Aktuālā situācija (21. - 27. 12. 2015.)

Aktuālā situācija (21. - 27. 12. 2015.)

27.12. Svētdiena.
Sestdienas vakarā jau daudzviet piesalst (vietām Vidzemē sals ieradās jau pēcpusdienā), un nakts gaitā sals pārņems savā varā visu Latvijas teritoriju un pieņemsies spēkā, rīta pusē temperatūrai pazeminoties jau līdz -2…-7 grādiem, vienīgi vietām piekrastē tā saglabāsies ap nulli. Debesis daudzviet skaidrosies, tomēr vietām, gk. valsts centrālajā daļā, iespējami arī īslaicīgi nokrišņi – sākumā lietus un slapjš sniegs, vēlāk arī sniegs. Vietām uz ceļiem var veidoties neliels apledojums, līdz ar to atsevišķos posmos ceļi būs slideni. Pūtīs lēns līdz mērens, Vidzemes piekrastē vietām brāzmains ZR-Z vējš ar brāzmām līdz 15 m/s.

   

Dienā Latvijas A daļā valdīs pārsvarā saulains laiks, temperatūra saglabāsies 0…-2 grādu robežās, kamēr DR rajonus jau rītā sasniegs jauna biezāku mākoņu zona, kas dienas otrajā pusē Kurzemē un valsts vidienē atnesīs ilgstošu snigšanu. Maksimālā temperatūra valsts centrālajā un R daļā sasniegs 0…+2 grādus. Svētdienas vakarā sniega mākoņi sasniegs arī A rajonus, tomēr tur gaidāms mazāk sniega. Valdīs lēns R puses vējš, kas dienas gaitā iegriezīsies no DA un Kurzemē sasniegs 7 – 12 m/s.

   


26.12. Sestdiena.
Neraugoties uz to, ka piektdien Latvijā atkal noticis siltuma rekordu birums(18 novērojumu stacijās pārspēts 25.decembra maksimālās gaisa temperatūras rekords, bet Mērsragā, gaisam iesilstot līdzplus 9,5 grādiem, labots arīšīs dienas nacionālais rekords), pamazām tuvojamies pārmaiņu laikam un īstai ziemas atnākšanai. Tagad jau visai droši var prognozēt, ka pēc dažām dienām Latvijā valdīs sals. Bet – neskriesim laikam pa priekšu, tāpēc šoreiz – par tuvāko diennakti...Sestdienas naktī un agrā rītā laikapstākļus noteiks ciklons virs Skandināvijas Z, tādēļ pārsvarā gaidāms mākoņains laiks, kas tikai brīžiem skaidrosies, bet palaikam, gk. Vidzemē, gaidāms arī īslaicīgs lietus. Pūtīs arī stiprs, brāzmains DR-R vējš, kas brāzmās sasniegs 15 – 18 m/s, piekrastē – līdz 19 – 22 m/s. Temperatūra pārsvarā no +3…+6 grādiem.

     

Somijas meteoinstitūta karšu attēlos parādītā situācija ir atbilstoša konkrētās dienas novērojumiem pulksten 15:00. Dienas attēls atjaunojas pēcpusdienā, ap pulksten 16.

Dienā debesis brīžiem skaidrosies, uzspīdēs Saule, stiprais vējš pamazām sāks pierimt, nokrišņi iespējami vairs tikai vietām. Ja dienā gaidāms lietus, tad vakarā – jau slapjš sniegs un sniegs, vietām iespējams arī putenis. Vējš dienas gaitā iegriezīsies no ZR. Ja dienā temperatūra vēl pieturēsies ap +4…+7 grādiem, tad vakarpusē tā pazemināsies līdz -1…+3, un daudzviet sāks piesalt. Tādēļ ceļi kļūs slideni! Savukārt vēlākā vakarā un nākamajā naktī sals pamazām pārņems visu Latviju, un svētdienas rītā pozitīva temperatūra saglabāsies tikai piekrastes rajonos.

