Nedēļa līdz 31.7.16 - silta un mitra, nedēļas nogalē vēsāks un lietaināks

Nedēļa līdz 31.7.16 - silta un mitra, nedēļas nogalē vēsāks un lietaināks

Nedēļa noslēgusies

Kopumā nedēļa aizvadīta ar siltu vai ļoti siltu un dažbrīd pat karstu laiku. Katru dienu kaut vai kaut kur Latvijā lija silto un mitro gaisa masu ietekmē, bet nokrišņu daudzuma sadalījums bija nevienmērīgs, vairāk nokrišņu kopumā bija valsts austrumu daļā. No pirmdienas līdz ceturtdienai Latvijā no dienvidiem bija ieplūdis ļoti silts un karsts gaiss, līdz ar to gaisa temperatūra dienās sasniedza no +22..+24 piekrastēs līdz +25...+29 (lokāli +30...+31) lielākajā valsts daļā. No šīm nedēļas dienā vairāk negaisu bija pirmdien nestabilā gaisa masā un ceturtdien valsti šķērsojot nekonkrētai ciklona aukstajai frontei, otrdien negaisi bija tikai valsts austrumos, bet trešdiena bija nedēļas sausākā diena. Visās dienās visintensīvākie negaisa un lietus mākoņi skāra valsts austrumu daļu. Nedēļas nogalē atradāmies lielākā ciklonu darbības ietekmē, taču gaiss joprojām bija vasarīgi silts un mitrs - dienās gaisa temperatūra sasniedza +20...+26. Ja vēl piektdien bez lieliem nokrišņiem, tad sestdien un svētdien daudzviet bija novērojami lietus un negaisa mākoņi konvekcijas rezultātā, kas nesa īslaicīgus nokrišņus un izpaudās kā ciklona vairākkārtējas aukstās frontes, aiz kurām jau nākošajā nedēļā ieplūda vēsākas gaisa masas.

 Prognoze nedēļai (26.07.)   Pēc ļoti siltas un sutīgas pirmdienas laikapstākļi Latvijā līdz ceturtdienai vēl būtiski nemainīsies.   Otrdien valstī saglabāsies daļēji saulains laiks, negaisi ar pērkona lietusgāzēm attīstīsies valsts austrumu daļā, īpaši dienvidaustrumos. Gaisa temperatūra sasniegs +25...+29, piekrastēs vēsāks.   Naktī uz trešdienu vietām joprojām var izveidoties migla un austrumos iespējams neliels lietus, gaiss atdzisīs līdz +12...+18. Trešdiena iespējams būs nedēļas sausākā diena, jo pirms ciklona gaidāms daļēji saulains laiks un tikai vietām iespējams pavisam neliels lietus, gaisa temperatūra joprojām +22...+29. Dominēs lēns vējš.  Ceturtdienas naktī mākoņu pamazām kļūs vairāk, gaiss atdzisīs līdz +13...+17. Dienas laikā Latviju no DR sasniegs ciklona aukstā fronte, atnesot atkal vēsāku gaisu. Fronte gan būs diezgan lēna un atkal radīs piemērotus apstākļus negaisu attīstībai pēcpusdienā, visvairāk tieši valsts centrālajos rajonos un vēlāk austrumos, īslaicīgi stipri līs un zibeņos, tomēr negaisi kā jau parasti neskars ļoti plašas teritorijas. Dienā pirms aukstās frontes valsts centrālajos un austrumu rajonos vēl +23...+28, bet Kurzemē gaiss jau būs atdzisis līdz +19...+21 (pēc lietus šāda temperatūra gaidāma visā valstī).  Piektdienas naktī un dienā ciklona ietekmē būs daudz mākoņu. Nakts pirmajā pusē valsts austrumos vēl gaidāms lietus, iespējams ar negaisu, bet dienas laikā valstī daudzviet iespējams neliels īslaicīgs lietus, iepūtīs ZR vējš, taču tas nebūs brāzmains. Naktī +13...+18, dienā ap +20...+25.   Brīvdienās Latvijas tuvumā saglabāsies cikloniskā darbība, līdz ar to saglabāsies mēreni silts laiks un brīžiem līs. Jauns, bet ne visai spēcīgs ciklons Latviju no DR sasniegs jau sestdien pusdienlaikā, līdz ar to atkal dienas laikā daudzviet līs, pastāv arī negaisa iespējamība (tiks precizēta vēlāk). Naktī uz svētdienu un svētdien debesis skaidrosies vairāk. Svētdien dienā vien lokāls neliels lietus, toties brāzmaināks DR vējš. Brīvdienu naktīs gaisa temperatūra joprojām +14...+17, dienās ap +20...+24.  Nākamās nedēļas sākumā pašlaik tiek prognozēts jauns ciklons ar lietu no D, DR puses, bet vēlāk tiek prognozēta atrašanās augsta spiediena atzara, kas pārvietosies no DR uz ZA, malā, kamēr uz rietumiem no valsts atradīsies cikloniskā darbība. Kopumā gaidāms atkal mērens siltums, nedēļas beigās valstī var ieplūst siltākas gaisa masas.

