Ciklons "Yoda"

Ciklons "Yoda"

Šeit ar īsiem ziņojumiem sekosim līdzi ciklona virzībai. Līdz ko būs jaunas ziņas, tās parādīsies šeit

11:34 Var teikt, ka vētru esam pārdzīvojuši. Maksimālās brāzmas visur jau sasniegtas, varbūt vēl valsts austrumos kāds stiprāks pūtiens iespējams. Prognozes, manuprāt, bijušas precīzas, taču mazliet tika pārspīlēts ar šāda vēja bīstamību un gaidāmajiem postījumiem, lai gan no otras puses - labāk sagatavoties vairāk nekā cerēt, ka postījumu nebūs. Šķiet, ka šādās reizēs attaisnojas arī veidot īsu ziņojumu rindu, ko papildina komentētāji ar novērojumiem un citām svaigām vēstīm. Šoreiz gan brīžiem man zuda operativitāte, jo pats atrados dabā un atjauninājumus vajadzēja veikt caur telefona internetu. Paldies par sadarbību. Turpinām ikdienu :)

09:28 Daugavgrīvā brāzmas 28m/s, jūras krastā Kurzemē jau zem 25m/s. Ūdens līmenis Daugavā pie Rīgas sasniedza +122cm, nu jau kādu laiku krītas

06:54 Latvijā spēcīgākais vējš fiksēts Ventspilī - 31m/s, Liepājā - 29m/s. Lietuvā Klaipēdas ostā 35m/s. Jūras krastā vēja ātrums samazinās. K…

[Lasīt vairāk]
Papildināts - Pirmdien iespējama vētra, jūrā pat orkāna stipruma brāzmas

Papildināts - Pirmdien iespējama vētra, jūrā pat orkāna stipruma brāzmas

Ieilgušais miera periods tuvojas beigām. Ja novembra pirmajā pusē ilgtermiņa prognozes par aukstuma tuvošanos izgāzās, tad pēc 15. novembra parādījušās prognozes par lielu Atlantijas ciklonu aktivitāti mēneša beigās pagaidām gūst tikai ar vien lielāku ticamību.

Jau no rītdienas, 24. novembra, vējš būs pamanāmāks. Jūras piekrastē 15-18m/s, citviet 9-14m/s. Ar pauzēm tāds brāzmains vējš gaidāms līdz svētdienas rītam, kad tas sāks pastiprināties vēl vairāk.

Pašreizējās prognozes par vētru

GFS prognoze 28.nov, pl.03:00 (izstrādāta 23.nov. pl.03:00)

GFS prognoze 28.nov, pl.03:00; izstrādāta 23.nov., pl.03:00 (vidējais vēja ātrums)

Ja balstās uz pāris pēdējiem GFS izlaidumiem, tad svētdien DR vēja brāzmas iekšzemē sasniegs 14-18m/s, jūras piekrastē 20-24m/s, vakarā līdz 28m/s.

Spēcīgākais vējš gaidāms naktī uz pirmdienu un pirmdienas rīta pusē. Iekšzemē 18-23m/s, jūras un līča piekrastē 25-30m/s, bet jūrā pat vidējais vēja ātrums prognozēts 25m/s, kas nozīmē, ka brāzmas var būt 33m/s un vairāk, kas jau ir orkāna spēks. Vētras vidū vējš pāries ZR virzienā un tāpēc pamatīgu pūtienu piedzīvos arī Vidzemes piekraste un Rīga, paaugstināsies ūdens līmenis Daugavā, bet plūdi diezin vai iespējami.…

[Lasīt vairāk]
Ar "mafijas" piesitienu

Ar "mafijas" piesitienu

Pievienojos visiem sveicieniem portāla pirmajā gadadienā! Kaut kāds periods pagājis, un ir apliecinājums – labam darbam jau otrajā gadu laikā. Viss notiek. Un – pēdējais brīdis iedomāties par "mafiju".

Rakstīts īpaši meteolapa.lv saitei :)

Ja palaižam jebkuru, arī interneta projektu, tad līdzās tam- ka pati lapa "karājas" attiecīgā adresē – jāparūpējās arī par apkārtējo "iesaiņojumu". Ar primāro mērķi: ierādīt pareizās lietas un finālā arī komandēt parādi! Citādi (joprojām paliekot "mazo un melno" kategorijā) es neredzu nekādu jēgu ko vispār darīt.

Jāsaka – kāda doma: šis portāls jau ietekmē lietas. Visticamāk: arī nesenā jezga ap bezmaksas meteo-radara aizslēgšanu -> arīdzan varētu tikt izprovocēta no meteolapas.lv veidotāju un satura radītāju puses. Laikam esam pratuši labāk par dažu oficiālo valsts struktūras kantori ierādīt meteo informāciju apkārtējo cilvēku prātos. Iespējams, radara aizslēgšana bijis kā atriebības akts, caur mēģinājumu padarīt dažam konkurentam dzīvi nedaudz grūtāku (lai gan oficiāli tiek minēts merkantīls biznesa mērķis)...…

[Lasīt vairāk]
Aktuālā situācija (nedēļa līdz 27.11.11.)