   

25.12. Piektdiena.

Ja Ziemassvētku vakars vēl visā Latvijā gaidāms mierīgs, A pusē debesis arī skaidrosies, tad naktī Latvijai no R tuvosies kārtējais ciklons. Tā iespaidā Kurzemē jau pēc pusnakts atkal sāks ņemties spēkā vējš, bet tuvāk rītam atnāks arī lietus mākoņi. A novados debesis naktī būs daļēji mākoņainas, nokrišņi nav gaidāmi. Gaisa temperatūra no +1…+2 grādiem skaidrākajās vietās A pusē līdz +5…+6 grādiem Kurzemes piekrastē. Rīta pusē kļūs siltāks, taču vēl vairāk ņemsies spēkā vējš, Kurzemē brāzmās sasniedzot 18 m/s.

   

Dienas pirmajā pusē valdīs mākoņains laiks, daudzviet ik pa brīdim uzlīs, bet vēlāk no R sāks skaidroties. Tomēr arī pēcpusdienā no atsevišķiem mākoņiem gaidāms īslaicīgs lietus. Visā valstī pūtīs brāzmains DR vējš ar brāzmām līdz 10 – 15 m/s, bet pēcpusdienā piekrastē – līdz pat 20 – 21 m/s. Joprojām būs silts – valsts lielākajā daļā gaidāmi +6…+8 grādi, mazliet vēsāks tālākajos A rajonos, kur +4…+5 grādi. Līdzīgs nepastāvīgs laiks saglabāsies arī Otrajos Ziemassvētkos, pēc tam gan laiks sāks mainīties, ciemos beidzot taisās aizgulējusies ziema. Bet par to – nākamreiz…

Visiem gaišus, priecīgus un laimes pilnus Ziemassvētkus!

24.12. Ceturtdiena.

Vakardiena atnesa jaunus siltuma rekordus, un visās LVĢMC novērojumu stacijās ir laboti siltuma rekordi. Savukārt Bauskā ir pārspēts arī 23.12. absolūtais siltuma rekords, jo šeit gaisa temperatūra sasniedza +11,4 grādus. Tāpat gandrīz visās novērojumu stacijās, izņemot Alūksnes un Ventspils, uzstādīti jauni decembra 3. dekādes maksimumi.

Naktī uz ceturtdienu laikapstākļus vēl noteiks aizejošais ciklons, tādēļ vēl daudzviet līs, visā valstī turpinās pūst stiprs vējš, kas brāzmās daudzviet sasniegs 16 – 18 m/s, Rīgā – līdz 20 m/s, bet vietām piekrastē – pat 22 m/s. Temperatūra pakāpeniski pazemināsies līdz +4…+7 grādiem.
Dienas gaitā laikapstākļus savā varā pārņems neliels augsta spiediena atzars, līdz ar to debesis būs vien daļēji mākoņainas, daudzviet spīdēs saule. Vējš, kas rītā vēl būs stiprs, dienas gaitā pakāpeniski norims, un Ziemassvētku vakarā pūtīs vairs tikai lēns līdz mērens DR-D puses vējš. Dienas gaitā temperatūra īpaši nepakāpsies, saglabājoties +6…+7 grādu robežās, bet vēlākā vakarā gaidāma tās pazemināšanās līdz +3…+4, A rajonos vietām līdz +1…+2 grādiem.

Paskaidrojumi:

Somijas meteoinstitūta karšu attēlos parādītā situācija ir atbilstoša konkrētās dienas novērojumiem pulksten 15:00. Dienas attēls atjaunojas pēcpusdienā, ap pulksten 16.

Attēlu un citas informācijas avoti (saites):

1. Lietuvas hidrometeoroloģijas serviss (http://www.meteo.lt/en/web/guest/home-en)
2. Somijas Meteoroloģijas institūts (http://en.ilmatieteenlaitos.fi/weather-in-europe)
3. Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs (http://meteo.lv/)
4. Satelītattēli: Sat24.com (http://en.sat24.com/en/bc/infraPolair)
5. Maksimālās gaisa temperatūras: (avots: VAS Latvijas valsts ceļi)