Uzmanību! Atcerieties, ka uz laikapstākļu prognozēm nedēļai pilnībā nevar uzticēties!

ATSKATS UZ JAU AIZVADĪTAJĀM DIENĀM

Pirmdiena, 25.jūlijs

Nestabilā meteoroloģiskajā situācijā, kad paaugstināta spiediena apgabals (anticiklons BURKHARD) ir ar centru tuvumā Latvijai, taču anticiklons ir vājš un no DDR puses ieplūst ļoti silts/karsts un mitrs gaiss, radot labu "augsni", lai rastos negaisi. Tikmēr uz R un D zema spiediena ieplakas. Naktī spēcīgi pērkona negaisi ar intensīvu zibeņošanu un spēcīgu lietu izveidojās Vidzemes rietumos un visaktīvāk skāra Vidzemes ziemeļus. Dienas laikā veidojās jauni negaisi, daudz to bija valsts dienvidos un austrumos (Zemgalē, Vidzemē, Latgalē). Pēcpusdienā visaktīvākie negaisi skāra Sēliju un Vidzeme, taču dažāda stipruma negaisi bija arī citviet Latvijā, izņemot lielāko daļu Kurzemes, vēlākā vakarā tie pārsvarā tikai valsts austrumos. Rīgas tuvumā negaisiem dienas laikā patraucēja jūras brīze. Gaisa temperatūra naktī uz pirmdienu, kad daudzviet veidojās migla un dūmaka, ap +14...+17 grādiem, dienā pārsvarā +25...+29, piekrastēs +22...+23.

Otrdiena, 26.jūlijs

Izplūdušā antciklona BURKHARD ietekmē, no D, DR puses turpina ieplūst ļoti silts un mitrs gaiss ciklona ZILJANA frontālās sistēmas priekšā. Visas diennakts garumā vairāk mākoņu bija valsts austrumu pusē, kur veidojās pērkona lietusgāzes, nesot zibeņošanu un īslaicīgu stipru lietu. Pārējā valstī daļēji saulains un tikai pavisam lokāli nelieli nokrišņi no lielākiem gubumākoņiem, vakarpusē mākoņu bija mazliet vairāk. Naktī uz otrdienu minimālā temperatūra +12...+17, dienā +24...+29, piekrastēs vietām +22...+23.

 

Trešdiena, 27.jūlijs

Aiz izjukušas ciklona ZILJANA aukstās frontes, kas izpaudās kā lielāka mākoņainība naktī, kaut kā ausktā fronte tā vairs nepastāvēja, jo neatnesa aukstāku gaisu. Dienas gaitā laikapstākļus vairāk noteica vājais antciklons BURKHARD, atradāmies tā ietekmes zonas ZR malā. Diena valsts lielākajā daļā kopumā daļēji saulaina, valsts austrumos lielāki gubumākoņi nesa nelielu īslaicīgu lietu. Naktī gaiss atdzisa līdz +14...+18, diena karsta - pārsvarā +26...+29, tikai piekrastēs +23...+24.

