Aktuālā situācija (nedēļa līdz 23.10.11.)

Aktuālā situācija (nedēļa līdz 23.10.11.)

Nedēla aizgājusi: pirmdiena + otrdiena: "zelta rudens" caur TESSINA anticiklonu. No trešdienas līdz piektdienai nelieli līdz mēreni nokrišņi un brāzmains vējš KLAUS ciklona iespaidā. Sestdiena un pa daļai arī svētdiena - LEOPOLD ciklona ietekme.
Attēlu (c)sat24.com un cdn.fmi.fi
Turpinājums nākamajā nedēļā.
===================

Svētdiena, 23.oktobrisLEOPOLD ciklons šoreiz ātri pārskrēja pāri Latvijai, līdz dienas izskaņai vien austrumu daļā nedaudz aizķērās ar apmākušamies debesīm un smidzinošu lietu. Kamēr Latvijas R daļā jau skaidrojās, un bija vien "laba laika" gubumākoņi.

Sestdiena, 22.oktobrisNākamais ciklons LEOPOLD - arīdzan virzās pāri Latvijai, sākot ar rietumu rajoniem. Kopumā daudzviet bija pelēka diena, ar smidzinošiem (pārsvarā) nokrišņiem. Un dažu vēja brāzmu vairāk Kurzemē. Joprojām silts arīdzan (oktobra otrās puses mērogos).

Piektdiena, 21.oktobrisKLAUS ciklons aiziet no Latvijas prom pavisam, naktī Kurzemē un dienā Latvijas A pusē vēl īslaicīgi nokrišņi. Dienas otrajā pusē skaidrojas. Z… [Lasīt vairāk]
Ziemas prognoze caur samaksu

Ziemas prognoze caur samaksu

Nesatraucaties- nekur pagaidām par šādām "zināšanām" neviens santīmus un latus neprasa. Bet kāds labprāt arīdzan to darītu, ja vien... ja vien pietiktu mums zināšanas. Šīs domas visumā sasaucas arī ar ļoti nesenām kaislībām ap meteo.lv bezmaksas radara aizslēgšanas faktu.

Raksts īpaši meteolapa.lv saitei 15.10.11., 14:29

Kad mans vārds aizklīda dažās avīžu un žurnālu slejās, tad arī manā mītnes pagasatā man uzdod aizvien biežāk jautājumu "kāda tad būs ziema?". Varētu jau apkopot dažādus vērojumus dabā un pasacīt: kopumā šī (2011/2012) būs mīkstāka par iepriekšējo, bez vienlaidus sala (atsevišķās dienās tas gan var iespert) un ar biežākiem atkušņiem, sniega sega mērena un kusīs no abiem (rudens un pavasara) galiem. Nu jā... manīsim, man nav uzdevums izplatīt daudz-dienu prognozes, kopumā pašam ir skepse pret šādiem ilgermiņa paredzējumiem. Šai paša'portālā esmu izteicies – cilvēkiem vēl nav tādas zināšanas, lai pateiktu precīzi "janvāra 2012. otrajā pusē Latviju pārņems anticiklons, kam ap 25. datumu sekos sniegputenis...… [Lasīt vairāk]
Bezmaksas radara aizslēgšana

Bezmaksas radara aizslēgšana

Neatkārtošos to, ko par tēmu raksta lapas vadītājs "Pierīga" ;), taču jaunākais notikums (kas turklāt nogruva pāri meteofanu galvām bez brīdinājuma/ turklāt par jauno aktivitāti joprojām nav "ziņa" meteo.lv jaunumu lapā... ) tomēr raisa vēl citas domas... Papildināts arī 14.10.11..

Raksts īpaši meteolapa.lv saitei 13.10.11., 20:30

Tātad...
* Acīmredzot parādās kāds t.s. "cilvēciskais faktors": ja jau reiz līdz šim radara attēlu regulāri skatījās daudz..., tad- kamdēļ to nevarētu arī kā biznesiņu uztaisīt. Saprotams, Latvijas meteoaģentūra ir daļa no Latvijas valsts saimniecības. Vismaz ar daļēju apmaksu no Valsts budžeta. Un kopējā recesija jeb ekonomikas neliels apsīkums (joprojām saku- neliels, manā uztverē pēdējā/cerams/ patiesā krīze Latvijā bija ap aizvadītā gadsimta 90'to sākuma gadiem, kad radikāli mainījās polit-ekonomiskā sistēma) sit pa kabatu arī minētajai aģentūrai.
* Pat tad, ja samazināsies šīs radara lapas apmeklētība, tomēr tā nenokritīsies līdz 0 līmenim arī pēc meteo.lv jaunā maksas pakalpojuma ieviešanas. I… [Lasīt vairāk]
Pārdomas par meteoradaru

Pārdomas par meteoradaru

Pirms laika Toma Briča piesauktās finansiālās nedienas ar LVĢMC turpmāk, šķiet, iespaidos mūs visus. Lai gan pirms gadiem LVĢMC liedza bezmaksas on-line informāciju par lērumu savu novērojumu staciju, šodienas jaunumi būtiski nošokēja.