Aktuālā situācija (nedēļa līdz 27.11.11.)

Nedēļa aizgājusi: pirmdiena - aizgāja caur miniciklonu. Otrdien un trešdien: jau kārtējā "atelpa" anticiklona ZOEY iespaidā. Bet ceturtdien: pāri Latvijai vējains ciklons. Piektdiena jau esam XAVER virpuļa "siltajā sektorā", reizē caur spirgtiem DR vējiem, sestdien "uz" šā ciklona aukstās frontes. Svētdien: pilnā spēkā - sākot ar R rajoniem: plosās YODA ciklona vētra

Attēlu (c)sat24.com un cdn.fmi.fi

Turpinājums nākamajā nedēļā.

====================

Svētdiena, 27.novembrisYODA ciklons nes vētru visā Latvijā, daudzviet vējš 20-25m/s, bet R Kurzemes jūras piekrastē arī aiz 30m/s. Visā valstī apmācies un ir lietus brāzmas.

Sestdiena, 26.novembrisXAVER ciklona aizmugure ar auksto fronti. Dienas pirmajā pusē - daudzviet īslaicīgi nokrišņi (vietām ar dažu pērkonu), pēcpusdienā laika pamazām nomierinās. Lai gan dažas lokālas lietusgāzes no cb mākoņiem vēl līdz saules rietam.

Piektdiena, 25.novembrisXAVER ciklons DA mala ar silto fronti, smidzinošu lietu un vēja brāzmām visā Latvijā. Uz vakaru caur "silto sektoru" gaiss iesilst, R piekrastēs līdz pat +9 grādiem. <… [Lasīt vairāk]
Mums viena gada jubileja!

Mums viena gada jubileja!

Tā nu bezmaz vai nemanāmi ir pagājuši 12 mēneši, un meteolapa.lv var apsveikt ar viena gada jubileju. Šoreiz atskatīsimies uz statistiskajiem rādītājiem, nobeigumā informējot Jūs par lapas jaunumiem.

Lietotāji: pirmā gada laikā reģistrēto lietotāju skaits ir sasniedzis 231. Kaut vienu reizi komentējuši ir 92, bet pēdējā mēneša laikā apmeklējuši savu profilu - 24. Gada laikā lapā ir pievienoti 5570 komentāri.

Ir pievienoti 157 raksti, visvairāk to ir Raitim - 68, Pierīgai - 51, un Tomam - 24.

Ir pievienotas arī 92 galerijas, aktīvākais fotogrāfs mums ir gubumākonis ar 42 galerijām un 456 fotogrāfijām. Trijniekā iekļuvuši arī lightning - 10 galerijas, 90 fotogrāfijas; muntis - 9 galerijas, 80 fotogrāfijas. Ceram, ka arī citi iesaistīties fotogalerijas papildināšanā. :)

Ja aplūkojam 10 aktīvākos lietotājus komentāru ziņā, tie ir:

  1. Raitis, Sametis - 983
  2. lightning - 786
  3. Maija - 435
  4. Pierīga - 423
  5. gubumākonis - 317
  6. maikls - 259
  7. Digital1 - 210
  8. Emilis - 199
  9. kryos - 161
  10. Biruta - 148

Lapas apmeklētība: gada laikā lapa ir apmeklēta 420 000 reižu, kopumā lapas apskatītas 1,7 miljonu reižu (ieskaitot pašrocīgu lapas refrešu). V…

[Lasīt vairāk]
Pārdomas par gaidāmo ziemu

Pārdomas par gaidāmo ziemu

Mans raksts no sava bloga.

Aizvaditajā rudenī arī novembris bija silts, bet nokrišniem bagāts. Pērn rudenī daudzviet applūda ziemāju sējumi, bet šoruden ir zems ūdens līmenis, vairumā upju 6.mēnesi pēc kārtas ūdens ir mazāk par normu, bet nokrišnu daudzums novembrī pagaidām ir vien 13% no normas, ari oktobrī Rigas apkārtnē nolija vien 1/3 daļa normas. Pagajušgad ziema sākas 25. novembrī,kad temperatura strauji pazeminājas un uz slapjas un nesasalušas zemes uzsniga sniegs. Un pec tam Rīgā stabila ziema bez atkušniem bet ar biežiem un stipriem sniegputeniem turpinājās 45 dienas no vietas,tikai ap 7 janvāri sagaidijam pirmo atkusni,bet sniega sega Rīga sasniedza 60 centimetrus! Janvāris in daļa februāra bija visai atkušņaini,tomer ziema nosledzas ar krietnu salu un ilgstošu aukstuma vilni,kopuma sniega sega noturejas visu ziemu un novembri uzsnigušais sniegs nokusa tikai marta beigās.

Ka varetu būt šogad? Gan laika vērotāji, gan pieejamas ilgtermiņa prognozes patreiz paredz mērenu, siltaku, ka iepriekšejos pāris gados ziemu, turklat ari nepastāvigu. T… [Lasīt vairāk]