Nedēļa līdz 15.01.17. - Ziema turpināsies ar mainīgiem laikapstākļiem

Nedēļa līdz 15.01.17. - Ziema turpināsies ar mainīgiem laikapstākļiem

Trešdiena, 11.janvāris (+ieskats par tuvākajām dienām)

 Šodien atrodamies diezgan tipiskā ziemas sitācijā, kad uz A no mums atrodas anticiklons un mēs atrodamies tā pašā R malā pirms ciklona ienākšanas no Rietumeiropas. Līdz ar to šī diena valsts lielākajā daļā bija tikpat kā bez mākoņiem, dūmakaini saulaina ziemas diena ar vidēju salu - apmēram -5..-10 grādi. Tomēr situācija tuvākajās diennaktīs nesaglabāsies mierīga. Jau šonakt arvien vēl pastiprināsies DA, D vējš, brāzmās Kurzemes piekrastē arī vairāk par 20 m/s, citviet llīdz ~15 m/s. Jau nakts otrajā pusē mūs sasniegs ciklona DIETER siltā oklūzijas fronte, kas principā arī izsīks tepat uz vietas. Līdz ar to ceturtdien  sākot no agra rīta Kurzemē un vēlāk pakāpeniski arī dziļāk iekšzemē gaidāmi nelieli/vidēji nokrišņi - lielākoties sniegs un sniegputenis, bet Kurzemes piekrastē arī lietus, dienas otrajā pusē lietus pie negatīvām temperatūrām (atkala) iespējams arī citviet valstī. Gaisa temperatūra dienas 1.pusē lielākoties -4...-8, dienas otrajā pusē tā no rietumiem pakāpeniski paaugstināsies. Rietumu piekrastē no pēcpusdienas sāksies atkusnis - +1..+4 grādi, citviet valstī vakarpusē +1...-3, Vidzemes austrumos un Latgalē saglabāsies vēl mazliet vēsāks laiks.   Piektdien visā valstī gaidāms siltāks laiks, gaidāmi īslaicīgi nelieli nokrišņi, gaisa temperatūra +2...-2, Kurzemē, īpaši pie jūras, līdz +3. Vakarpusē valsti no DR sasniegs jauns ciklons EGON un tā centrālā daļa līdz sestdienai šķērsos Latvijas teritoriju, nesot sniegu. Svētdien atradīsimies ciklona aizfrontē, valsts austrumiem tuvāk būs ciklona pamatfronte, kur iespējams mazliet vairāk nokrišņu. Citviet vien neliels sniegs. Sestdien vēl temperatūra būs tuva nullei, bet svētdien temperatūra atkal pamazām pazemināsies.    Nākamajā nedēļā laikapstākļus Eiropas lielākajā daļā noteiks plašs anticiklons. Ja tā centrs atradīsies virs Baltijas reģiona vai vairāk uz austrumiem, valdīs sals. Bet, ja antciklons neizpletīsies un tā centrs atradīsies vairāk uz dienvidiem, mūs sasniegs siltāks gaiss no rietumiem Atlantijas ciklonu dienvidu perifērijā.

 

Par turpmāko šonedēļ un vēlāk

Arī trešdien, nedēļas aukstākajā dienā, laikapstākļus vēl noteiks anticiklona ZR mala, gaidāms daļēji mākoņains laiks, temperatūra caurmērā -4...-12, piekrastē siltāks. Taču pirms Atlantijas ciklona, kas mūs sasniegs ceturtdien, pamazām sāks pastiprināties D vējš, kas vakarpusē Liepājas pusē jau brāzmās sasniegs 20 m/s. 

No ceturtdienas līdz pat sestdienai (kartē attēlota situācija ceturtdienas vakarā GFS modeļa skatījumā, gaiši zilā-lietus, rozā-sniegs) atradīsimies plaša Atlantijas ciklona ietekmē, līdz ar to debesis būs pārsvarā mākoņainas, brīžiem gaidāmi nokrišņi - sniegs, sniegputenis un slapjš sniegs, lietus iespējams vien Kurzemes rietumos. Šo 3 dienu gaitā valsti škērsos ne tikai ciklona galvenā fronte, bet arī dažādas otrreizējas frontes, aizfrontes nokrišņi un cikloniski veidojumi (iespējams, mezocikloni), līdz ar to

nokrišņu kopējo daudzumu paredzēt ir grūti. Gaisa temperatūra vēl ceturtdienas naktī var noslīdēt līdz -10 (austrumos), bet piektdien un sestdien gaisa temperatūra būs lielākoties 0...-3 valsts lielākajā daļā un ilgstošāks atkusnis (0...+2) gaidāms vien Kurzemē, taču arī valsts centrālajā daļā piektdien gaiss var iesilt nedaudz virs nulles. Jau svētdien gaisa temperatūra augsta spiediena atzarā no dienvidu puses atkal pazemināsies un visā valstī gaidāms sals - 0...-5, dienas tumšajās stundās par apmēram 3-grādiem vēsāks.

