Vēl starp rudeni un ziemu

Vēl starp rudeni un ziemu

Novembra trešajā dekādē Latvijā gaidāmi mainīgi laika apstākļi, kad rudenīgākas dienas nomainīs sniegs un sals, ko savukārt no jauna nokausēs siltāks gaiss un lietus lāses. Visu nākamo nedēļu būsim siltā un aukstā gaisa tuvumā - no Eiropas ziemeļiem jau svētdienā pie mums sāk ieplūst aukstums, kas pamatā skars Krievijas ZR, taču jau otrdien un nedēļas vidū no rietumiem ieplūdīs siltāks gaiss. Nedēļas nogalē Skandināvijā no jauna atradīsies auksta gaisa masa, kas var ietekmēt arī mūs.

Pirmdien kopumā saulains laiks ar lēnu Z, Kurzemē dienas otrajā pusē ar nelielu līdz mērenu R puses vēju. Pāri jūrai nākoši mākoņi Kurzemē, kā arī Vidzemē nesīs sniegu, lokāli var snigt stipri, taču īslaicīgi. Naktī uz otrdienu pāri Skandināvijai virzīsies izzūdošs ciklons, kas sākot ar valsts ZR nesīs nokrišņus - Kurzemes piekrastē ieplūstot siltākam gaisam galvenokārt līs, bet Kurzemes austrumos un pārējā valsts teritorijā snigs, vietām spēcīgi. Lai gan prognozes vēl ir atšķirīgas, daļā teritorijas uz zemes veidosies neliela sniega sega, kas ar lielāku iespējamību Vidzemē un Latgalē var saglabāties arī līdz ceturtdienai.

Nedēļas vidū bez būtiskiem nokrišņiem, taču ceturtdien vai piektdien nākamā ciklona ietekmē jau daudzviet iespējams galvenokārt neliels lietus, piektdien, vējam iegriežoties no ZA, arī slapjš sniegs. Tālākās prognozes mūsu tuvumā paredz vairākus ciklonus, kas attiecīgi brīvdienās un novembra pēdējās dienās var nest jaunus sniega krājumus - aicinām sekot līdzi jaunākajai informācijai sociālo tīklu kontos.

Zemāk publicētas nākamās nedēļas gaisa temperatūras prognozes - jāņem vērā, ka kopumā siltākais reģions būs Kurzeme, it sevišķi piekrastes tuvumā, savukārt aukstākais laiks gaidāms Vidzemē un Latgalē (skatīt attēlus zemāk).

Minimālā un maksimālā temperatūra trešdien (GFS prognoze)

  22.11. 23.11. 24.11. 25.11. 26.11. 27.11.
Nakts -8 ... -2 -6 ... +2 -4 ... +4 0 ... +7 -1 ... +4 -5 ... 0
Diena -5 ... +1 -3 ... +7 +1 ... +8 +2 ... +8 +1 ... +6 -3 ... +2

 

Kā Tu vērtē šo rakstu?
 1. 25.11.2021 21:31

  25. nov. no rīta mākoņains 7-9 balles. T. +5°C. Spiediens 759 mm. Priekšpusdienā apmācies ar zemiem mākoņiem. Lēns līdz mērens DR vējš. Īslaicīgi uzsmidzināja smalks lietus vai rupja migla. Pēcpusdienā daudz mākoņu. T. +7°C. Saulīte reti parādījās. Vakarā apmācies. Vējš griezās no R puses. Pašlaik t. +3°C. Spiediens 753 mm.

  Ielādē...
 2. 25.11.2021 22:05

  Šodiena galīgi neierosinoša.Mēģināju parosīties dārzā ,bet dienas lielāko daļu smidzināja un nepatīkams vējš.Ap +3 max 4 grādi silti.

  Ielādē...
  1. 25.11.2021 22:51

   Veiksmi!

   Ielādē...
 3. Vakar 08:36

  *25.11.2021. Rīgas ziemeļi. Ciklons tuvojas no ZR puses. Apmācies visos augstumos, jau naktī uzlīst- kā arī smidzina dienas otrajā pusē. DDR vējš 1-3, dienas otrajā pusē brāzmās līdz 12m/s. Gaisa temperatūra: plkst. 3:00+3; 9:00+3; 15:00+4; 21:00+3.

  Ielādē...
 4. Vakar 10:50

  Joprojām viss ir nomācies. Grādi atbilst novembra sākumam, ik pa brīdim uzsmidzina. Pelēks un nemīlīgs. Pa pustumsu un vēsumu laukā darboties negribas NEMAZ, lai gan vajadzētu:) . Sāku piebarot mazputniņus. Šie laimīgi, es apmierināta:) Nesakiet neko- visu zinu:))
  Gaidu sniegu.

  Ielādē...
  1. Vakar 13:44

   Līdz rītdienai jāpaciešas un būs sniegs 😂

   Ielādē...
 5. Vakar 19:34

  Pēdējās pāris dienas teju identiskas - tumši pelēkas un slapjas. T. praktiski visu laiku +3...+5°C robežās, šodien +2...+3°C. Lietus tikai pa laikam, un pārsvarā neliels, taču visa pasaule tāpat ūdens pārsūkusies. Izejot ārā, drēgnums uzreiz ķeras klāt, tāpēc praktiski tikai pa mājām. Labi, ka arī darba specifika to ļauj, jo visi darbi pie datora. Spuldzes iekšā, logiem aizkarus priekšā, un dzīvo gaišā un siltā pasaulē. Ja tā nevarētu, tad būtu ļoti grūti, un daudziem droši vien tā arī ir. Protams, neskaitot krēslas, vēlā rudens un jebkāda laika mīļus. Katram savs.
  Toties, ieraugot šodien jaunākās prognozes, liekas, ka Saule uzspīdēja. Vismaz dvēselē noteikti. Izskatās, ka beidzot pelēcība būs prom, un, ja ne Saule, tad vismaz sniega baltums tuvākajās priecēs. Pirmais īstais ziemas sveiciens gaidāms. :)

  Ielādē...
 6. Vakar 23:10

  26. nov. no rīta mākoņains. Priekšpusdienā drusku uzlija. T. +1°C. Spiediens 750 mm. Mērens D-DR vējš. Pēcpusdienā apmācies. T. +5°C. Vakarā vējš norima. Pašlaik t. +1°C. Spiediens 751 mm.

  Ielādē...
 7. Šodien 06:28

  +0,4°C, bezvējš, sīks sniedziņš rāmi birst no debesīm. Uz zemes gan pagaidām nekas nepaliek, tikai slapjums. Spiediens 747 mm.

  Ielādē...