Ceturtdiena, 28. jūlijs

Pēc mierīgas nakts, kad gaiss atdzisa līdz +12...+17 (Rīgas centrā +19) dienā atradāmies nestabilā gaisa masā ciklona ARVENN ietekmē  (Latviju šķērsoja ciklona aukstā fronte), kas radīja piemērotus apstākļus negaisu attīstībai. Dienas gaitā, jau sākot no agra rīta Kurzemē, sāka attīstīties pirmā negaisu fronte, kas gan pilnvērtīgāka attīstījās tikai Zemgalē un pie Rīgas, līdz ar to intensīvākā zibeņošana un negaiss ar īslaicīgām stiprām vēja brāzmām skāra gandrīz visu Zemgali, Vidzemes rietumus un īpaši valsts dienvidaustrumu daļu. Vēlāk pēcpusdienā, kad visu valsti bija šķērsojusi pirmā negaisu fronte, veidojās jauna neliela negaisu fronte Kurzemē, bet atkal pamatīgāki negaisi skāra Sēliju, valsts dienvidaustrumus. Vakarpusē nelielāki negaisi atkal skāra arī Vidzemes rietumus un ziemeļrietumus šaurā joslā. Dienas gaitā visvairāk nokrišņu kopumā bija Ziemeļkurzemes piekrastē, Zemgales vidienē, Sēlijā un Latgales dienvidos, kā arī šaurā joslā Vidzemes rietumu un ziemeļu daļā. Gaisa temperatūra dienas gaitā bija svārstīga - priekšpusdienā Vidzemē un Latgalē gaisa temperatūra pirms negaisiem sasniedza +26...+29 (Piedrujā Baltkrievijas pierobežā pie Daugavas līdz +31), bet pēcpusdienā valstī gaisa temperatūra kopumā bija apmēram +20...+25, līdz ar to bija noslēdzies nelielais karstuma vilnis.

   

Piektdiena, 29.jūlijs

Pēc ceturtdienas negaisiem ARVENN ciklona aukstās frontes ietekmē atradāmies ciklona aizfrontē nelielā augsta spiediena apgabalā, taču pati ciklona aukstā fronte saglabājās tuvumā valsts austrumu robežai. Naktī vēl saglabājas liela mākoņainība no aizejošā ciklona, gaiss atdziest līdz +12...+18, bet rīta pusē pamazām skaidrojas un diena daļēji mākoņaina, bez būtiskiem nokrišņiem, vien Rīgu no rietumiem vakarā sasniedz lokāls lietus mākonis, valsts dienvidaustrumu pierobežas tuvumā atrodas negaisi, kas neskar Latvijas teritoriju. Dienā maksimālā gaisa temperatūra sasniedza +21...+26.

 

Sestdiena, 30.jūlijs

Atradāmies nenoteiktā meteoroloģiskajā situācijā ar siltu un mitru gaisu starp ciklonu ARVENN un pajukušo ciklonu BRIGITTE. Naktī un no rīta ARVENN ciklona oklūzijas fronte atradās tuvu valsts ziemeļaustrumiem, tur atnesot ilgstošāku lietu. Šādā situācijā (silts un mitrs gaiss zema spiediena ieplakā) visas dienas gaitā visā Latvijā veidojās lietus mākoņi, kas nesa īslaicīgu spēcīgu lietu, vietām bija novērojams arī negaiss. Taču kopumā lokālie lietus un negaisa mākoņi neaptvēra pilnīgi visu valsts teritoriju un atnesa arī nevienmērīgu nokrišņu sadalījumu, kopumā visvairāk lietus tika augstienēm. Starp lietus mākoņiem uzspīdēja arī saule, kas pēc nakts ar minimālo temperatūru +11...+17 gaisu dienā uzsildīja līdz pat +22...+26.