23.12.2015. Trešdiena.

Latvijai no R puses pietuvojies kārtējais ciklons, kas atnesīs lietu, siltumu un stiprus vējus. Nakts gaitā Latviju šķērso siltā atmosfēras fronte, kas nes lietu, un aiz kuras Latvijas teritorijā sāk ieplūst īpaši silts gaiss no Rietumeiropas. Temperatūra naktī Latvijas A daļā pirms siltā gaisa ieplūšanas vēl nolaidīsies līdz +5 grādiem, bet R pusē nakts beigās pakāpsies jau līdz +9…+10 grādiem. Pieņemsies spēkā līdz tam mēreni stiprais DR-R vējš.
Rīta pusē +10 grādu siltums jau būs sasniedzis arī centrālos rajonus, dienas vidū un agrā pēcpusdienā Zemgalē, Latgalē un Vidzemes D daļā gaiss iesils līdz pat +10…+12 grādiem. Kritīs kārtējie siltuma rekordi. Tomēr visas valsts teritorijā pūtīs stiprs vējš, kas daudzviet brāzmās sasniegs 16 – 18 m/s, bet piekrastē – pat 20 – 22 m/s, un daudzviet palaikam līs.

Avoti: LVĢMC, Sat24.com, Somijas Meteoroloģijas institūts, Lietuvas hidrometeoroloģijas serviss

Kā iepriekšējā nedēļa aizgāja, tā arī jaunā iesākās - ar labotiem siltuma rekordiem. Nemainīgi mākoņainām debesīm un vietām ar nelielu lietu. Siltums, pēc LVĢMC datiem, šonakt Latvijā sasniedza +7...+10 grādus, un jau no rīta visās LVĢMC meteoroloģiskajās stacijās tika pārspēti 21. decembra siltuma rekordi. Reizē ar to 11 stacijās ir pārspēti arī decembra 3. dekādes siltuma rekordi, bet divās - atkārtoti. Siltākais laiks šodien valdīja Latvijas centrālajos rajonos.

Naktī Latvijai no R puses pietuvosies kārtējā nokrišņu zona, kas jau nakts otrajā pusē sasniegs Kurzemi, bet rītā aptvers arī centrālos rajonus, vēlāk aizejot uz A rajoniem. Temperatūra dienā gaidāma pārsvarā +7...+9 grādu robežās. Rīta pusē Kurzemes DR rajonos gaidāmas stipra DR-R vēja brāzmas.

Runājot par tālākajām šīs nedēļas dienām, nav gaidāma būtiska laikapstākļu maiņa, aizvien valdīs apmācies, visai vējains (īpaši piekrastē) laiks ar nelielu lietu. Temperatūra naktīs pieturēsies ap +3...+8 grādiem, dienās sasniedzot +5...+10 grādus. Ja otrdien kļūs par pāris grādiem vēsāks un maksimālā temperatūra, visticamāk, nepārsniegs +8...+9 grādus, tad trešdien tā daudzviet atkal pakāpsies virs +10 grādiem, sasniedzot +11...+12 grādu atzīmi un piesakoties uz jauniem siltuma rekordiem. Taču pieņemsies spēkā vējš, piekrastē brīžiem sasniedzot 18 - 21 m/s.

 

Ziemassvētkos laiks joprojām būs silts, lai arī kļūs pāris grādus vēsāks, un temperatūra turēsies +4...+8 grādu robežās. Bieži gaidāms lietus, un pūtīs stiprs, brāzmains vējš. Tomēr 27. decembrī, svētdien, Latvijā sāks ieplūst vēsākas gaisa masas, lietum piejauksies slapjš sniegs, A pusē var piesalt, un pastāv iespēja, ka gada nogalē kļūs vēl vēsāks, piesals un uzsnigs. Tomēr pagaidām prognozes rāda, ka iespējami dažādi laikapstākļu attīstības scenāriji, citi no kuriem paredz arī silto Atlantijas gaisa masu atgriešanos.

Kā Tu vērtē šo rakstu?
 1. 26.12.2015 20:25

  Stauji pazeminās t, jau -2, skaidras debesis un pilnmēness - nakts uzreiz kļuvusi gaišāka. Ap astoņiem gāju laukā pēc spainīša, kas stāvēja zem ūdens notekas, tam, izrādās, jau bija paspējusi uzsalt ledus garoziņa. Ātri gan viss sasalst, pēcpusdienā vēl biju mežā un salasīju šī gada pēdējās gailenes www.meteolapa.lv, ne tik daudz gastronomiska vērtība, cik fakts, ka Ziemassvētkos šogad vēl varēja pasēņot.

