Aktuālā situācija (nedēļa līdz 18.12.11.)

Aktuālā situācija (nedēļa līdz 18.12.11.)

Nedēļa aizgājusi: pirmdiena - jau zem jauna ciklona sākuma. Otrdien šā paša HERGEN ciklona frontes turpina virzīties pāri Latvijai. Trešdien fronte atnes silta gaisa viļņus uz Latviju. Naktī uz ceturtdienu IVEN ciklona ilgstošais lietus, dienā šā ciklona īslaicīgās lietus brāzmas. Ciklons no D-DA puses sasniedz Latviju arī piektdien, nesot palielinātu mākoņainību austrumos un dažu nokrišņu brīdi turpat. Piektdienas vakarā Latviju sasniedz JOACHIM ciklona priekšējie mākoņi no DR puses. Sestdien JOACHIM ar nokrišņiem virs Latvijas, tas pats arī svētdien.

Attēlu (c)sat24.com un cdn.fmi.fi

Turpinājums nākamajā nedēļā.

=================

Svētdiena, 18.decembrisJOACHIM ciklons ir netālu uz ZR no Latvijas. Mums tiek ilglaicīgi lietus un daudzviet arī slapja sniega nokrišņi.

Sestdiena, 17.decembrisJOACHIM ciklons nāk uz Latviju no DR puses. Priekšpusdienā spirgti DA vēji, kam seko slapja sniega un lietus nokrišņi Latvijas lielākā daļā.

Piektdiena, 16.decembrisDienā neizteikts ciklons no DA puses - uz austrumiem no Rīgas palielināta mākoņainība, vakarā sāk pastiprināties ciklons JOACHIM no Rietumeiropas skatu laukiem. A… [Lasīt vairāk]
Šonedēļ izveidosies pirmā noturīgā sniega sega

Šonedēļ izveidosies pirmā noturīgā sniega sega

Šonedēļ Latvijā gaisa temperatūra nemanāmi (tiešām ļoti nedaudz) pazemināsies, taču tas būs pietiekami, lai nokrišņu veids no lietus arvien biežāk būtu slapjš sniegs. Būtiskākais nokrišņu veidam, protams, ir gaisa temperatūra augstākos atmosfēras slāņos un prognozes uzrāda, ka arī tur šonedēļ temperatūra būs gandrīz uz robežas, kas nepieciešama snigšanai. Tas nozīmē, ka nelielas nobīdes temperatūra var atnest ievērojamas izmaiņas.

Iepriekš jau bieži esmu pieminējis, ka aptuveni pusotra kilometra augstumā, kur atmosfēras spiediens ir 850hPa, ir nepieciešams aptuvenin -5 grādu sals, lai nokrišņi, kas sasniedz zemi, būtu sniegs. Tā nu visu šo nedēļ temperatūra tur augšā visbiežāk svārstīsies no -4 līdz -6 grādiem.

Uz zemes gaisa temperatūra visu nedēļu dienās būs ap 0..+3 grādiem, naktīs -3..+1 grāds, izņemot jūras piekrasti, kur krietni siltāks - gan naktīs, gan dienās ap +4..+6 grādiem, pašreizējās prognozes rāda, ka piektdien jūras krastā var būt pat +7..+8 grādi.

Iepriekš GFS prognozēja, ka nedeļas nogalē sniega biezums Vidzemē var pārsniegt 35 centimetrus, taču nu GFS ir kļuvis reālistiskāks - svētdien sola 15-20 centimetru, taču arī tas pagaidām izskatās nedaudz pārspīlēti.…

[Lasīt vairāk]
Apmeklētāju aptaujas rezultāti

Apmeklētāju aptaujas rezultāti

Vēlreiz liels paldies par Jūsu viedokli! Šeit īsumā par rezultātiem un atbildes uz atsevišķiem komentāriem. Kopējais respondentu skaits: 143, no kuriem 58% nav reģistrējušies meteolapa.lv.

Meteolapa.lv izskatu kā labu vērtē 67,8%, pašreizējais logo patīk 89,5% aptaujas respondentu. Piekrītu, ka saule nav tik izteikta, kā "o" burts, šeit domas dalās arī administrācijai. Varbūt, ka jāpiedāvā vairāki varianti, sauli iekrāsojot kaut nedaudz "o" formā. Ir arī izteikts viedoklis šo sauli novietot aiz vārda meteolapa. Noteikti padomāsim!

Plānots, ka augšējais lapas attēls paliks pašreizējā variantā, nejauši mainoties vairākiem attēliem, tos cenšoties pieskaņot sezonai. Atbildot uz ieteikumu par attēla paslēpšanu, tādu iespēju akceptējam un ieviesīsim. Par attēla augstumu padomāsim, aplūkojot statistikas datus par ekrāna izšķirtspēju, bet visai maz ticams, ja tiks ieviesta iespēja to paslēpt. Šobrīd nav plānots šos attēlus atsevišķi ievietot galerijā, jo bieži vien pats attēls nav tik labi izdevies, katru reizi tiek piemeklēts labākais veids, kā to atspoguļot šeit.…

[Lasīt vairāk]
Aktuālā situācija (nedēļa līdz 11.12.11.)