Nešaubos, ka vesels lērums iedzīvotāju ar šādu LVĢMC lēmumu būs neapmierināti. Nerunāju tikai par tiem, kas apmeklē meteolapa.lv, bet arī par tiem, kas šo radaru apskatīja oficiāli, caur meteo.lv. No šodienas, tiešsaistes informācijai par radaru uz stundu (t.i. 5-6 attēli), tas izmaksā 0,30 Ls, bet 12 stundu attēls + animācija maksā 0,98 Ls. Stipri šaubos, ka LVĢMC no šī iegūs kādu finansiālu labumu, jo par radaru ikdienas iedzīvotājs nebūs gatavs maksāt. Meteoradars līdz šim bija meteolapa.lv populārākais "produkts", īpaši lietainās dienās. Vidēji 60 - 70% apmeklētāju izvēlējās tieši radaru.

Šovakar esmu aizrakstījis LVĢMC, jautājot par iespējām šos datus iegūt ilgtermiņā. Nav jau noslēpums, ka minētais centrs nav diez ko aktīvs uz komunicēšanu, tāpēc priecāšos par jebkādu atbildi. T… [Lasīt vairāk]
Negaisam pa pēdām

Negaisam pa pēdām

Visus tos, kuriem ir vēlēšanās doties negaisam pa pēdām līdzīgi kā to dara Storm Chasers, aicinu apvienoties un rakstīt uz manu draugiem.lv profilu (MADARS GRUMOVIČS) personīgi. Varbūt kas izdosies! Sākam 2012.gada vasarā!

Rīcības plāns:
  • Būšu atklāts - tā kā man nav sava auto, tad cenšos organizēt citus, kuriem auto ir, taču ja kāds mani ņems, pievienošos obligāti.
  • Mērķis ir medīt negaisus un vētras, kā arī, ja būs tāda iespēja, to visu uzfilmēt ar profesionālu aparatūru (lai nav kauns rādīt TV).
  • Medības paredzētas visas Latvijas mērogā (nepieciešamības gadījumā arī Lietuva un Igaunija), iespējams nāksies ņemt līdzi teltis un pārējo, ja plānā būs vairākas dienas.
  • Svarīgi izveidot vairākas komandas, jo tad ir lieliska iespēja "piebraukt" negaisam no dažādiem punktiem.
  • Vēlams, lai būtu apvidus automobiļi, jo nekad nevar zināt, kāds būs ceļš un kur vajadzēs braukt.
  • Lielākā problēma, kur ceru uz jūsu palīdzību - mērinstrumenti, aprīkojums...
Aktuālā situācija (nedēļa līdz 16.10.11.)

Aktuālā situācija (nedēļa līdz 16.10.11.)

Nedēla aizgājusi: pirmdiena - JORN ciklona frontes virzās pāri Latvijai, īslaicīgi līst līdz trešdienas vakaram Ceturtdien - naktī masīvis, dienā mērenāks "līča efekts", kas rajonā ap Rīgu producē lietus/krusas gāzes ar dažu pērkonu. Līdzīgi arī Kurzemes R piekrastē. Viss atslābstošā virzienā turpinās arī piektdien. Brīvdienās sāk dominēt anticiklons TESSINA no DR puses.
Attēlu (c)sat24.com un cdn.fmi.fi
Turpinājums nākamajā nedēļā.
===================

Svētdiena, 16.oktobrisAnticiklona TESSINA ZA mala virs Latvijas. Attiecīgi arī laika apstākļi mūsu klātienē - bez nokrišņiem, daudz saules pie debesīm. Vien dienā "laba laika" gubu mākoņainība. Naktī Latvijas DA rajonos sals līdz -1-4 grādiem.

Sestdiena, 15.oktobrisVirs Latvijas pastiprinās augsta spiediena atzars. Tā A malā gan mākoņainība, kas līdzīga siltās frontes padebešiem. Turklāt dažas lietus piles Kurzemē no debesīm. Visas dienas garumā apmācies, bet nākamās nakts sākumā Latvijas DA rajonos neliels sals -1-3 grādu apmērā.

Piektdiena, 14.oktobrisJORN ciklons ar R malu arī šai dienā virs Latvijas. N… [Lasīt vairāk]