  Ielādē...
 2. 26.12.2015 20:55

  saulaina diena ar pāris uzrasināšanām un pastipru vējeli naktī un no rīta; t ap +4.
  25.12 tumša, apmākusies lietaina diena, kaut arī ielijuši vien pāris mm. Naktī nebija lijis, sāka rīta pusē. Vakarā skaidrojās, nakts skaidra, t ap nulli, bet salis nebija.
  Šovakar vēl bija gaišs, kad jau bija -1, maķenīt vēlāk jau viss apsarmojis. Šobrīd -4, skaidra debess, spožs pilnmēness.

  p.s. Šodien pārbaudīju drošu gaileņu vietu - nevienas:( Acīmredzot, lielais sausums bijis pārāk liels, vai arī šitas slapjums pārāk mazs, siltums tā kā bija ...

  Ielādē...
 3. 26.12.2015 21:09

  Rīgā pēcpusdien īslaicigs lietus, krusa, sniega graudi, velāk atkal bez nokrišniem.... Gaidu rītdienas sniegu, aiz kura sekos ziema, prognozes dažadas, daži sola palielu salu, citi mazāku..
  Tikmēr kopumā janvāra prognoze beidzot ievērojami atdzisa.

  Ielādē...
 4. 26.12.2015 21:26

  Dieviņš šogad nesvētī Ziemassvētkus. Man šķiet - Dieviņš gatavojas atzīmēt Jauno gadu! :)

  Ielādē...
 5. 26.12.2015 22:39

  Šodien šī gada pēdējā siltā diena, Saulkrastos no rīta +5 dienas gaitā temperatūra lēnām gāja uz leju un šobrīd +2. Pa laikam spīdēja saule, brīžiem no līča atnāca dažādi mākoņi un dienas vidū trāpijās arī nopietnāka krusas brāzma. Šobrīd pilnmēness ko bržieime aizsedz ātri skrejoši mākoņi un ZR vēja brāzmas 10 - 12 m/s.

  Ielādē...
 6. 26.12.2015 23:00

  hmmm interesanti lasu gubumākonis (Rīga, Zolitūde) : ka bijuši nokrišņi un lasu Mulkari (Saulkrasti, Rīga) : ka bijuši nokrišņi bet Rīgā Juglā nekādi nokriņi vispar šodien nebija.... cik Rīga ir liela....

  Ielādē...
 7. 27.12.2015 00:10

  MMD, saule, krusa, vējš, tagad mākoņi mēnesgaismā, T krīt +0.5, spiediens ceļas. A man uz Ziemassvētkiem jaunu barometru uzdāvināja!

  Ielādē...
 8. 27.12.2015 01:29

  Vakarā arvien vēsāks, gandrīz visu laiku Mēness caur plāniem mākoņiem, brīžiem arī no skaidrām debesīm spīd. Temperatūra diezgan ilgi ap +1 turējās, bet nesen sasniedza nulli. Lejā varētu būt jau mazliet zem 0*C, jo pēdējās stundas laikā peļķes sāk pārvilkties ar ledus kārtiņu, vējš pilnībā norimis.

  Ielādē...
 9. 27.12.2015 08:33

  Labrīt Rīgā Juglā zeme mazliet balta cik redzu pa logu... žēl gan ka man nau nekādi termometri tad grādus nezinu....

  Ielādē...
 10. 27.12.2015 11:13

  Imantā nav baltuma uz zemes, mierīgs laiks ar tumšiem mākoņiem virs galvas, ap +1 +2 grādiem.

  Ielādē...
 11. 27.12.2015 07:28

  -5,4, zemes virskārta jau smuki piesalusi (spriežot pēc kurmju rakuma, aiz kura tikko paklupu).Pašlaik pie debesīm apaļš mēness, bet dienvidu malā drūzmējas mākoņi, varbūt kāds no sniega mākoņiem aplaimos arī mani, jo uz zemes manāmas tikai pāris atsevišķas sniegpārslas...