Aktuālā situācija (nedēļa līdz 11.12.11.)

Nedēļa aizgājusi: pirmdiena - esam BOB ciklona D malā, atkal masīva mākoņainība, daudzviet sniega nokrišņi. Nokrišņus palīdzēja radīt arī no D puses ienākošais CHRISTOPH ciklons. Otrdienā- neliels pirms-ciklona virpulis atnesa masīvus sniega nokrišņus lielā daļā Latvijas. Trešdien- nelielu nokrišņu zona no ciklona DANILO. Ceturtdiena - nu jau EKHARD ciklona Z daļā, bet laiks samērā mierīgs. Piektdien FRIENDHELM ciklons - nokrišņi un vētra ar "uzsvaru" Latvijas R daļā. Sestdiens šis ciklons daudzviet nes īslaicīgus lietus un slapja sniega nokrišņus. Svētdien- ciklons pabeidz savu ietekmi virs Latvijas. Mums atelpa pirms nākamās vētrainās nedēļas.

Attēlu (c)sat24.com un cdn.fmi.fi

Turpinājums nākamajā nedēļā.

====================

Svētdiena, 11.decembrisFRIEDHELM ciklons aizpildās uz ZA no Latvijas. Valstī mākoņainība samazinās, pēdējie nokrišņi dienas laikā. Pašā vakarā daudzviet skaidrojas un ir neliels sals.

Sestdiena, 10.decembrisFRIEDHELM ciklona D malā - pie mums turpinājās sniega, slapja sniega nopkrišņu brāzmas. L… [Lasīt vairāk]
Arī turpmāk aktīvi cikloni un bieži vējains

Arī turpmāk aktīvi cikloni un bieži vējains

No trešdienas, 30. novembra, laika apstākļus Latvijā atkal noteiks aktīvi Atlantijas cikloni. Nedaudz pastiprināsies vējš, iekšzemē nedēļas otrajā pusē dažbrīd brāzmās sasniedzot 10-14m/s, bet jūras piekrastē Kurzemē nedaudz stiprāks - līdz 15-17m/s.

Nedēļas nogalē un nākamās nedēļas sākumā vairāki modeļi paredz spēcīgu Atlantijas ciklona izveidošanos, kura dienvidu daļā rastos vēl viens ciklona centrs. Vietām varētu snigt slapjš sniegs, un GFS Vidzemē prognozē īslaicīgu 1-3cm sniega segas izveidošanos.Šis scenārijs ir viens no biežākajiem, kas Latvijā atnes stipras vētras, taču pašlaik analizēt smalkāk nav vērts, jo prognoze vēl ir mainīga un maz ticama.

Uz turpmāku Atlantijas ciklonu aktivitāti norāda arī Ziemeļatlantijas Oscilācijas indekss, kas šajās dienās ir un turpmāk saglabāsies aptuveni 1,5-1,8, kas ir viens no augstākajiem, ja ne pats augstākais šogad. Tas nozīmē, ka arī auksts laiks un stabils sals vēl nav gaidāms.

Aktuālā situācija (nedēļa līdz 4.12.11.)

Aktuālā situācija (nedēļa līdz 4.12.11.)

Nedēļa aizgājusi: pirmdiena - ciklona YODA "aizmugure". Otrdien un trešdien ARNO ciklons ar nelielām frontēm noklāj Latviju. Nasktī uz ceturtdienu: neliels augsta spiediena atzars, bet ceturtdien un piektdien ciklons ZAFER ar frontēm. Sestdien no rīta neliels augsta spiediena atzars, bet vakarā jau sāk darboties BOB ciklons. Svētdien šis ciklons nes īslaicīgus nokrišņus.

Attēlu (c)sat24.com un cdn.fmi.fi

Turpinājums nākamajā nedēļā

====================

Svētdiena, 4.decembrisBOB ciklona attālā D-DA malā arī pie mums lietusgāzes Kurzemē, kopumā lietus daudzviet. Naktī vietām slapjš sniegs. Arī negaisa parādības neizpalika- priekšpusdienā Kurzemes DR daļā un R piekrastē, pievakarā arī D Zemgalē.

Sestdiena, 3.decembrisNaktī neliela augsta spiediena atzars, lielā daļā Latvijas - neliels sals. Uz ceļiem centrālos un austrumu rajonos slidens. Dienā sākot no pusdienas laika - BOB ciklona fronte nes palielinātu mākoņainību, vēja pastiprināšanos un arī nokrišņus.

Piektdiena, 2.decembrisZAFER ciklons ar silto fronti. A… [Lasīt vairāk]