 

Svētdiena, 31.jūlijs

Dienas gaitā valsti no rietumiem šķērsoja atkārtota ciklona ARVENN/BRIGITTE aukstā fronte, kas sākot no Kurzemes rīta pusē atkal nesa īslaicīgus stiprus nokrišņus un zibeņošanu, taču mazākā apmērā kā sestdien. Pēcpusdienā fronte, kas izpaudās īslaicīga stipra lietus veidā, jau bija šķērsojusi Kurzemi un valsts centrālos rajonus. Aiz tās kopumā daļēji saulains laiks bez nokrišņiem pavisam nelielā augsta spiediena atzarā pirms neliela dienvidu ciklona, kas laikapstākļus ietekmēja nākamajā dienā. Pēc diezgan siltas nakts ar +14...+16 (vietām piekrastē līdz +18) dienā gaisa temperatūra sasniedza +20...+25.

 

Kā Tu vērtē šo rakstu?
 1. 28.07.2016 07:52

  Šorīt bija pavisam maza, caurspīdīga migliņa, pirms sešiem pie loga +15 grādi. Zāle gan pamatīgi slapja. Ceru uz kāda negaisa slapjo asti :) .

  Ielādē...
 2. 28.07.2016 10:26

  10 sienas mākonis, bet tagad melns lietusmākonis.

  11:20: Gāziens beidzās. Turpinās lēna līņāšana. T. nokrita no +26* līdz +20. Pērkona dārdi bija reti un tāli.

  Ielādē...
 3. 28.07.2016 11:27

  Rīgas Z daļā uzlīst, dzirdami paris tālie pērkoni.

  11:52: Nu jau tuvāks, sprādzienveidīgs pērkona uzrūciens.

  12:15: Kopumā daži reti un mēreni tāli pērkoni (nav īpaši laika strikti mākoņus vērot).

  Ielādē...
 4. 28.07.2016 11:27

  Zāle no rīta atkal ar rasu. Pirms lietus tā kā nevajadzēja tā būt.......Sutīgs, smags gaiss. R pamalē karājās pelēks mākonis, kas beidzot ir klāt. Līst silts lietus.Riktīgs sēņu lietus. Daži tāli pērkoni.+23*C.

  Ielādē...
 5. 28.07.2016 11:41

  Rīgā šodien īsta laikapstākļu prognozes izgāšanās. Jau no rīta mākoņains un vēlāk aizvien vairāk mākoņu, taču silts, iesila līdz +24. Aukstā fronte uz Rīgu atnākusi neizteiksmīgi pelēka, apmācies, mēreni līst, attāli pērkoni, ko nevarētu nosaukt par negaisu. Tikmēr vairāk uz dienvidu pusi zibeņo vairāk (pēc lightningmaps datiem). Pašlaik nedaudz līst, +21, joprojām silts un nedaudz sutīgs.

  Ielādē...
  1. 28.07.2016 11:48

   Vairāk sāli bert uz mākoņiem un negaisi būs skaisti.

   Ielādē...
   1. 28.07.2016 11:53

    Pašlaik var redzēt, ka negaisu fronte attīstās, pirms dažām minūtēm bija dzirdami dobji pērkoni. Atkal jau negaisi vairāk skars valsts austrumus.

    Ielādē...
 6. 28.07.2016 12:11

  Šis rīts ļoti silts un pat sutīgs. Jau 9:00 rīta bija +24°C, tomēr vēlāk ap 11:00 saradās arvien vairāk mākoņu, kas arvien biežāk aizsedz sauli.

