Vēl viena silta nedēļa

Vēl viena silta nedēļa

Nākamajā darba nedēļā gaisa temperatūra joprojām būs pozitīva un līdz pat nedēļas vidum ik pa laikam gaidāmi nokrišņi. Brīvdienās, atbilstoši pašreizējām prognozēm, būtiski nokrišņi nav gaidāmi, un gaisa temperatūra par vairākiem grādiem pazemināsies.

Pirmdien vēl aizejošā ciklona ietekmē dažviet iespējams neliels lietus, ar lielāku iespēju valsts dienvidos un austrumos. Dienas pirmajā pusē ir cerība arī uz saules parādīšanos. Otrdien pastiprināsies R, DR puses vējš, debesis no jauna aizklās mākoņi un sākot ar pēcpusdienu no rietumiem gaidāma jauna nokrišņu zona, galvenokārt lietus, valsts austrumu pusē arī slapjš sniegs, putenis.

Brāzmainais vējš saglabāsies arī trešdien. Nedēļas vidū debesis visdrīzāk aizklās mākoņi un garām ejoša ciklona ietekmē vietām iespējams neliels lietus, sākotnēji Kurzemes ziemeļos, vēlāk arī citviet. No dienvidrietumiem pie mums ieplūdīs siltāks gaiss - trešdiena un ceturtdiena varētu būt nedēļas siltākās dienas, kad gaisa temperatūra var sasniegt +5 ... +8 grādus.

Sākot ar ceturtdienu paaugstināsies atmosfēras spiediens un nokrišņi mitēsies. Pēc pašreizējām prognozēm ceturtdien un piektdien debesis vietām var skaidroties. Piektdien un sestdien no jauna tiek prognozēta D vēja pastiprināšanās, daudzviet iespējami nelieli nokrišņi, jo īslaicīgi atradīsimies salīdzinoši mazkustīgā gaisa masā starp diviem anticikloniem un ciklonu tālu ziemeļos.

Dažādu modeļu gaisa temperatūras prognozes Jelgavai (weather.us)

Brīvdienās pie mums ieplūdīs dzestrāks gaiss, tāpēc gaidāma gaisa temperatūras pazemināšanās. Tālākās prognozes sākot ar 21.janvāri paredz gaisa plūsmu no ziemeļiem turmāku gaisa temperatūras pazemināšanos. Provizoriski janvāra trešajā dekādē lietu varētu nomainīt sniegs, bet vai šīs prognozes neizčabēs tāpat kā visi iepriekšējie ziemas mēģinājumi - to rādīs laiks.

  13.01. 14.01. 15.01. 16.01. 17.01. 18.01.
Nakts 0 ... +5 -1 ... +4 0 ... +5 +2 ... +7 -1 ... +4 -3 ... +2
Diena +1 ... +6 0 ... +5 +3 ... +8 +3 ... +7 0 ... +4 0 ... +4

 

Kā Tu vērtē šo rakstu?
 1. Šodien 10:02

  Arktiskās gaisa masas pamatīgi aizkavējušās. Atlantijas okeāns ir stiprāks par ziemeļu gaisa plūsmām. Z , ZR vēju tikpat kā nav. Nav ziemeļu dvašas , Baltijas jūra nesasalst, rezultātā pie mums ir silts. Cilvēks to nevar grozīt. Žēl tik, ka stabili ieejam mērenajā zonā: mērena ziema, mērena vasara un bezgalīgi garš rudens. Rudens noteikti nav mans mīļākais gadalaiks.
  Šorīt parādījās cerība uz sauli....un pazuda. Jau ir nomācies. +2*C. Spiediens lēnām kāpj. Ja tā turpinātos, varētu palikt vēsāks. Pirms prognozētā aukstuma derētu sasaldēt zemi un uzbirdināt sniedziņu. Redzēs, kādi plāni ir tam , kas mīt debesīs....

  Ielādē...
 2. Šodien 15:31

  Rītā debesis aiz mākoņiem, vēlāk skaidrojās, un pēcpusdienā jau pavisam saulains laiks ar nelielu augsto mākoņu daudzumu. Vējš pārsvarā lēns, t° diezgan konstanti visu dienu turas ap +5°C, šobrīd tikpat. Spiediens 771 mm.

  Ielādē...
 3. Vakar 08:55

  Tikpat labi 16.jūlija rīts ar skaidrām debesīm un +8 grādiem, nu jau +7. Bez nopietna vēja. Pirmās putnu dziesmas.
  Tiesa, ziema tomēr gaidāma - šķiet, ap 25.-30.janvāri.

