) pastaigas laikā nešķita kodīgs. Tieši otrādi, varēju izbaudīt vieglus sala kniebienus vaigos un nelielu kutināšanu ūsās zem deguna, bet līdz ledum bārdā šādam saliņam spēka pagaidām nepietiek. :)) Bet man prieks par to pašu, jo tik sen nav bijis, un dažas dienas arī kārtīgāka aukstuma par ļaunu nenāks.

  Ielādē...
  1. Vakar 16:41

   Dižojies vien Līvānieti. Gan jau lausks atnāks pie Tevis ar sasalušām ūdens trubām. 🤣

   Ielādē...
   1. Vakar 18:05

    Nomierinies.

    Ielādē...
    1. Vakar 20:06

     Pats nomierinies gudrīti. Demokrātija šeit taču nevalda jau 5 gadu !! Tev krustiņš man mīnusiņš a kur taisnība palika?

     Ielādē...
     1. Vakar 23:26

      Izskatās, ka taisnība ir man, viss ir taisnīgi.

      Ielādē...
      1. Šodien 00:13

       Jā, anonīmajā elektroniskajā balsojumā (+-) esi vinnējis. Sveicam uzvarētāju!:)

       Ielādē...
     2. Šodien 11:05

      Mārča, es par tevi. :)) Ieliku plusiņu.

      Ielādē...
   2. Vakar 20:52

    Es ne ar ko "nedižojos", tikai paudu savas pozitīvās emocijas. Atšķirībā no Tevis. Un nevienam neko sliktu nevēlu. Bet izpratne par taisnību Tev gan dīvaina, ja to vērtē pēc plusiņiem vai mīnusiņiem. Labāk padomā par to, ko savos komentāros paud un kādas emocijas cilvēkos tie rada. Varbūt tad atklāsme nāks. :)

    Ielādē...
 15. Šodien 11:06

  Tādā laikā tikai jāsēž mājās. Neticu tiem, kas saka, ka "izbauda" salu zem -10 grādiem.

  Rīgā vakar vispār visu dienu bija apmācies laiks. Šodien vismaz ir saulīte, prieks par to!

  Ielādē...
 16. Šodien 14:13

  Pasakaina diena. Pat Imantā sniegs vēl ir balts un saulē žilbinošs. Piņķos vienkārši dievīgi. Grādi arī ir normāli, priekš ziemas protams,- man ap -15*c un zemāk sāk salt ciet deguns:) A šitais -11*C ir pašā laikā. Galvenais- nav vēja, un ir saule! Ap 10-iem rīta virs līča bija pamatīga dūmaka un papildus tam bieza sniega mākoņu sega. Mākoņi kā vasarā pirms negaisa, gandrīz vārījās. Tagad dūmaka atnākusi līdz mums, taču sauli vēl neaizklāj, bet mākoņi vairs nav manāmi. Varbūt virs Kurzemes izsniguši? Šādu dienu varētu atkārtot:)

  Ielādē...
 17. Šodien 16:21

  No rīta -16°C. Dienā saulains, bez nokrišņiem, termometrs neuzkāpa virs -15°C. Tagad atkal -17°C. Būs auksta nakts.

  Ielādē...
 18. Šodien 18:05

  Visu nakti un vēl arī diezgan ilgi rītā bija apmācies, bet bez sniega, arī vēja visu dienu praktiski nav. Līdz ar to arī nebija tik stiprs sals, kā solīts - naktī svārstījās starp -17...-18°C, rītā līdzīgi. Priekšpusdienā beidzot skaidrojās, un dienas otrā puse padevās gaiša un saulaina ar NMD. Taču temperatūra jau dienas vidū sāka slīdēt uz leju, pēcpusdienā turējās ap -19...-19,5°C, bet šobrīd jau nobraukusi līdz -20,3°C. Un tas tikai sešos vakarā! Ja debesis saglabāsies skaidras, līdz rītam var īstās dzīlēs nolaisties. Spiediens 763 mm.

  Ielādē...
 19. Šodien 18:18

  Lūk-jau -17.kluss un mierīgs

  Ielādē...
  1. Šodien 19:26

   Lauskis nāk ciemos pie Rīdzeniekiem!! Saturās!!👍💪

   Ielādē...
 20. Šodien 19:29

  Ja saule spīd un nav ass vējš, lieliski var izbaudīt ziemu arī padsmit grādos. Tīrot sniegu, piemēram :))) . Vakar vakarā viss gaiss bija pilns sudraba, milzums daudz sudraba plēksnīšu, kas no rīta veidoja kārtiņu arī uz mašīnām un jumta logiem. No rīta pusseptiņos pie loga (kas būtiski, loga izolācija nav izcila...) rādīja -14°C, bet pusastoņos jau -17°C, uz kokiem sarma. Pa dienu kādi -12, 13°C, bet nupat brauc riktīgi lejā un pie tā paša loga rāda jau stabilus -19°C. Zīlītes visas dienas garumā pārvērtušās par dzeltenām bumbiņām, kājiņas silda zem vēdera un sēkliņas apēd kosmiskā ātrumā. Grūti putniem, jo dienas vēl salīdzinoši īsas, ilgi jāuztur siltumu, lai izdotos nākamo rītu sagaidīt. Gaidīsim, ko nesīs rīts, manā "bedrē" var būt visādi brīnumi...

  Ielādē...
  1. Šodien 21:41

   Ornitologi iesaka meiģināt sīkputnus nepiebarot Ziemā, bet ja baro tad visu laiku bez pārtraukumiem jāpiebaro, jo putni kļūs atkarīgi no cilvēka barības izliktās. Jo mazsputni patērē lielu enerģiju atlidojot no vienas vietas un otru, kur nav izlikta barība aiziet bojā. Tas tā zināšanai.

   Ielādē...