Aktuālā situācija (nedēļa līdz 28.8.11.)

Aktuālā situācija (nedēļa līdz 28.8.11.)

Nedēļa aizgājusi: līdz otrdienas rītam - YANNICK ciklona nokrišņu zona virs Latvijas. Otrdienā - arī neliels augsta spiediena atzars. No trešdienas tuvojas ciklons ZION: siltāks uz pāris dienām. Svētdien- BERT ciklona aukstā fronte šo siltumu dzen prom uz austrumiem no Latvijas.
Attēlu (c)sat24.com un cdn.fmi.fi
Turpinājums nākamajā nedēļā.. .
=========================

Svētdiena, 28.augusts
Ciklona BERT aukstā fronte virzās pāri Latvijai uz austrumiem, lai kļūst jūtami vēsāks. Ir nokrišņi un vietām pērkona negaisi.
Sestdiena, 27.augusts
Silts vējš no D-DA puses pirms BERT ciklona aukstās frontes...
Piektdiena, 26.augusts
Ciklona ZION "siltais sektors", anticiklons uz DA no Latvijas.
Ceturtdiena, 25.augusts
Neliels augsta spiediena atzars no ZR puses pirms ZION siltās frontes.
Trešdiena, 24.augusts
Neliels augsta spiediena atzars no ZR puses pirms ZION siltās frontes.
Otrdiena, 23.augusts
Ciklona YANNICK oklūzijas fronte ar nokrišņiem aiziet prom no Latvijas austrumiem, dienā pastiprinās neliels augsta spiediena atzars no ZR puses. <…

[Lasīt vairāk]
Nedēļas gaitā gaisa temperatūra paaugstināsies

Nedēļas gaitā gaisa temperatūra paaugstināsies

Pirmdiena iesāksies ar mākoņainu laiku, dienas otrajā pusē daudzviet uzlīs lietus, spēcīgāks tas varētu būt Kurzemes piekrastē. Latvijā nelieli nokrišņi varētu saglabāties arī vēl otrdien. Provizoriski, trešdiena, ceturtdiena un piektdiena, pūšot DA vējam, varētu paiet bez ievērojamiem nokrišņiem.

Nedēļas nogalē, proti, naktī uz sestdienu vai sestdien, prognozēta vēja virziena maiņa no DA uz R. Šajā laikā pastiprināsies vējš, daudzviet līs.

Aplūkojot modeļu temperatūras prognozes, nedēļas pirmajā pusē tā būs +17 ... +22 C. Visai ticams, ka ar katru nākošo dienu kļūs par kādu grādu siltāks, protams, apstākļos bez lietus. Piektdien Kurzemē un Zemgalē tā sasniegs jau +24 ... +26 C. Turpat netālu, Polijā, gaiss uzkarsīs līdz +30 C. Tas gan varētu būt īslaicīgi, jo šobrīd jau sestdien prognozēta mēreno gaisa temperatūru atgriešanās.
Aktuālā situācija (nedēļa līdz 21.8.11.)

Aktuālā situācija (nedēļa līdz 21.8.11.)

Nedēļa bija: pirmdiena karsta, bet no dienas vakara aukstā fronte virs Kurzemes. Divās nākamās dienās līdz trešdienai: fronte pāri Latvijai ar dažāda rakstura nokrišņiem. Ceturtdien - epizodiski nokrišņi anticiklona LIANE Z malā. Bet piektdienas pievakarē - ciklons XAVER jau "uzbrūk" ar silto fronti, kam seko negaisi un masīvs lietus daudzviet. Lietus turpinās arī sestdienas naktī, īslaicīgi nokrišņi sekojošā dienā. Svētdien: MORVEN anticiklona Z malā, un laiks uz brīdi nomierinās.

Turpinājums nākamajā nedēļā.
Attēlu (c)sat24.com un cdn.fmi.fi.
=========================

Svētdiena, 21.augusts
Ciklons XAVER aiziet no Latvijas, tā aizmugurē mākoņainība un nelieli nokrišņi Latvijā...
Sestdiena, 20.augusts
Rītā pusē - ciklona XAVER ietekme. Naktī ilgstoši nokrišņi daudzviet, rītā tie ZA rajonos. Dienas laikā samazinās, lai gan lietus īslaicīgajā formātā saglabājās daudzviet. Vakarā iegriezās ZR vējš, kas R krastos bija brāzmains līdz 19m/s.
Piektdiena, 19.augusts
Dienas garumā ar savu mākoņu segu Latviju noklāja ciklons XAVER, dienā neizteikta siltā fronte ar nelieliem nokrišņiem, kam jau tās pašas dienas izskaņa - sekoja aukstā fronte ar pērkoniem vispirms Kurzemē, tad centrā. U…

[Lasīt vairāk]
Nedrīkst par zemu novērtēt meteo prognozes

Nedrīkst par zemu novērtēt meteo prognozes

Rakstīts īpaši meteolapa.lv saitei 14.8.11.; 17:00

Diemžēl šis raksts jāiesāk ar skumju vēsti: Indianpolisā (ASV) 13. augusta vakarā negaisa "vētras līnijas" 25m/s vējā sagāzās koncertskatuve, traģiskajā incidentā ir vismaz 4 bojā gājušie, bet kādi 40 ievainoti. Daži – nopietni.