  Ielādē...
  1. 27.12.2015 08:24

   Atvainojos, ka traucēju, bet Jums vēl joprojām tas pats termometrs un turpat pie sienas, vai šie grādi auto parādīti? Ja pirmais variants, tad es allaž noņēmu 1 grādu nost (uz auksto pusi). Un tad jau runa ir par -6.4! A nostāk no mājām, kaut kur Jūsu apkārtnes dziļajās ieplakās visi -7, ja ne vēl aukstāks. Un šī taču bija siltākā nakts tuvāko nedēļu laikā. Cik tad būs pēc nedēļas? Atļaušos предположить -30!

   Ielādē...
   1. 27.12.2015 10:53

    Termometrs ir pie mājas sienas nepilna metra augstumā un tas, domājams, tur tā arī paliks visu ziemu. Rīts bija ar skaidrām debesīm, bet saulei austot saradās mākoņi un kaut kas putraimveidīgs ļoti mazā koncentrācijā sāka birt no debesīm. T uzreiz paaugstinājās un patreiz tā ir tikai -1,3.

    Ielādē...
    1. 27.12.2015 11:18

     Pēc radara baigie nokrišņi iet uz Jūsu pusi. Bet Siguldas webkamerās nekā nav (kaut kas balts lido, bet uz zemes nekas neveidojas). Vakardien pēcpusdienā lokāla lietus/sniega gāze trāpīja kaut kur tur, radarā lūkojoties. Nekur citur Latvijā nekā tāda nebija.

     Ielādē...
     1. 27.12.2015 11:57

      Tas bija lietus ar krusas graudiem pa vidu, tuvākā apkārtnē visiem izdevās skaistas varavīkšņu bildes.

      Ielādē...
 12. 27.12.2015 12:08

  Priecīgus svētkus visiem meteolapiešiem! Dievs nav mazais bērns, tas zina, kas latvietim vajadzīgs:)Būs sniegs !, būs ziema!, (ceru, ka būs arī veselība).Pagaidām nekā no visa tā nav, bet pamatotas cerības pastāv:)Kā vienmēr- jāmeklē pozitīvais, lai arī tam īstam latvietim gribas pačīkstēt:))Iedomājieties: Ziemassvētkos +44*C vai -58*C- mazliet zemāk redz pasaules karti ar MAX/min cipariņiemun izvēlieties starp 3 ļaunumiem:))
  Piņķos ap 0*C. Vējš vakardienas slapjumu nožāvējis. Pārbaudīt kurmju rakumus uz cietību pagaidām nesanāk:), bet domāju, ka zeme vēl mīksta. Debesīs pelēki mākoņi.

  Ielādē...
 13. 27.12.2015 12:09

  Skatos, visā LV jau neliels sals, tikai Rīgā diemžēl pagaidām plusos, nokrišni ari pagaidām nav, līča efekts paiet garām. Gaidu vakaru un sniegu,ka arī T pazemināšanos, ceru, ka uzsnigs kaut cik normāli, jo vairāk šogad sniegu neprognozē un ar to būs jāiztiek labu laiku. Pēc prognozem skatot lielu daļu LV sniega mākoņi šodien neskars, tur gaidāms kailsals...

  Ielādē...
 14. 27.12.2015 12:45

  Sveicieni ar aizgājušajiem Ziemassvētkiem ! Diemžēl laikā nevarēju Jūs apsveikt, jo ciemojos Baltkrievijā. Kopumā tur silts laiks nebija jūtams, pa dienu bija tikai +4 +5 grādi, pa retam lija lietus, bija arī brāzmains vējš. Šodien esmu jau Rīgā, šodien naktī bija sniegs, pirms pēcpusdienas arī nedaudz uzsniga..... gaidu ilgstošu sniegu, lai jau taču tas baltums ir uz zemes =)

  Ielādē...
 15. 27.12.2015 16:44

  Dienā daudz saules, temperatūra nulle līdz -1, gandrīz bezvējš. Tagad -3,5, debesis novilkušās plāniem mākoņiem.

  Ielādē...
 16. 27.12.2015 14:30

  NU ko! Liekas, ka šovakar Rīga būs sniegs! Beidzot! :) Nu cerēsim! Žēl, ka tik Ziemassvētkus aizmirsa!

