Iestājoties astronomiskajam rudenim

Iestājoties astronomiskajam rudenim

Nupat jau esam nonākuši līdz pēdējai septembra mēneša nedēļas nogalei, jo nākamajā sestdienā sevi pieteiks oktobris. Līdz tam laikapstākļi būs visai mainīgi, tāpēc ir ļoti ticams, ka zemāk minētās prognozes var krasi mainīties. Bet joprojām pastāv iespēja, ka nedēļas nogale un nākamā nedēļa (ar dažiem izņēmumiem) var atnest atvasaru.

Šodien pēcpusdienā un vakarā līdz ar "Skandināvijas ciklona" aizvirzīšanos no Somijas uz A pusi, lielā valsts daļā iespējamas lokālas lietusgāzes, līdzīgi arī sestdien (vairāk gan Vidzemē). Kopumā visai daudz mākoņu. Vējš pārsvarā saglabāsies no R puses. Naktī uz sestdienu +7 ... +13 C, sestdien dienā atkarībā no mākoņainības un nokrišņiem +12 ... +16 C. Naktī uz svētdienu gan LHMT modelis Kurzemē pieļauj +4 C.

Šīs nedēļas pēdējā dienā prognozējams DR, R vējš, diena varētu paiet bez būtiskiem nokrišņiem. Gaisa temperatūra par dažiem grādiem augstāka, proti, ap +16 ... +18 C. Līdzīga situācija prognozēs ir arī pirmdien (+16 ... +19 C), bet otrdien atmosfēras fronte lietu varētu nest visā Latvijas teritorijā, pēc kā pazemināsies arī gaisa temperatūra. L… [Lasīt vairāk]
Aktuālā situācija (nedēļa līdz 25.9.11.)

Aktuālā situācija (nedēļa līdz 25.9.11.)

Nedēla: pirmdiena - jau ar GEORGE ciklona nokrišņiem, sākot ar R rajoniem. Uz austrumiem no Rīgas vietām arī negaisi. Otrdien šī fronte pārvirzījusies virs Latvijas, vien dodot vietām nelielus nokrišņus. No trešdienas pie mums ir ex-MARIA ciklona iespaids. Bet brīvdienās - pastiprinās anticiklona Z-ZA mala virs mūsu valsts.

Attēlu (c)sat24.com un cdn.fmi.fi
Turpinājums nākamajā nedēļā.
============================

Svētdiena, 25.septembrisDienas laikā virs Latvijas nostiprinās RENEE anticiklona Z mala, mākoņainība caur mitro gaisu saglabājas. Bet siltais DR vējš ir lēns, saulē arī tīras vasaras atskaņas jaušas.

Sestdiena, 24.septembrisEx-MARIA - vēl tālāk no Latvijas, tomēr tā ietekme dienas stundās vēl saglabājas. Brāzmaini R vēji daudzviet ap 10m/s, arī dažas nokrišņu brāzmas uz austrumiem no galvaspilsētas Rīgas vēl novērojami.

Piektdiena, 23.septembrisEx-MARIA, lai jau patālu uz ZA no Latvijas, tomēr nesa pāri mūsu teritorijai DR-R vēja brāzmas, vietām līdz 15m/s. Vietām, vairāk austrumos, arī nokrišņu brāzmas. <… [Lasīt vairāk]
Turpmāk bez īpašām izmaiņām

Turpmāk bez īpašām izmaiņām

Nākamajā diennaktī vietām joprojām uzlīs, pārsvarā gan Vidzemē. Sestdien kopumā neliels R, ZR puses vējš, valsts austrumos tas var saglabāties mēreni stiprs līdz brāzmains. Naktī +8 ... +14 C, sestdien dienā ap +14 ... +18 C.

Naktī uz svētdienu iegriezīsies D, DA vējš, pa dienu atkal pastiprinoties līdz 15 m/s. No rīta, debesīm skaidrojoties, lielā valsts daļā gaisa temperatūra var pazemināties līdz +4 ... +9 C. Ticamākas prognozes jāaplūko būtu sestdien. Svētdien dienas pirmajā pusē bez nokrišņiem, debesis varētu skaidroties. Pēcpusdienā no DR Latviju varētu sasniegt lietus zona, kas gan pārsvarā pēc prognozēm varētu saliedēt Kurzemi vai Zemgali, bet par to domas vēl dalās. Gaisa temperatūra līdzšinējā līmenī, ap +14 ... +18 C.