Bet šo rindu autors atceras kādu notikumu tālākā pagātnē... Nācās man kā mūzikas korespondentam pabūt preses konferencē, kur kārtējo reizi ar saviem plāniem iepazīstināja Valmieras rokfestivāla organizatori. Šis iepriekš visai populārais ikgdējais pasākums sen vairs kā nenotiek, un daži organizatori vispār ar mūzikas lietām vairs nenodarbojas.

Nu... minētajā preses konferencē runājāmies par iespēju pelnīt. Un par iespējām ciest zaudējumus. Es uzjautāju "un ja nu līst lietus, un publika nesanāk tik daudz – lai varētu atpelnīt pasākumu". Tajā pašā pasākumā piedalījās pazīstamā mūzikas publiciste Daiga Mazvērsīte, kura nekavējoties uzjautāja (lai pasvītrotu šo rindu autora "muļķīgo" jautājumu) savukārt: "bet ja zemestrīce uznāk?" … [Lasīt vairāk]
Īsi par turpmāko (labots 17.08.)

Īsi par turpmāko (labots 17.08.)

Šovakar Lietuvā, Latvijas dienvidu daļā vērojams negaiss un spēcīgas lietusgāzes, kas pamazām virzās uz ziemeļiem, zaudējot savu spēku. Nav gan izslēgta spēcīga lietus varbūtība, galvenokārt Kurzemē un centrālajos rajonos. Kādu brīdi būs silts un pat karsts, bet ap otrdienu atgriezīsies mērenība.

Svētdien mākoņi un saule, pēcpusdienā galvenokārt valsts DA daļā iespējamas spēcīgas lietusgāzes un negaiss. Gaiss iesils līdz +19 ... +25 C. Dienā pūtīs pārsvarā ZA puses vējš. Naktī uz pirmdienu gaisa temperatūra pēc pašreizējām prognozēm svārstīsies +12 ... +18 C robežās. Pirmdien kļūs vēl par dažiem grādiem karstāks, valsts austrumos iespējami +29 C (pēc LHMT modeļa, NMM tajā laikā nesola vairāk par +26 C). Latgalē pūtīs A, DA vējš, bet Kurzemē D puses vējš. Pēcpusdienā atkal iespējami negaisi.

Papildināts 17.augustā: Esam sagaidījuši arī zemākas gaisa temperatūras, rīta stundās gaiss ir dzestrs. Zemāk informācija par atlikušajām šīs nedēļas dienām. Jāpiebilst, ka saistībā ar aktīva ciklona tuvošanos, prognozes jau pēc dažām stundām var būt mainījušās. K… [Lasīt vairāk]
Aktuālā situācija (nedēļa līdz 14.8.11.)

Aktuālā situācija (nedēļa līdz 14.8.11.)

Nedēļa kopumā: līdz piektdienas vakaram - SVEN ciklons ar centru uz ziemeļiem no Latvijas. Visu laiku līst, ir negaisi nedēļas vidū. Bet no piektdienas naktis - jau TIMO vipulis virs Latvijas: priekšpusdienā ilgstošs lietus centrā un Vidzemē. Un vakarā arī daža lietusbrāzma ar negaisiem Latgalē un Vidzemes D daļā. No sestdienas otrās puses: zem VOLKERS ciklona dancojuma. Ar negaisiem Latvijas austrumu daļā.

Turpinājums nākamajā nedēļā..
Attēlu (c)sat24.com un cdn.fmi.fi
Iepriekšējais laiks: līdz 24.7.11.; līdz 31.7.11.; līdz 7.8.11.

========================

Svētdiena, 14. augusts
Silta, bet jūtami nestabila gaisa masa ar negaisiem centrā un vietām austrumu daļā
Sestdiena, 13. augusts
Rīta pusē neliela anticiklona D mala, vakarā jau lietusgāzes uz D robežām ciklona VOLKER gaisotnē.
Piektdiena, 12. augusts
CIklons TIMO visai ātri pārskrēja šķērsām pāri Latvijai, dienas pirmajā pusē dodot ilgstošu lietu Kurzemē, centrā un vidzemē. Bet Latvijas DA rajonos nesot arī dažu negaisu.
Ceturtdiena, 11 augusts
Ciklons SVEN aiziet prom no Latvijas, vien daži nokrišņi "nokavējušies" virs mūsu galvām. <…

[Lasīt vairāk]