  Ielādē...
  1. Vakar 20:26

   Nu jau pavisam stabili no 26.janvāra gaidāma meteoroloģiskā ziema visā Latvijā! Sola arī diezgan daudz sniega, uz 31.janvāri GFS sazīmējis zem -15 valsts austrumos un 15-30 cm biezu sniegu. Varbūt atkārtojas 2006./2007.gada ziemas scenārijs.

   Ielādē...
   1. Vakar 21:43

    Beidz maldināt tautu ar saviem izdomājumiem!! Ziemas nebūs!! 10 dienas prognozes nav ticamas pat Bricis teica savā saitē !!

    Labāk izlasi šo rakstu kuru ir publicējis Somu meteorlogu un pētnieku komanda brīdinājumu par NeZiemam Ziemeļu Eiropā turpmakos gadus!!

    rmets.onlinelibrary.wiley.com

    Tas liek domāt ka klimats ir ļoti strauji mainīsies !! Protams cilvēki negrib Latvijās un Eiropā šo faktu pieņemt !!
    Jautājums viens pēc 10 gadiem varēsim LV iegūt gada laikā divas kartupeļu ražās noturīga sezonā siltā klimata ietekmē :D

    Ielādē...
    1. Vakar 22:32

     To, ka pēdējos gados kļuva siltāks nav pierādījums tam, ka klimats strauji mainīsies, jo vārds ''strauji'' daudz ko nozīmē un mēs to dažādi uztveram. Strauji var būt pēc vairākiem miljons gadiem un ko tad. Lai tik tiešām redzētu un izvērtētu klimata pārmaiņas ir jāpaiet vēl vairākiem gadiem un tie nav 100 gadi. Labākā gadījumā pēc 100 gadiem gaisa temperatūra uz planētas paaugstināsies par nieka 0.01 grādiem, bet ir jārēķinās ar to, ka atmosfēras procesi mainīsies arī virs zemes poliem, kur virpuļo polārais virpulis un tas siltuma dēļ var daudz ko izraisīt. Nav tik vienkārši kā visi domā.

     Ielādē...
     1. Vakar 23:03

      Nu tad lūdzu padalies ar publisko info ja esi atmosfēras ciklu zinātnieks LV ? Nevis mētājies ar izteicieniem. Pēc mēneša kaut ko citu rakstisi.

      Ielādē...
      1. Šodien 15:52

       Laiks rādīs, kurš pirmais pēc mēneša rakstīs kaut ko citu.

       Ielādē...
 4. Šodien 17:13

  Laika prognozes mainās tikpat strauji kā gražīgas jaunkundzes iegribas- te sola mīnusus, pēc dienas jau plusus, vakar vakarā rādīja biezu sniega kārtu, šorīt tikpat kā nekādu, nu jau vairs bites nav vienīgās, par kurām neko nevar zināt...Kā kompensācija šodien bija skaists saules riets krāsainās debesīs. Tā kā praktiski nav mākoņu, t slīd lejup.

  Ielādē...
 5. Šodien 16:55

  Nu lūk, no solīta dažos GFS izlaidumos sala un sniega janvāra beigās vairs nav ne vēsts pēdēja izlaidumā atkal nebeidzama pseidosiltuma atrauga un nekas cits... Nu vienkārši briesmīgs janvāris, pareizāk sakot novembra turpinājums, baisa, nebeidzama un bezcerīga neziema, kas pārspēj pat ļaunākas 90-to gadu neziemas! Nedomāju gan, ka atkal ko tādu un vēl sliktāka veidā piedzivošu atkal,un vēl tik drīz, vel jo vairāk zemas Saules aktivitātes gados, kad it ka lielāks potencials aukstām ziemām, bet nekā, vien nebeidzama un nebijusi stabila siltuma anomālija bez gala un malas velkās bez pārtraukuma mēnešiem, rudens pusgada garumā...

  Ielādē...
  1. Šodien 17:42

   Kad siltuma mīļiem apniks priecāties par silto neziemu, ziema neiestāsies. Bet tagad varam ērti iekārtoties un pavērot ar ko šī ziemas santabarbara beigsies.

   Ielādē...
 6. Šodien 18:45

  Šodien skaista rudens diena, lietus mitējies, brīžiem saule, vējš arī ne pārāk pūta.

  Ielādē...
 7. Šodien 21:13

  Atkal diena ar saulīti Rīgā, līdz 6°C. Agrs pavasaris pilsētā! :)

  Ielādē...