  P.S Hmm... Izksatās, ka ož pēc neliela fiasko. Negaisu fronte pāri Latvijai skrien ātrāk nekā prognozēts, kaut gan sinoptiskās kartes vēl neuzrāda, ka Latvijai pāri būtu pārvirzījusies aukstā fronte. Labāk vēl nepārsteigšos ar saviem spriedumiem, jo var iznākt kā toreiz, kad nakts pērkons teica, ka negaisi būs, bet mēs lielākā daļa teicām, ka nebūs vis, bet kas tad patiesībā notika :D

  Kaut kas man liek arī domāt, ka šī negaisu fronte ir vēl tikai šodienas meteo jautrību uvertīra (priekšspēle)

  Ielādē...
 7. 28.07.2016 12:16

  Kārtejo reizi par negaisiem mūsu pusē izgāšanas 100%. Lietus atnāca ātrak, ka prognozēts, jau ap 9 sāk nomākties, vēlāk uznāca neliels neizteiksmīgs sienas mākoņis, tam seko pelecigi neizteiksmīgas debesis un neliels līdz mērens lietus divos piegajienos, nu jau lietus iet uz beigām, paliek gaisāks... no negaisiem Rīgas pusē nekā!! Toties jo tālāk virzās fronte aiz Rīgas uz austrumiem, jo vairāk aktivizējas negaisi, nu jau pat te var dzirdēt dažus attālus pērkona grāvienus, bet tie labumi jau kuru reizi tiks Austrumu pusei un Vidzemei... Riebjās ši jau otra pagalam neizdevusies negaisu ziņā vasara... Cerams vismaz tas karstums izbeigsies.

  Ielādē...
  1. 28.07.2016 12:38

   Pag pag, kā ar negaisu kas bija naktī uz 27.jūniju, šito negaisu neviens austrumu negaiss spēka ziņā vēl nav pārspējis un vispār, kāda jēga no tiem dienas negaisiem, ir interesantāk tomēr pavērot negaisus tumšajā laikā. Godīgi sakot ar negaisa sezonu šogad ir paveicies, nu plus tas tornado ko esmu redzējis tas arī skaitās un pagaidām vēl viss ir priekšā, viss čill.

   Ielādē...
 8. 28.07.2016 13:09

  Pirms minūtēm 15-20 nokrišņu zona sasniedza Allažus, sākums kā parasti- liels vējš un pērkons, bet ne tieši virs galvas, bet kaut kur tālāk, uz Siguldas vai Krimuldas pusi. Arī tagad vēl pērkons dzirdams, bet lietus intensitāte mazinājusies.

  Ielādē...
 9. 28.07.2016 13:09

  Ap plkst.10 vēl bija karsts, pie +26, mākoņu padaudz, tad 12-30 sāka tuvoties mākoņu fronte, 12-50 skrejoša mākoņu siena un vēja brāzmas līdz 15 m/s, aizpūta visu drazu, apgāza dažus puķu podus un vēl šo un to, kas slikti nolikts.13os sāka pilināt, tagad intensīvi līst, daži slinki pērkoni pa kaktiem. varbūt vēlāk būs foto.
  Slinkais pērkons no Vangažiem virzās uz Bīriņiem, Lēdurgu un Straupi. Siguldai tikai lietus un no pērkona atkal nekā.

  Ielādē...
 10. 28.07.2016 14:10

  Daži lokāli negaisi, vai pat vairāku negaisa mākoņu nelielas sistemas var saveidoties arī aizfrontē, ja laiks tur skaidrosies, ka pagaidām izskatās, jā kas tāds trāpa- labi...

  Tomer pagaidām viss notiek ne pec prognozeta scenārija...

  Ielādē...
 11. 28.07.2016 14:36

  Trešdiena 27.7.2016. Rīga, neliels augsta spiediena atzars.

  Naktī samērā skaidrs, tāpatās arī rītā. Dienā, pēcpusdienā – mēreni biezas gubas, kas vēlā pēcpusdienā atkal izklīda. Ap saulrietu paplāni ac 1-2 balles, tāpatās arī pēc saulrieta. Mainīgs vējš 1m/s, rītā un vakarā bezvējš. Gaisa temperatūra: plkst. 3:00+16; 9:00+20; 12:00+24; 15:00+27; 18:00+25; 21:00+22; 23:30+20.