Nedēļas gaitā sneiga sega pieaugs valsts lielākajā daļā, nedēļas nogalē pēc sniegputeņiem tā vietām var arī pārsniegt 30 cm atzīmi, tikmēr valsts rietumu piekrastē vienlaidus sniega sega šonedēļ nokusīs.

Nākamās nedēļas sākumā virs Centrāleiropas izveidosies anticiklons. Atkarībā no tā, kur tas izvietosies, būs atkarīgi laikapstākļi Latvijā. Ja tā centrālā daļa atrasīsies tuvu Latvijas teritorijai, kopumā saglabāsies neliels sals. Ja anticiklons atkāpsies vairāk uz DA, mūs sasniegs Atlantijas cikloni ar siltumu un lietu, atkušņiem. Taču atkušņu periods pgaidām nerādās ilgstošs un janvāra beigās GFS modelis atkal paredz stabilāku ziemas apstākļu atgriešanos. Sekosim līdzi...

ATSKATS UZ AIZVADĪTAJĀM DIENĀM

Pirmdiena, 9.janvāris

Augsta spiediena atzars no DA puses, kamēr no ZR, R ļoti tuvu Latvijai pietuvojas ciklona CAIUS siltā fronte un siltais sektors, kas nes mākoņainas debesis un dažādas formas nelielus nokrišņus Lavijas lielākajā dālā (tostarp atkalu). Kurzemes rietumos un Vidzemes ZR neliels atkusnis - 0...+3 grādi, pārējā valstī saglabājas neliels sals.

Otrdiena, 10.janvāris

Atrodamies ausgta spiediena atzarā, kura centrālā daļa ir uz DA no mums. No dienvidiem skaidrojas un pastiprinās sals. Iepriekšējā naktī vēl daudzviet +2...-3 un nelieli nokrišņi, tostarp apledojums. Dienas gaitā no dienvidiem temperatūra pazeminās un vakarpusē vietām Zemgalē un Kurzemē jau sasniedz -10...-14.

Trešdiena, 11.janvāris

Anticiklona ar centru Krievijā R malā pirms DIETER izsīkstošā ciklona. Diena valsts lielākajā daļā skaidra un saulaina, vidējs sals - apmēram -5...-10, naktī uz trešdienu šur tur Kurzemē un Zemgalē līdz -13. Vakarpusē pamazām arvien vairāk pirms ciklona no rietumu pues pastiprinās DA vējš, kas rada sajūtas kā lielākā salā.

Kā Tu vērtē šo rakstu?
 1. 15.01.2017 17:09

  Sniegs sniga visu nakti un arī vēl rīta agrumā, pārstāja priekšpusdienā. Piesnidzis tīri smuki, kādi ~5-6 cm pie jau bijušā klāt. Temperatūra rīta pusē ap -1,5...-2°C, dienā siltāks. Jau priekšpusdienā mākoņi sāka izklīst, un, lai arī Saule neparādījās, vismaz kļuva daudz gaišāks. Pēc 12.00 arī siltāks, drīz jau 0°C, un arī pēcpusdienā t° vairākas stundas svārstījās ap nulli. Max.t. +0,2°C. Nekāds lielais atkusnis nebija, tomēr sniegs ļoti mīksts, uz lielās ielas pamatīgs slapjums un šķīdonis, uz citām ielām šur tur mazākas peļķītes. Bet nu efekts neliels, to var pieciest.

  Ielādē...
 2. 15.01.2017 18:21

  Diena bez nokrišņiem, apmākusies, temperatūra nulle, uz vakaru -1.

  Ielādē...
 3. 15.01.2017 21:53

  Vakar pa ceļa uz laukiem Ilūkstes pusē pārsvarā pelēcīgs un miglaini dūmakains, ap 0...-1, bet Vecumnieku pusē no rīta uz brīdi miglaina saule un -4. Pie Ilūkstes visu pēcpusdienu viegls sniegs, vakarā jau vidējas intensitātes, ap 0, pusceļā uz Rīgu vairs nesniga. Sniega bišku vairāk nekā Rīgā, bet skaisti piesniguši koki visa ceļa garumā. Rīgā neliels līča vējš nodrošināja visas brīvdienas ar 0, šorīt pēc desmitiem no līča uznāca pamatīgi lielpārslains sniegs, īsa laikā sasniga ap 1 cm. Mežos ir ap 20 cm sniega, koki skaisti piesniguši, patīkami ziemīgs laiks. Tikai tagad vakarpusē temperatūra noslīdējusi līdz -2, asfalts mirdz, viss slapjums piesalst. Nu jau arī GFS modelis pēdējā izlaidumā arī apstājies pie scenārija ar nelielu atkusni gandrīz visā valstī ceturtdien, piektdien, iespējams sestdien. Bet tas jau nebūtu pats trakākais, - skatoties tālāk… Lasīt vairāk: novitusi.meteolapa.lv

  Ielādē...
  1. 15.01.2017 22:15

   2009.gadā arī sasolīja silto ziemu, bet kas izrādījās bija pati aukstākā un sniegota ziema.