  Ielādē...
  1. 27.12.2015 17:02

   Es arī to momentu gaidu =)

   Ielādē...
   1. 27.12.2015 17:06

    Skatījos radaru! Izskatās, ka samazinājies Rīgai nokrišņu daudzums, bet nu kādi 2cm varētu būt! :) Cerams uz ko vairāk! :)

    Ielādē...
 17. 27.12.2015 17:07

  www.eradio.lv Liepājā jau iet vaļā! Gaidam parējas pilsētas un Rīgā! :)

  Ielādē...
 18. 27.12.2015 19:36

  Es varētu rīkot totalizatoru - skatoties radarā mākoni un tā virzību, pilnīgi nevar saprast, vai augšējais stūrītis man trāpīs vai tomēr nekā... Nu to mēs uzzināsim vēlāk. Šobrīd aiz loga ap -1 (arī mašīnā rādīja -1), te ir tāds mazs pūderītis nobiris, kamēr biju Rīgā, bet par sniega kārtu to saukt būtu pārspīlēti...

  Ielādē...
 19. 27.12.2015 20:13

  No sniega ne miņas.........Pēc radara spriežot, nekas dižs arī nav sagaidāms, jo mākonis virzās vairāk uz leišu pusi, apejot Rīgu. Žēl. Negribu kailsalu.....

  Ielādē...
 20. 27.12.2015 20:15

  Pēc meteolapas radara, it kā tagad jāsnieg gan Imantā, gan Zolitūdē, gan Āgenskalnā, bet realitātē nekā...

  Ielādē...
  1. 27.12.2015 20:48

   Jau snieg

   Ielādē...
   1. 27.12.2015 20:57

    Jā, tiešām, ļoti smalki, bet snieg.

    Ielādē...
 21. 27.12.2015 21:02

  Āgenskalnā sāk snigt! Jē! :)

  Ielādē...
 22. 27.12.2015 20:27

  rītā -7, dienā zem pilnīgi skaidrām debesīm -4, šobrīd -11. Debesīs mēnesim priekšā sīku mākonīšu rindas. Aukstums klāt, bet sniega naff... līdz ar to arī ziemas ...

  23:30 Top siltāk, -9.

  Ielādē...
 23. 27.12.2015 23:32

  No plkst 17:30 sāka reāli snigt. Vēl joprojām turpinās snigšana, ar mazāku intensitāti.
  pagaidām piesniguši nieka 5 cm sniega, bet pirms 2 stundām "sākās stihija"- nodzisa elektrība.
  Labi, ka "tīkli" operatīvi strādāja pa tumsu un sniedziņu, un lielāko daļu no atslēgtajiem klientiem 22:50 pieslēdza atpakaļ pie nebojātās tīkla daļas.
  -2*C.
  Pagājusī diena bija samērā patīkama, rāma, nedaudz paspīdēja arī Saule - tas priekšpusdienā.

  P.S.
  Svētku dēļ, "Latvijas ceļi" pārsvarā preventīvi-NENOKAISĪJA ceļus, tā ka rīt būs piebraukts sniegs- apledojums, un kaisīšana mazāk efektīva, jo pēc snigšanas sekos sals.
  Rīt, esam gatavi ziemas apstākļiem uz ceļa!

  Ielādē...
 24. 28.12.2015 00:07

  27. dec. no rīta mākoņains 6 balles. T.-1*. Spiediens 769mm. Priekšpusdienā bieži saulains. R-DR pusē tumši, miglaini mākoņi. Pēcpusdienā apmācās vairāk. Sevišķi R-DR pusē. T. pacēlās nedaudz virs nulles. Vakarā pavisam apmācās un ap 20 sāka snigt. Sniga ar biežiem pārtraukumiem kādas 2 stundas. Sasniga kādus 2cm. Pašlaik t. -1,2*. Spiediens 768mm. Mēness nav redzams.

  Ielādē...
 25. 28.12.2015 00:43

  Pat jau HIRLAMs trešdienas rītā saskatījis -18, bet gan jau būs pāri -20! Un tas ir tikai sākums... Beigās būs pāri -30.

  Ielādē...