  Ielādē...
 12. 28.07.2016 15:25

  Rīgā no negaisa čiks vien sanāca, tik vien kā daži rūcieni pa mākoņiem un neliels lietus. Priedainē šobrīd daļēji apmācies 24 grādi un diezgan sutīgs. Pie Kuldlīgas jau izveidojušies jauni negaisa mākoņi, varbūt kaut kas tiks arī Rīigas apkaimei.

  Ielādē...
 13. 28.07.2016 15:39

  Lietus atnāca ar pamatīgiem vēja brāzieniem. Tagad manā ābeļdārzā ir kaimiņu piepūšamais baseins. To gan neredzēju, vai atnesa pa gaisu vai atripināja. Pēc tam nāca gāziens. Pērkonu dzirdēju ļoti tālu un klusu, par ko man liels prieks. Nupat sāk skaidroties un pat saule uzspīd.

  Ielādē...
 14. 28.07.2016 15:51

  arī nupat ir klāt... Sākumā pamatīgas vēja brāzmas, nupat pamatīgs gāziens plusā. Bija arī viegls rūciens. Pagaidām tā. Nu jau viss pludo.

  Ielādē...
 15. 28.07.2016 16:14

  Pēc plkst. 14:00 viss sākās. Debesis palika tumši zilas un pērkona grāvieni kļuva aizvien skaļāki. Nāca pirmais mākonis, tas atnesa nelielu lietusgāzi, bet tā bija tikai priekšspēle. Pēc tam sekoja vēl tumšāks mākonis, kas lielā ātrumā man tuvojās. Sākās vējš. Tā kā vēja mērītājs tehnisku iemeslu dēļ nestrādā nevarēju izmērīt vēja stiprumu, bet uz aci liķas, ka ir visi 20 m/s, jo koku zari locījās pamatīgi. Nokrišņu mērītājā ielijuši 13 mm

  Ielādē...
 16. 28.07.2016 18:08

  Priedainē tagad D pusē viens mākonis aktīvi rūcinās, lietus gan pagaidām tikai dažas piles pilina.

  Ielādē...
  1. 28.07.2016 18:24

   Gaidīšu bildes! ;)

   Ielādē...
 17. 28.07.2016 18:35

  Rīgas Z daļā uz vakaru debesis apvilkušās ar nefotogenisku mākoņu klājienu, atsāka līt ar rupjām pilēm, bet uz R pusi mērenā attālumā visai ņipri rūcinās...

  Ielādē...
 18. 28.07.2016 18:46

  Līvānos līdz pusdienlaikam saulains un pamatīga svelme, īsi pēc 12.00 jau +30*C. Rītā ilgi bezvējš, tuvāk pusdienlaikam neliels vējelis brīžiem uzpūta. Pirms 13.00 no R puses nāca pamatīgs negaisa mākonis, un 13.05 bija klāt. :)
  Sākumā pamatīgs gāziens ar brāzmainu vēju, kas gan pēc īsa brīža strauji norima, un pēc tam atkal gandrīz bezvējš. Arī vairāki pērkoni palaikam nodārdēja, bet tādi patāli vai slinki, mazliet vairāk ducināja ap 13.30-14.00, kad lielais gāziens bija jau pierimis, bet tie jau bija aizejošie. Vēlāk vēl pa kādam tālam rūcienam. Tumšs gan bija kā vēlā vakarā, un tā apmēram līdz 15.00.
  T. strauji uz leju, ap 13.30 nokritās līdz +20, vēlāk, lietus laikā, +19...+20*C. Lietus turpināja vidēji stipri līt, vēlāk pārvērtās par līņātāju, bet kopumā vēl ilgi, beidzās kaut kur tikai ap 15.30, kad pamazām gaišāks. Un līdz ar to pirmais vil… Lasīt vairāk: novitusi.meteolapa.lv

  Ielādē...
 19. 28.07.2016 19:19

  Priedainē pērkons rūcināja diezgan aktīvi, bet augstu mākoņos, tuvas izlādes uz zemi nebija, tagad pēc pērkona virs Lielupes parādījās skaista varavīksne

  Ielādē...
 20. 28.07.2016 19:33

  No DR-R puses nāk arvien biezāki mākoņi, kļūst tumšs, tālumā jau kādu laiku ducina pērkoni. Pagaidām gan viss mierīgs, +22*C.