   Ielādē...
 4. 15.01.2017 22:22

  7 cm svaiga sniega pa nakti, snigšana beidzās tik rītā. Diena bez nokrišņiem. Pusdienlaikā pat saule paspīdēja - pasaka; viss balts, balts. T no -3 līdz -1 visu dienu, šobrīd vēsāk, -4 bija. Vakarā vēl mazliet uzbārstījās sniedziņš. Pamērīju kopējo sniega biezumu: vidēji ap 20 cm atklātās vietās dārzā un pļavā. Nu jau izskatās pēc ziemas :)

  Ielādē...
 5. 15.01.2017 23:41

  Patlaban -5*C. Nu jā, brīžam paliek drusku aukstāks, brīžam drusku pakūst, tāda maiga ziema (tomēr ziema!), sniedziņš ar pietiekami daudz (pēdējās diennaktīs vēl šad tad viegli pārkaisa zemi). Šodien RietumKrastā (Liepājā) iznāca būt (cita starpā - pirmo reizi savā apzinīgajā vecumā; interesanta, savādāka pilsēta) - tur gan sniegs gandrīz tikai simbolisks, tāds, lai uzturētu ziemīgu sajūtu. Vakarpusē atpakaļceļā daudzviet bieza migla, redzama bija tikai atstarojošā ceļa viduslīnija dažus metrus uz priekšu.

  00:02: Kā zināms, Liepāja tiek saukta par vēju pilsētu, bet vai arī pēc statistikas tur valda Kurzemes lielākie vēji?

  Ielādē...
 6. 16.01.2017 00:15

  15. janv. no rīta mierīgs un gaišs. T. -1*. Spiediens 757 mm. Priekšpusdienā Saule spīd caur plāniem gubu (aitu) mākonīšiem. Vietām zila debess. Ļoti jauks laiks. Sniegs no kokiem arī vēl nav nobiris. Pēcpusdienā apmācās vairāk. T. +0*. No palodzēm sāk pilēt ūdens. Un parādījās neliels vējš. Vakarā mākoņains, tomēr pa kādu spraugu iespīdēja dzeltena saulrieta gaisma. Pašlaik t. -1,5*. Spiediens 762 mm. Nesen uzsnidzis svaigs, pūkains sniedziņš 2-3 cm.
  SILTĀKĀ DIENA 2007.g. No rīta +0,C>AC,apmācies. Pēcpusdienā +6,mākoņains. Vakarā apmācies,lietus. Nākošā rītā +6,apmācies.
  AUKSTĀKĀ DIENA 1985.g. No rīta -23,AC,saulains. Pēcpusdienā -17,saulains. Vakarā mākoņains. Nākošā rītā -21,mākoņains.

  Ielādē...
 7. 16.01.2017 00:48

  Vakars mierīgs, vien vēlākā vakarā brīžiem mazliet jūtamāks vējelis uzpūta. Pastāvīgi no debesīm lejup birdinājās smalks sniedziņš. Temperatūra agrākā vakarā 0...-1, pēc 21.00 pamazām nokritās līdz -1,5°C.
  Šobrīd turpina snigt neliels sniegs, un pamazām arī krājas. Dienas atkušņa pēdas vairs tikpat kā nemana. Vējš minimāls, T. -1,4°C, spiediens aizvien kāpj, pašlaik 760,5 mm.

  Ielādē...
 8. 16.01.2017 01:23

  Diena līdziga iepriekšejai kopš rīta sniega brāzmas vairs tikpat ka nesniga, pārsvara apmācies, brīžiem plānākiem mākoņiem cauri mēgināja izlauzties saule, temperatūra ap nulli. Nakts sākumā mazliet piesala, -1-2 grādi, plāni apmācies, cauri mākoņiem redzams mēness. Kopumā visai ziemīgi un skaisti skati un atkusnis sniegam būtiskus bojājumus nenodarija. Janvāra otras puses prognozes gan paliek arvien bēdīgakas un sliktākas.

  Ielādē...
 9. 16.01.2017 07:45

  * 15.1.2017., svētdiena, Rīga (vērojumu 40. gada 311. diena). Pastiprinās neliels augsta spiediena atzars. Apmācies, naktī nedaudz uzsniga, saglabājas 20cm sniega sega, kā arī piesniguši koki. ZR vējš 1m/s. Gaisa temperatūra: plkst. 3:00=0; 9:00+1; 15:00=0; 21:00-1.

  Ielādē...
 10. 16.01.2017 08:22

  Ap plkst 6 -8,1,periodiski ļoti sīks sniegs.

  Ielādē...
 11. 16.01.2017 11:35

  Ap trijiem naktī sals -12 grādi, bez nokrišņiem, šobrīd -5 un pamazām sāk skaidroties. Cerams, uz pēcpusdienu ieraudzīsim sauli. Sapūstās kupenas ievērojami saplakušas.

  Ielādē...