Pirmdien nokrišņi prognozēti savukārt valsts austrumu daļā. Dienas otrajā pusē Kurzemē iegriezīsies R vējš, valsts austrumos tas vēl saglabāsies pārsvarā no D puses. Gaisa temperatūra pakāpsies līdz +17 ... +22 C. Šur un tur līs arī otrdien un, iespējams, trešdien. S… [Lasīt vairāk]
Starp vasaru un rudens dzestrumu

Starp vasaru un rudens dzestrumu

Lai gan astronomiskais rudens vēl nav iestājies, dabā jau kādu laiku ir jaušamas rudens vēsmas. Pozitīva ir ziņa, ka uz pāris dienām gaiss atkal kļūs siltāks. Šodien Latvijā gaisa temperatūra pārsvarā ap +18 ... +20 C, nākamā nakts Kurzemē un Zemgalē mākoņu dēļ būs siltāka (+10 ... +16 C). Tomēr, tālāk uz austrumiem no Rīgas gaiss atdzisīs līdz +4 ... +8 C (izteiktāk droši vien pašā A pierobežā).

Pirmdien kopumā varētu būt visai daudz mākoņu, vējš dienā pūtīs no D, DA puses, pēcpusdienā, sākot no Kurzemes tas iegriezīsies no R, DR. No rīta puses vietām Kurzemē iespējams lietus. Pa dienu, sākot no Kurzemes, gaidāmas plašākas lietusgāzes - spēcīgākās gan droši vien būs pievakarē valsts centrālajos un austrumu rajonos. Gaisa temperatūra +18 ... +24 C. Vējš gaidāms neliels līdz mērens.

Naktī uz otrdienu tiek prognozētas apmākušās debesis, līdz ar ko gaiss neatdzisīs vairāk, kā +10 C, tā šobrīd prognozē LHMT. Kurzemes piekrastē gaidāmas vēja brāzmas līdz 19 m/s. Šobrīd izskatās, ka otrdien un trešdien gaidāma saule, pa brīžam lietusgāzes un zilas debesis. P… [Lasīt vairāk]
Aktuālā situācija (nedēļa līdz 18.9.11.)

Aktuālā situācija (nedēļa līdz 18.9.11.)

Nedēla: pirmdiena - izzūdoša FRANK ciklons aukstā fronte virzās pāri Latvijai, vietām ar lietusgāzēm un dažu pērkonu. Otrdiena līdz piektdiena - ex-KATIA ciklons gādā par vējainu un pat vētrainu laiku Latvijas R daļā. Brīvdienās - neliela augsta spiediena atzars.
Attēlu (c)sat24.com un cdn.fmi.fi
Turpinājums nākamajā nedēļā.
=========================

Svētdiena, 18.septembrisNo rietumiem pamazām tuvojas GEORGE ar kārtējo nokrišņu joslu. Tajā pašā laikā Latvijā saglabājas rudenīgi silts laiks.

Sestdiena, 17.septembrisNeliels it kā augsta spiediena atzars virs Latvijas, kas tomēr "nelikvidē" nokrišņus virs Latvijas teritorijas. Visumā mākoņains, un dažviet tomēr piles no debesīm nāca...

Piektdiena, 16.septembrisKATIA - aiziet no Latvijas, lai gan uz kādas otrreizējās aukstās frontes ir visai apnicīgi nokrišņi, pārsvarā Latvijas centrā.

Ceturtdiena, 15.septembrisKATIA tomēr lēnām turpina ceļu uz Somijas ziemeļiem un tālāk uz Krievijas Baltās jūras krastiem (mega-garš ceļš šim virpulim, kas Atlantijas vidienē dzimis kā taifūns). C… [Lasīt vairāk]
Atgriežamies Latvijas rudenī

Atgriežamies Latvijas rudenī

Pēc dažām saulainām un siltām dienām atkal esam atgriezušies rudenī. Īsumā runājot par gaidāmajiem laika apstākļiem, trešdien dienas otrajā pusē atkal līs, daudzviet arī ceturtdien. No lietus pilnībā neizsprukt arī piektdien un sestdien. Gaisa temperatūra nedēļas lielāko daļu dienās turēsies zem +19 C, naktīs atkarībā no mākoņu segas +7 ... +15 C.

Naktī debesis Zemgalē un Kurzemē skaidrosies, kamēr vēl nakts sākumā autrumu rajonos iespējams neliels lietus. Uz rīta pusi skaidrosies austrumu rajonos, bet Kurzemei turpretī pietuvosies nākamā mākoņu zona. Nakts otrajā pusē UM modelis valsts austrumos paredz biezu miglu. Attiecīgi gaisa temperatūra rīta pusē Kurzemē un pašos austrumu rajonos gaidāma ap +10 ...+15 C, kamēr vietām centrālajos rajonos un Vidzemes augstienē +7 ... +10 C. Tā šobrīd prognozē LHMT un Poļu UM modeļi.

Diena būs galvenokārt apmākusies, priekšpusdienā sākot no Kurzemes gaidāms lietus, iegriezīsies mērens DR vējš. Pievakarē Kurzemē skaidrosies. Kurzemes piekrastē iespējamas arī brāzmas līdz 17 m/s (ECMWF priekšpusdienā pieļauj līdz 22 m/s). R… [Lasīt vairāk]