  20:22: Nu gan viss kādu brīdi jau notiek, zibeņo un rūc, pārsvarā gan augstu mākoņos, bet lietus šoreiz (vismaz pagaidām) pavisam neliels, tāpat arī vēja tikpat kā nav, un t. īpaši nesteidz krist, šobrīd +21,4*C.

  Ielādē...
 21. 28.07.2016 20:37

  Beidzot arī Ventspilī rīta pusē pāris stundas kārtīgi nolija. Diena kā atelpa bez saules, ja neskaita mitro gaisu.

  Ielādē...
 22. 28.07.2016 20:40

  Turpina smuki zibeņot, vairākkārt arī tuvāk, daži diezgan skaļi pērkoni. Tas viss viļņveidīgi - brīžiem intensīvāk, brīžiem pierimst. Parādījies neliels vējelis, brīžiem jau mēreni uzpūš, lietus gan aizvien neliels. +20,6*C.

  Ielādē...
 23. 28.07.2016 19:31

  Labs negaiss tuvojas Daugavpilim, Rīgā nesen mazs sūdains negaiss pārgājis garām...... KĀ MAN KRIT UZ NERVIEM ŠITĀ DISKRIMINĀCIJA, JAU OTRO REIZI PILNĪGS MĒSLS IET CAUR RĪGU.

  Atvainojos par emocijas sprādzienu !

  Ielādē...
  1. 28.07.2016 19:47

   Par to jau te ari es kaucu :( Negaisi ir visur kur, tikai ne Rigā, ja te kas nonak, tad kas vājš un neizteiksmīgs, vai izšaujas pa ceļam, vai ari tāda atrauga, ka šodien- pat zem lielakiem kokiem slapjums netika, bet tepat blakus Jūrmala pludo... VISS NOSKAŅOJUMS ČUPĀ :(

   Ielādē...
   1. 28.07.2016 19:53

    Vienīgo cerību man dod, kaut kāds mākonis, kas ir izveidojies Kaļingradas ZA daļā, dodas Z virzienā tieši uz Rīgas pusi.

    Pašlaik caur online vebkameru vēroju negaisu virs Daugavpils: balticlivecam.com

    Ielādē...
   2. 28.07.2016 20:40

    Pērkoņtēvs jau naf valdība - daži viņa pasākumi notiek arī reģionos! :)

    Ielādē...
  2. 28.07.2016 19:56

   Cerams, - debesu Pēteris šo emociju sprādzienu būs sadzirdējis :)

   Ielādē...
   1. 28.07.2016 20:00

    Juuu, sadzirdēja !

    Ielādē...
 24. 28.07.2016 21:41

  Dienā lija no vieniem apmēram stundu. Vakarā jau ar nelielu pērkona burkšķēšanu sāka līt pēc septiņiem un līst vēl arvien. Pērkons gan jau kādu stundu kā apklusis.

  21:51: Tagad pārstāja arī lietus. Dārzam ļoti vajadzēja.

  Ielādē...
 25. 28.07.2016 22:04

  Nu vakara izrāde beigusies, negaisa mākoņi aizgājuši uz A. No R mazliet skaidrojas, lietus arī kādu brīdi kā pārstājis. Lai arī šoreiz stipru lējienu nebija, pateicoties diezgan ilgajam līšanas laikam (vismaz pusotra stunda), kopumā atkal tīri smuki pietecējis, lielas peļķes visapkārt. Tagad mierīgs, vēja nav, toties spirgts gaiss, pat neliels vēsumiņš sāk pa logiem sūkties iekšā - šobrīd +18,7*C.

  Ielādē...